Most akkor az Európai Unió elfogadja a kínai és orosz vakcinákat, vagy hátrányos megkülönböztetés érhet külföldön?
Erről nincsen egyértelmű álláspont. Az EU átlátható, az orvosi protokollnak megfelelő tesztelést vár. Ez tudományos, emberi és erkölcsi kérdés.
Én a helyedben várnék 2 hetet, és tutira kapnék nyugati vakcinát.
A keletieket pedig meghagynám a fideszeseknek.
Az EU alapvetően annyit mond, hogy az EMA által jóváhagyott vakcinákat kötelező elfogadniuk a tagállamoknak, viszont bármely másikat is elfogadhatják, ha akarják.
Ami az oroszt illeti, azt vizsgálja az EMA és több EU-s országban is tervezik gyártani, valószínű, hogy Június közepe,-végére engedélyezni fogja azt is az EMA, onnantól kezdve ugyan úgy kötelezően el kell fogadniuk a tagállamoknak belépéshez stb, mint a többi már elfogadottat.
Kínainál a gyártó még nem kérte hivatalosan az EMA-tól a vizsgálatot az engedélyhez, ha fogják, akkor se a közel jövőben lesz belőle EMA engedély.
Nem tervezek külföldre menni a közeljövőben egyébként. Attól függetlenül érdemes lenne mindenhol elfogadott vakcinával oltakozni, vagy addigra ez lecseng és már nem fognak foglalkozni vele? Vagy úgyis újra kell majd oltakozni, aztán beadok mást? Vagy csak emlékeztetőt lehet később?
Mert jó lenne ez az igazolvány minél hamarabb. Lehet hozzájuthatnék Pfizerhez hamarosan, és nem kéne heteket várjak, de a kínaihoz akár ma is, Pfizerhez meg ki tudja... Holnap... 1 hét múlva... Később...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!