Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Bulgária lehet a cigányok...

Bulgária lehet a cigányok első állama Európában?

Figyelt kérdés
Egyetlen európai sem büszkélkedhet kedvező demográfiai kilátásokkal, de Bulgária talán az egyik legrosszabb. A bolgárok tömegesen vándorolnak nyugatra, a cigányok aránya pedig rohamosan növekszik, és érdekes módon az iszlám is egyre jobban terjed a körükben, ami még jobban eltávolítja őket az integrációtól. Én jártam talyelőtt Bulgáriában és a vidéki települések jó része tényleg borzasztó képet mutat, elképesztő, még a hazai cigányságnál is nagyobb nyomorúságban élnek. Persze mondhatnám Észak-Macedóniát vagy Dél-Romániát is, ott sincs hiány belőlük, de most elsőkörben Bulgáriára gondoltam. Mi lehet az ország jövője?

2021. nov. 1. 09:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

#10


Bulgária lakosságának döntő többsége bolgár és 10% török. Ezek az arányok vélhetően nagyjából meg is maradnak.

2021. nov. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

#9


Annak hogy Balog tiszteletes elvtárs mond valamit, annak kb annyi bizonyító ereje van, mint ha te vagy én nyilatkozunk meg a témában.

2021. nov. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 kürasszír ***** válasza:
75%

# 12


Akkor szerinted csak annyi cigány van Magyarországon, amennyi ténylegesen annak is vallja magát? Mindössze 309 630 fő?


Tudod, ezzel annyi a gond, hogy az 1980-as évek végén, amikor még az állami hatóságok döntötték el, hogy ki a cigány Magyarországon, akkor 400 000 cigányt tartottak nyilván.


Ha ma megnézzük a tipikus cigány családneveket (pl: Kálló, Beri, Ruszó, Gagyi, Ganyi, Kolompár, stb.) akkor az jön ki, hogy ezekben a családokban az elmúlt 30 évben átlagban 3 gyerek körül van a teljes termékenységi arányszám. Azaz igen jelentős, generációnként 50 %-os népességnövekedés volt a körükben.

2021. nov. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 kürasszír ***** válasza:
32%

# 12


Vagyis a tipikus, kizárólag cigány nevű családok születésszámainak vizsgálata alapján simán kijön, hogy 1988 és 2018 között 400 000 főről messze 800 000 fölé nőtt a cigányság száma Magyarországon.

2021. nov. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%

#13-14


Csak ugye egy ilyen módszertanból logikusan következik, hogy ha teszem azt, Bayer lovag úr magyarnak vallja magát, akkor körberöhögjük, mert a neve alapján német migráns. Merthogy mindegy ő minek vallja magát, az számít mit gondolnak róla mások.

De ugyanígy egy Navracsics, Palkovics, Kásler, Mager, Azbej, stb se döngesse a mellét, mert a nevük alapján ők sem magyarok, hiába vallják magukat annak.

2021. nov. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 kürasszír ***** válasza:
80%

# 15


A magyarországi németek, szerbek, horvátok, örmények teljes mértékben és konfliktus nélkül integrálva vannak a magyar társadalomba. Kulturális és műveltségi tekintetben nincs különbség köztük és a magyarság között.


Ellenben a cigányság kulturálisan markánsan elkülönül a magyarságtól, műveltségi, iskolázottsági, képzettségi szintje pedig messze a magyarországi átlag alatt van.


Egyes felmérések szerint a magyarországi cigányság 40-50 %-a funkcionális analfabéta, mivel borsodi származású vagyok, továbbá dolgoztam a szociális államigazgatásban, ezt meg tudom tapasztalatból erősíteni.

2021. nov. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

#16


Az integrálásnak semmi köze ahhoz, hogy minek számítanak, ha következetesen irányadónak tekintünk egy módszertant.

2021. nov. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 kürasszír ***** válasza:
75%

# 15


Ajánlom neked, hogy látogatási napon nézz el egy tetszőleges magyarországi börtön elé, rögtön megállapíthatod, milyen származású a fogvatartottak többsége.


A néhai Dr. Pásztor Albert rendőrezredes, 2000-2010 közötti miskolci rendőrkapitány szerint Miskolcon és Borsodban erőszakos bűncselekményeket szinte csak cigányok követnek el.

2021. nov. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

#15


Minek?


Te azt mondtad, hogy nem a liberális felfogás szerinti (ki minek vallja magát) módszertan hanem az számít, hogy a neve, kinézete, stb alapján minek tartják mások.


Ok. Elfogadtam. De akkor legyünk már következetesek és egy szláv, német, stb nevű se számítson magyarnak.


Szóval a bűnügyi statisztikáknak mégis mi köze van ehhez?

2021. nov. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
70%

Hypno


A neveknek azért van köze az egészhez, mert mivel a németeket, szlávokat 90-95%-ban sikeresen tudtuk beolvasztani a magyar lakosságba, ezért egy Weisz vagy Bayer nagyobb eséllyel fogja magát magyarnak vallani, mint németnek. Ellenben a cigányokat nem sikerült beolvasztani úgy egyáltalán a társadalomba a fenti eltérések miatt, ezért a vegyesházasságok is extrém ritkák, tehát egy Sztojka vagy Kolompár 99%, hogy cigánynak vallja magát.

2021. nov. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!