A multikulturalizmus propagálása mennyire függ össze a multicégek gazdasági érdekeivel?
Adott egy helyzet, hogy bizonyos vállalatnak érdeke, hogy több országból dolgozzanak emberek. Vagy úgy hogy elhozza egyikből a másikba, vagy úgy hogy mindenki helyben marad és napi szintű kapcsolatot tartanak. Hogy jól működjön a munkafolyamat nyilván szükség egymáshoz közelebb hozni az embereket, ezért kitalálunk egy ideológiát, amit elnevezünk multikulturalizmusnak és kikiáltjuk a legsikeresebb társadalmi modellnek.
Nyugaton is voltak amúgy kritikusai ennek a szemléletnek a 60-as évektől kezdve, de valahogy a gazdasági nyomás mindig túl erős volt, ahhoz hogy ezeket a folyamatokat befolyásolják.
Amúgy félreértések elkerülése végett, én nem azt mondom, hogy a rasszizmus vagy az idegengyűlölet jó dolog, de nem látom miért kellene mindenkinek a multikulturalizmus T kitűzni célnak, amikor nagyon sok érv szól amellett, hogy gyengíti egy adott társadalom kohézióját. Sőt, én inkább úgy látom a mellette szóló érvek inkább gazdasági jellegűek, mint szociológiailag alátámasztottak.
Te szerintem kevered a multikuturalizmust a globalizmussal. A multik inkább az utóbbiban érdekeltek.
Sőt, tulajdonképpen külön macera számukra, hogy minden kultúra ünnepeire, szokásaira tekintettel kell lenniük.
#2
A multikulturalizmus nem szükségszerűen következik a globalizmusból? Így is meglehetne fogalmazni a kérdést.
#3
Szerintem nem. Mondjuk egy McDonald's hálózat kétségkívül abba az irányba hat, hogy a mindennapi étkezési kultúra egységesedik, de teszem azt a VW konszern gyártókapacitásának, szétszórása a világban, a számára szükséges nyersanyagok megszerzése nem jár ilyen hatással.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!