Az angolok miért tesznek faji megkülönböztetést az európaiakkal szemben?
Több angliai álláskereső oldalon találtam olyat, hogy megkérdezik a jelentkezőt etnikai származásáról.
Na de, a nagy-britanniai fehéreket megkülönböztetik a más fehérektől. Ezt találtam:
A fehér ezt választhatja:
1. White - Enlish/Welsh/Scottish/Northern Irish/British
2.Other White background
3.White and Asian
(Olyan választási lehetőséget nem láttam sehol, hogy európai!)
(A többieknek A-Z-ig minden. Mixed race, Caribbean, African, Asian, White and Black Caribbean, Other mix/Multiple ethnic background, Asian Chinese, Asian Bangladesh, Asian Pakistan, stb., stb.)
Mi a különbség a nagy brittanniai és más fehérek között? Kik ők? Honnét ez a felsőbbrendűség?
Az a nagy helyzet hogy nem lehet tudni mire kell igazából ez a munkahelynek. Lehet hogy brit felsőbbrendűségi nacionalizmusból, lehet hogy a woke SJW baloldal érzékenyítő "legyünk kevésbé fehérek" rasszista őrületéből:
Nem az lenne a fairness meg equality lényege hogy tökmindegy honnan jön valaki??
Baromságnak tartom az egészet és én Angliában élek. Már találkoztam olyan munkahelyi online kurzussal amely ezt is kérdezte, a vallási hovatartozásomat is és a szexuális beállítottságomat is, mindezt érdekes módon az inkluzivitásra hivatkozva (látva mindezt inkább "Rather not say"-re nyomtam mindegyikben). Senkire nem tartozik hogy ezekben mit preferálok, főleg a mostani woke politikai légkörben.
Mi a probléma azzal, ha megkérdezik, hogy az illető a Brit szigeteken született állampolgár, vagy máshonnan érkezett?
A felsorolásból, beidézett kérdésekből nekem pl inkább az jön le, hogy azon túl, hogy az illető nem a szigeteken született, európai munkavállaló, nem tesznek közöttük különbséget (francia, lengyel, magyar stb - nem érdekli őket) ellenben azokról a területről érkezőkről, amelyekben kockázatot látnak, rákérdeznek, hogy az illető onnan érkezett-e.
Mesélhetne valaki arról, hogy az USA milyen adatokat kér az ott munkát vállalni, letelepedni szándékozó külföldiektől.
Egyébként tényleg mindenhol megkérdezik, akár online, akár munkahelyi jelentkezésnél, hogy mi a szexuális beállítottsága az egyénnek. Meg, hogy elvált, egyedülálló, házas vagy-e?
Illetve az első kérdések között a vallási irányultságot is kérdezik. (Mondjuk ezt nem tartom kifogásolhatónak. Én is vallásos vagyok.)
De a fehér európai szándékos megkülönböztetése a nagy britanniai fehérektől az burkoltan, burkolatlanul, de faji előítélet. Meg a szexuális identitás firtatása is súlyos megkülönböztetés. Mi köze hozzá? Ha valaki elvégzi a munkáját, akkor az a fontos.
Lehet, hogy ezt fel is viszik valamilyen statisztikai oldalra. Ez sem biztos, hogy jogos, ha így van.
#5
Vagyis igazából semmi konkrétat és hivatalosat nem tudsz sem a valódi tartalomról, sem a kérdések okairól, sem arról, hogy mire kell nekik, mire használják, de határozott véleményed már van a dologról.
Osztom a kérdező véleményét és az Angliában eltöltött 9 évem alatt egyértelművé vált az angolok burkolt nácizmusa. Egyetlen másik országban sem ennyire erős a nácizmus, még a németeknél sem, pedig ők is megérnének egy misét.
A legtoleránsabb a francia, olasz és spanyol.
Ezen röhögtem, mikor kijöttem ide. 16 évvel ezelőtt.
Mi nem vagyunk rasszisták felkiáltással kitöltetik ezt a kérdőívet - ha tényleg nem érdekel, hogy fehér angol, fehér más, fekete, vagy hupikék , akkor miért is kérdezik meg?
Igen, burkoltan nagyon is rasszisták.
Amúgy, a hivatalos magyarázat erre a kérdőívre a pozitív diszkrimináció.
Nézd, mi nem vagyunk rasszisták, dolgozik nálunk fekete.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!