Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Most akkor Hitler jó volt...

Most akkor Hitler jó volt vagy rossz?

Figyelt kérdés
2010. aug. 30. 16:51
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

De azt is magyarázzátok el, hogy MIÉRT volt ő jó vagy rossz.

Korábbi válaszadónak: Mert nekem mindig szimpi volt Hitler valamiért arcra, ahogy a nácik is, és ez olyanokkal is előfordul, akik nem nácik. És bár az ideológiájában sok hiba lehetett, mégis egy nagyon kulturált népet képviselt és védett az ellenségeivel szemben (illetve az ellentéteivel). És így utánaolvasva a dolgok mögé ellenfeleiről, Hirosima, Drezda, háborúk szítása, gazdasági válságok tudatos okozása, Gulág, Jézus megöletése stb. mellett Hitler kismiskának tűnik.

2010. aug. 30. 18:13
 12/40 anonim ***** válasza:
38%
atyaég mennyi webhitler van itt. az ilyeneknek kívánom, hogy bárcsak a hitleri németország nyert volna és pakolhatnák napi 12-16 órában a cementes zsákokat...
2010. aug. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
47%
démon hill, te mit szívtál hogy megint ideokádtad a reggeli moslékod?
2010. aug. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
49%

"Tehetséges politikus, és kiváló közgazdász volt, amellett hadvezérnek sem utolsó."


- Hát ezt meg honnan veszed? :-D

"Tehetséges politikus"- ként egyszerűen megzsarolta az akkori Európát, kész tények elé állítva, agresszív kül- és belpolitikát folytatva. Miután megkapta a hatalmat, politikai ellenfeleit egyszerűen kiirtotta (szó szerint!), az ellenzéki pártokat betiltotta, és diktatúrát vezetett be Németországban. Mindezek NEM egy jó politikus jellemzői, annál inkább egy "jó" diktátoré.


"kiváló közgazdász" Nos ezt nem tudom, egyetlen gazdasági tárgyú munkáját sem ismerem (egyáltalán volt ilyen?). A háború előtti Németországban KIZÁRÓLAG a hadiipart fejlesztette (igaz, hogy az húzóágazatként magával vonta a többi gazdasági ágazat fejlődését is).


"amellett hadvezérnek sem utolsó" - Hát milyen hadvezér az olyan, amely még taktikai visszavonulást sem engedélyez, inkább vesszen oda az egész hadsereg??? Ráadásul ez saját vezérkara és tábornokai (tehát felkészült katonatisztek) javaslata ellenében!


Szóval egyáltalán nem akkora kumen, mint azt sokan hiszik...


Hitlerről magyarul:

[link]

Hitlerről angolul:

[link]

Mein Kampf magyarul:

[link]


Pedro

2010. aug. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
39%

"De azt is magyarázzátok el, hogy MIÉRT volt ő jó vagy rossz."


Mert azt nem kérdezted.

Pozitív figura, mert képes volt egy vesztes háború után talpra állítani Németországot és visszaadni a német nép egészséges önbecsülését.

Pozitív figura volt, mert képes volt kiutat szolgáltatni az országának a világválságból.

Viszont negatív történelmi szereplő, mert választási csalással nyert választást, hogy diktatúrát építhessen ki, hatalmát emberek meggyilkolásával alapozta meg, akiket pusztán származásuk, bőrszínük alapján válogatott ki, és mert nem voltak elég "árják".

Emellett, annak ellenére, hogy már évekkel előre látta, hogy elvesztették a háborút, tovább hajszolta a népet, majdhogynem a megsemmisülésig. Én egy ilyen embert nem tudok tisztelni.


"És bár az ideológiájában sok hiba lehetett"


Majdhogynem csak az volt neki.


"mégis egy nagyon kulturált népet képviselt és védett az ellenségeivel szemben (illetve az ellentéteivel)"


Nekem nincs semmi bajom a németekkel. Sőt! A magam módján kedvelem is őket. De ennek ellenére nem nézek fel Hitlerre csak azért, mert a német német képviselte.


"És így utánaolvasva a dolgok mögé ellenfeleiről, Hirosima, Drezda, háborúk szítása, gazdasági válságok tudatos okozása, Gulág, Jézus megöletése stb. mellett Hitler kismiskának tűnik."


Senki sem szent. De akkor én is sorolok egy pár dolgot. Auschwitz-Birkenau, lágerek, gázkamrák, vegyesházasságok tiltása, emberek üldözése pusztán bőrszín, származás, vagy vallási hovatartozás miatt, szervezett népírtás, a szlávok kiírtásának terve (Mein Kampf) stb. Úgyhogy Adolf bácsinak is megvoltak a maga "csínytevései".

Simán elképzelhető lehetett, hogy valaki belép az SS-be, mert fú, de egyet ért az eszmékkel, pár hét múlva meg már úton is van egy koncentrációs táborba, mert kiderül, hogy, bár ő nem tudott róla, a harmincadik felmenője zsidó volt. Na ennyit a te nagy bálványodról!

2010. aug. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
21%

ma 17:33 Már, hogy lenne Hungarista, ha egyszer német volt?

Egy kicsit jó, egy kicsit rossz.

Jók voltak az elképzelései, de rosszul kezdett. Nem a zsidókat kellett volna, és nem így. Nagyon elvakult ember volt, de jót akart, csak először magának...

2010. aug. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
50%

""Tehetséges politikus"- ként egyszerűen megzsarolta az akkori Európát, kész tények elé állítva, agresszív kül- és belpolitikát folytatva."


És? Nagyon sokan mások is ezt csinálták. Ezek az akkori politika bevett eszközei voltak. Nem értek vele egyet a legtöbb dologban, de nem kell démonizálni sem.


"Miután megkapta a hatalmat, politikai ellenfeleit egyszerűen kiirtotta (szó szerint!)"


Na látod, emiatt volt negatív történelmi szereplő. Ezt én sem tagadom.


"Nos ezt nem tudom, egyetlen gazdasági tárgyú munkáját sem ismerem "


Azt én sem, de csak kihúzta valahogy Németországot a világválságból.


"Hát milyen hadvezér az olyan, amely még taktikai visszavonulást sem engedélyez, inkább vesszen oda az egész hadsereg??? Ráadásul ez saját vezérkara és tábornokai (tehát felkészült katonatisztek) javaslata ellenében!"


Nem azt mondtam, hogy zseniális volt, de azért teljesen tehetségtelen sem.


"Szóval egyáltalán nem akkora kumen, mint azt sokan hiszik... "


Ez viszont tény. De nem is a megtestesült ördög, mint ahogy sokan hiszik.

2010. aug. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
29%

52-es, talán nincs igazam? Hisz Hitler és a haverok a magyarokat szláv alsóbbrendűbb népnek tekintette, főleg a késői években. Szerinted mi lett volna, ha ők nyernek?

érvelj és ne a "nincs észérvem ezért beszólok valami f@szát" -val gyere.

2010. aug. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
61%
Természetesen jó.
2010. aug. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

Szóval azon is kéne gondolkodnunk, hogy Hitler pont a zsidókat, cigányokat választotta megsemmisítendőknek, és oka volt-e rá. Ez a fő bűne sokak szerint, de nem volt-e rá oka? Egy nagy gazdasági világválság, amiből generáltak már párat, vagy hogy jellemző rájuk az uzsora, vagy a mai Izrael felmenti-e őt? Az okokat is meg kéne nézni, ahogy a mi háborús részvételünknél.

Az, hogy velünk aztán mit csinált volna, meg az egyéb beteg elméletei szerintem egy másik aspektus. De biztosan nem tudhatjuk, mi lett volna, ha, és abból nem valósult meg semmi.

2010. aug. 30. 19:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!