Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hitler és a Luftwaffe mai...

Hitler és a Luftwaffe mai repülőgépekkel sikeresen térdre kényszerítené a briteket?

Figyelt kérdés
Az oroszlánfóka hadművelet kudarca az is volt, hogy a repülőgépek hatótávja nem volt akkora mint manapság. Persze nem ez az egyetlen ok, hogy beletört a bicskája.

2021. szept. 9. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
SZerintem nem, azért a britt légvédelem és légierő sem gyenge.
2021. szept. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%
Nem, a mai német és brit légierő illetve légvédelem erősen hasonló.
2021. szept. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
#2 a mai német nagyon gyenge, kevesebb üzemképes repülője van mint nekünk
2021. szept. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érted, hogy németek a mai technikát használhatnák, a britek meg a 2. világháborúst?


...mert másként nem tudom hogy merülhetett benned a kérdés.

2021. szept. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kürasszír ***** válasza:
96%

Kedves kérdező!


Az Oroszlánfóka-hadművelet három okból nem sikerülhetett volna.


1.) Óriási brit haditengerészeti fölény.


2.) A németek nem tudták kivívni a légifölényt.


3.) A brit repülőgépgyártás kapacitása magasan verte a németet, azaz a britek sokkal több repülőgépet gyártottak 1940-1941-ben.


A sikeres partraszállás feltétele a légi és tengeri erőfölény. A németeknek egyik se volt még.


BRIT ÉS NÉMET REPÜLŐGÉPGYÁRTÁS:


1940

Brit: 15 049 db

Német: 10 826 db


1941:

Brit: 20 094 db

Német: 11 776 db


A repülőgépek hatósugara nem volt akkora probléma, hiszen az észak-franciaországi német repülőterek relatíve közel voltak Angliához.

2021. szept. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

A történelemben nem sok értelme van a "mi lett volna ha..." típusú kérdéseknek, de a kérdésedre válaszolva. HA megszerzik a légifölényt és HA sikerül biztosítaniuk hogy a brit flotta távol maradjon a csatornától akkor SEM sikerült volna a művelet. Az ok: nem volt elég tengeri szállítókapacitás. Nem voltak deszant járműveik a partraszálláshoz a nehéztechnika partratételéhez, gumicsónakokon kievickélt gyalogosokkal meg nehéz eredményt elérni. Ha sikerült is volna 1-2 hídfőt kialakítani a britek többszörös túlerőben lettek volna, napok alatt visszaszorítják őket a tengerbe mert sem elég csapatot, sem elég utánpótlást nem tudtak volna átszállítani az eredményes művelet végrehajtásához.

A Merkúr művelet azért sikerült mert a térségben nem volt annyira jelentős a brit fölény és inkább kiürítették Krétát.

2021. szept. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Göring sem volt éppen a legalkalmasabb parancsnok. Jó pilóta volt, jól helyezkedett a pártban, de nem értett a nagy katonai műveletekhez. Folyamatosan halmozta az amatőr hibákat az egész angliai csata alatt.
2021. szept. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kürasszír ***** válasza:
100%

# 6


A Merkúr hadművelet, azaz Kréta német inváziója speciális eset.


A németek elsősorban légideszant akció, ejtőernyősök tömeges bevetése révén foglalták el.


A krétai hadművelet azonban egy korlátozott, viszonylag kis méretű akció volt, 22 000 német és 2700 olasz katona bevetésével, velük szemben 18 000 brit, 7700 új-zéléandi, 6500 ausztrál és 11 400 görög katona állt. Azonban a brit birodalmi és görög helyőrség Krétán eléggé hiányos fegyverzetű volt, a brit, új-zélandi és ausztrál csapatokat zömükben Görögországból mentették ki, így csak csekély nehézfegyverzetük maradt, a görög csapatok pedig jellemzően inkább harmadik lépcsős tartalékos egységek volt.


Így a németeknek a Luftwaffe bevetett 280 db közepes bombázója, 150 db Stuka zuhanóbombázója és 180 db vadászrepülőgépe totális légifölényt biztosított. A légideszant csapatok pedig elégségesnek bizonyultak némi támogatással a helyőrség leküzdésére.


Az 1940-es nagy-britanniai helyzet más, mert a briteknek óriási létszámú erő, egy 1 300 000 fős hadsereg állt rendelkezésre a német invázió elhárítására, plusz a németeknek nem sikerült kivívniuk a légi fölényt sem.


Kréta környékén ugyan a brit hadiflotta uralta a tengert, de a német krétai invázió a kis és korlátozott mérete miatt megoldható volt a levegőből, légideszantos csapatok bevetésével is.


A britek közvetlenül az 1940. május 20-án indult krétai német légideszantos invázió előtt, 1940. március 27-29. között éppen a görögországi Matapan-foknál, közel Krétához vívták meg a II. világháború legnagyobb európai tengeri csatáját az olasz hadiflotta ellen, melyben az olaszok katasztrofális vereséget szenvedtek. Ezt követően az olasz haditengerészet főerői többé már nem mertek csatát vállalni a brit földközi-tengeri főerőkkel szemben.

2021. szept. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#8 igen, ez így van. Arra írtam példának hogy az oroszlánfóka műveletet akkor sem sikerült volna megfuttatni ha mégis sikerül légifölényt szerezniük mert teljesen más volt a szitu - pont ahogy leírtad. A feljegyzések szerint a megbeszéléseken Raedernek képletesen szólva égnek állt a haja amikor a Wehrmacht közölte első hullámban mennyi élőerőt, milyen technikai eszközöket kellene partra tenni és utána naponta ezeknek mekkora lenne az utánpótlás-szükséglete. Egyszerűen nem volt a Kriegsmarine-nak ekkora hajótere még úgy sem, hogy a folyami hajók átállítását is számba vették (bár azok 3-asnál nagyobb hullámzásban nem voltak "tengerjárók", így rossz időjárás esetén - márpedig a Csatornán az sűrűn előfordul - még kevesebb hajótér állt volna rendelkezésre). Ezen bukott volna el az oroszlánfóka - nem volt elég szállítókapacitás.
2021. szept. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!