Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Bulgária lehet a cigányok...

Bulgária lehet a cigányok első állama Európában?

Figyelt kérdés
Egyetlen európai sem büszkélkedhet kedvező demográfiai kilátásokkal, de Bulgária talán az egyik legrosszabb. A bolgárok tömegesen vándorolnak nyugatra, a cigányok aránya pedig rohamosan növekszik, és érdekes módon az iszlám is egyre jobban terjed a körükben, ami még jobban eltávolítja őket az integrációtól. Én jártam talyelőtt Bulgáriában és a vidéki települések jó része tényleg borzasztó képet mutat, elképesztő, még a hazai cigányságnál is nagyobb nyomorúságban élnek. Persze mondhatnám Észak-Macedóniát vagy Dél-Romániát is, ott sincs hiány belőlük, de most elsőkörben Bulgáriára gondoltam. Mi lehet az ország jövője?

2021. nov. 1. 09:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
14%
Az arra fogékonyak Magyarországra is elcigányosodást vízionálnak már vagy 40 éve...
2021. nov. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%
#1. 2013-ban a megyék nagy részében a roma diákok aránya több volt 20%-nál. Ez volt 8 éve, azóta nincs volt új statisztika kiadva.
2021. nov. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
nem volt*
2021. nov. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%
Hamarabb szűnik meg az ország szerintem. A cigányok képtelenek egy társadalmat fenntartani nekik csak az élősködés jó tisztelet a kivételnek
2021. nov. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
30%

#2


Kamu


Itt 2021-es adat. Nem az iskolásokról, hanem a népességről.


[link]

2021. nov. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 kürasszír ***** válasza:
82%

# 5


Az általad linkelt adatokkal annyi a gond, hogy önbevalláson alapulnak, azaz 309 630 fő vallotta magát cigánynak Magyarországon. Ez biztosan téves.


Viszont egy 2018-as, a Magyar Tudományos Akadémia és a Debreceni Egyetem szakemberei által végzett demográfiai kutatás szerint legalább 876 000 cigány él Magyarországon. A 2018-at megelőző 30 évben, azaz 1988 és 2018 között pedig megduplázódott a számuk a magas népszaporulatuk miatt.

[link]


[link]

2021. nov. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 kürasszír ***** válasza:
82%

# 1


Az tény, hogy a cigányság részarány a magyarországi népességen belül folyamatosan nő.


1988-ban 4 %-nál kevesebb volt a cigányság aránya.


2018-ban már közelítette a 9 %-ot.


Azaz a cigányság számaránya Magyarországon kb. 30 évente duplázódik a Magyar Tudományos Akadémia és a Debreceni Egyetem demográfusainak 2018-as tanulmánya alapján.

[link]


Balog Zoltán volt emberi erőforrások minisztere szerint jelenleg az évente Magyarországon születő gyermekek kb. 30 %-a cigány.

2021. nov. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
40%

#6


Annak a kutatásnak a módszertana is izgalmas. "Azt tekintették cigánynak, akit a cigány vagy nem cigány környezete különböző ismérvek (életmód, életvitel, antropológiai jelleg) és az együttélés tapasztalatai alapján cigánynak tart". (Szóval pl. mivel egy csomóan Orbánt cigánynak tartják egy csomóan, ő és a családja is erősíti a statisztikát.)


De sebaj. Jövőre elvileg népszámlálás lesz.

2021. nov. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 kürasszír ***** válasza:
79%

# 8


Ezt írtad: "Annak a kutatásnak a módszertana is izgalmas. "Azt tekintették cigánynak, akit a cigány vagy nem cigány környezete különböző ismérvek (életmód, életvitel, antropológiai jelleg) és az együttélés tapasztalatai alapján cigánynak tart"


Ez a konzervatív, hagyományos megközelítés, például az "antropológiai jelleg" azt jelenti, hogy az illető ősei szemmel láthatóan az indiai szubkontinensről származnak. Az "életmód, életvitel" pedig alacsony iskolázottságot, szakmai képzetlenséget, továbbá magas munkanélküliséget takar.


Ellenben a liberális megközelítés az, hogy csak az a cigány, aki annak tartja magát. A 309 630 főnyi magyarországi cigányság önbevallás alapján jön ki.


Ott csúszik el az érvelésed, hogy a Fidesz-KDNP-s Balog Zoltán volt emberi erőforrás miniszer szerint is a jelenleg Magyarországon születő gyermekek 30 %-a cigány.

2021. nov. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Érdekes, amiket írtok, de a kérdésre nem válaszoltok érdemben.
2021. nov. 1. 16:19
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!