Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A multikulturalizmus propagálá...

A multikulturalizmus propagálása mennyire függ össze a multicégek gazdasági érdekeivel?

Figyelt kérdés

Adott egy helyzet, hogy bizonyos vállalatnak érdeke, hogy több országból dolgozzanak emberek. Vagy úgy hogy elhozza egyikből a másikba, vagy úgy hogy mindenki helyben marad és napi szintű kapcsolatot tartanak. Hogy jól működjön a munkafolyamat nyilván szükség egymáshoz közelebb hozni az embereket, ezért kitalálunk egy ideológiát, amit elnevezünk multikulturalizmusnak és kikiáltjuk a legsikeresebb társadalmi modellnek.

Nyugaton is voltak amúgy kritikusai ennek a szemléletnek a 60-as évektől kezdve, de valahogy a gazdasági nyomás mindig túl erős volt, ahhoz hogy ezeket a folyamatokat befolyásolják.

Amúgy félreértések elkerülése végett, én nem azt mondom, hogy a rasszizmus vagy az idegengyűlölet jó dolog, de nem látom miért kellene mindenkinek a multikulturalizmus T kitűzni célnak, amikor nagyon sok érv szól amellett, hogy gyengíti egy adott társadalom kohézióját. Sőt, én inkább úgy látom a mellette szóló érvek inkább gazdasági jellegűek, mint szociológiailag alátámasztottak.



2021. szept. 22. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Az államoknak van köze a multikultihoz, nem a multicégeknek. A csökkenő népességű, elöregedő társadalmakra szokták mondani, hogy "szükségük van bevándorlásra", valójában persze nincs, csak egy ország erejét a népessége, földrajza és a gazdasága adja, a politikusoknak pedig kell a hatalom. Ennek az eszköze a multikulti, ami egyébként maga a nemzethalálba vezető egyenes út.
2021. szept. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

Te szerintem kevered a multikuturalizmust a globalizmussal. A multik inkább az utóbbiban érdekeltek.

Sőt, tulajdonképpen külön macera számukra, hogy minden kultúra ünnepeire, szokásaira tekintettel kell lenniük.

2021. szept. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2

A multikulturalizmus nem szükségszerűen következik a globalizmusból? Így is meglehetne fogalmazni a kérdést.

2021. szept. 22. 14:48
 4/4 anonim ***** válasza:
63%

#3


Szerintem nem. Mondjuk egy McDonald's hálózat kétségkívül abba az irányba hat, hogy a mindennapi étkezési kultúra egységesedik, de teszem azt a VW konszern gyártókapacitásának, szétszórása a világban, a számára szükséges nyersanyagok megszerzése nem jár ilyen hatással.

2021. szept. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!