Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek fogunk kapni a...

Szerintetek fogunk kapni a helyreállítási alapból pénzt, vagy az EU nekünk nem ad belőle?

Figyelt kérdés
Egyenlőre a magyar igényeket talonba tették, majd később foglalkoznak vele és ez szémos kérdést vez fel, hogy mi van ennek hátterében?

2021. júl. 14. 08:04
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

N3!

Értelmes a kritikád, de nem értek vele egyet teljesen.

Milyen biztosítékot adhat a kormány? A felhasználást amúgy is ellenőrzi az Olaf és eddig csak egy-két százalék problémás eset volt az EU-a pénzeknél, többnyire azok is pályázati adminisztrációs hibák voltak.

Az Európai ügyészségnek nem a pénzügyek ellenőrzése a feladata, semmi köze nincs a helyreállítási alaphoz.

Azt pedig úgy gondolom, hogy ha csak fideszes városok kapnának támogatást, az nem lenne túl hasznos a kormánynak, ugyanis számos helyen kis különbséggel dőltek el a szavazatok, a kormánynak nem érdeke még jobban kiélezni a pártok közötti ellentéteket, neki a konszolidáció a hasznos, vagyis simítani az ellentéteket, csitítani az ellentábort és amúgy is számos szavazójuk van az ellenzéki településeken is, akiket nem akarhatnak elveszteni, inkább a többiek megnyerése lehet inkább a céljuk, ez az egyetlen értelmes politika, amit bármilyen kormánypárt folytathat. Látványos különbségeket így nem tehetnek, nincs értelme. Kisebb különbségek meg biztosan lesznek, egyszerűen a jobb, vagy rosszabb kommunikáció miatt, ez minden kormány esetében így lenne, a személyes kapcsolatok is számítanak minden kormánynál a világon. Fordított esetben sem lenne másképpen.

Szerintem mindig az ellenzéknek kell a feszültséget gerjesztenie, bizonyítani, hogy a kormány végezhetné jobban is a munkáját, de a mindenkori kormány az egész országért felelős, teljesen mindegy, hogy kik vezetik az önkormányzatokat.

Vagyis ami jár, azt mindenkinek meg kell kapnia, viszont a plusz projekteket könnyebb ott elintézni, ahol barátiak a kapcsolatok és nem ellenségesek, de szerintem ez meg természetes.

Én ott látom a nagy különbségeket, hogy a kivitelezők kiválasztásában mindkét tábor a saját sleppjéből válogat, ez nálunk nagyon markánsan megjelenik, bár valamennyire máshol is ez történik, de talán nem olyan látványosan, mint hazánkban.

2021. júl. 14. 10:00
 12/30 anonim ***** válasza:
62%

"Milyen biztosítékot adhat a kormány?"


Azt, hogy megfogadja az Európai Bizottság ajánlását és erősebben fellép a korrupció ellen. Ez a feltétel/ajánlás nem a mostani helyreállítási alap kapcsán lett megalkotva, hanem jóval régebb óta létező (országspecifikus) célkitűzés, aminek nem tettünk eleget. Az EU most azt mondja, hogy "ha akarsz ebből az ingyen pénzből, akkor pótold be a házifeladatodat".


Nagyon könnyen meglehet, hogy a fidesz csakazért sem fog semmi előrelépést tenni ezügyben, hogy húzzák az időt és mondhassák azt, hogy a választások miatt nem adják meg Magyarországnak a pénzt. És amiért az emberek többsége abszolút nem olvassa az EU-s jelentéseket, ergo csak az egyik fél narratíváját ismerik meg, el is fogják hinni, hogy ez a helyzet. Mint mikor azt is bekajálták, hogy a Sargentini jelentés derültékből villámcsapás alapon történt, és ne előzte volna meg egy Tavares jelentés és még egy csomó vita az EP-ben.

2021. júl. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
75%
Az ügyészséget kiszervezni, óriási baklövés lenne. A brüsszeli bürokrácia erősen kézivezérelt, elfogult, és számos hazánkat elítélő határozat, nyilatkozat politikailag vezérelt, és szinte kivétel nélkül ott van a kettős mérce. Akármilyen megítélés alá esik az orbáni ügyészség, az elvi lehetősége azért meg van, hogy elszámoltatható. A brüsszelieket elszámoltatni eleve esélytelen, a magyar joghatóságon kívül esik. Vagyis az EU-s ügyészség nem lenne más, mint a korlátlan politikai nyomásgyakorlás eszköze. A másik, hogy Magyarországot szinte az egész EU utálja, vagyis semmi jóra nem számíthatnánk tőlük. Ami pénz jár, azt nyögvenyelősen ide fogják adni, Orbánék minden gond nélkül úgy eltüntethetik, hogy írmagja sem maradna, és mindezt teljesen legitimen. Több száz milliárdba kerültek a lélegeztetőgépek, vakcinabeszerzések, védőeszközök, gazdasági megsegítő intézkedések. Ezek a lóvék jókora lukat ütöttek a költségvetésben, a befoltozásuk legitim lesz. A sleppnek járó pénzt már régen lehívták, akkor, amikor mindenféle közvetítő cégen keresztül tripla áron vettek mindent.
2021. júl. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
59%

#12 "Azt, hogy megfogadja az Európai Bizottság ajánlását és erősebben fellép a korrupció ellen. "

HOGYAN?

Eddig minden esetben el lett fogadva az uniós ajánlás. Már változtattak a pályázati rendszeren, a feltételeken, az ellenőrzési módokon. A törvények komolyan szabályozzák és büntetik a korrupciót. Mit kellene még tenni?

Konkrétan mi az aminek nm tett eleget az ország?

TE olvastad a Tavares jelentést, az arra adott kormányzati választ? TE olvastad a Sargentini jelentést és azt a 100 pontos listát amiben részletesen megmutatják hol és miben van tévedés, félremagyarázás, néhol konkrét hazugság benne?

2021. júl. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
35%

#9, 10

Félreértelmezitek az EU ügyészség szerepét és hatáskörét, amit nem is csodálok, hiszen a Fidesz félrevezetett benneteket.


Szó sincs arról, hogy az EU ügyészség bevezetésével a magyar ügyészség megszűnne!

Vizsgálódási hatásköre csak az EU-s pénzekre vonatkozik.

Az OLAF nem egyenlő az EU ügyészséggel! Az OLAF csak addig terjed ki, hogy megállapítsa, hogy csalás stb. történt, és visszakövetelje a támogatás összegét. Az ügyészség tárja fel azt, hogy ki a bűnös, és vádat emel a magyar bíróságon.


Tőlük függetlenül a magyar ügyészség is dolgozhat.

2021. júl. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
28%

#15 Itt szerintem te vagy félrevezetve. Pontosan ez a lényeg, hogy az Európai Ügyészség nem egy létező valami, csupán egy fantom szervezet aminek egy célja van, a politikai befolyásolás a korrupciónak nevezett boszorkányüldözéssel.

Éppen ez a gond, hogy az Európai Ügyészség nem végez nyomozást, nem kutatja, vizsgálja a korrupciót. Szimplán egy olyan szervezet ami napfényben van, az európai ügyészek összekötő a tagállamok ügyészei és nyomozó hatóságai között és semmi más dolguk nincsen, mint a médiában tálalni, hogy jaj mekkora a korrupció ebben az országban és jaj micsoda korrupt ember is a kipécézett politikus.

A nyomozást mindig a tagállam nyomozóhatósága végzi, az ügyészi feladatot a tagállam bíróságán a tagállam ügyészsége végzi. Megint csinálni akarnak egy aktatologató bürokrata szervezetet, aminek a munkáját most is elvégzik azok az emberek akik felelősek a tagországok közötti nyomozások összehangolásáért.

Pontosan ez a baj, hogy az Európai Ügyészség nem nyomoz semmit, az uniós pénzekkel kapcsolatban sem, azt a tagállamok szervei végzik.

De akkor mi a fenének kellene nekünk még egy felesleges szervezet?

[link]

2021. júl. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Te vagy, aki félreérti az EU ügyészség szerepét.

Nem pénzügyi szerv, semmi köze nem lenne az EU-s pénzekhez.

Ellenben mindenből bűnügyet csinálhatnának, elsősorban politikai vonatkozásban, mert piti köztörvényes ügyekkel eszükben sem lenne foglalkozni, például Dúró Dóra simán Strasbourgba lenne citálva a könyvdarálásért, holott az nem bűn Magyarországon, ha a saját példánya, amit kifizetett.

Egyébként minden bizonnyal kreálnának egy csomó pert, amelyek többségének nem lenne semmi értelme, csak propaganda értéke lenne, illetve erős nyomásgyakorlási eszköz lehetne a politikában, mivel senki nem tudja, mit tehetnek és mit nem?

Gyakorlatilag rájuk a magyar jog nem vonatkozna és nem lenne magyar felügyeleti szerv felettük, ők lennének mindenek felett.

2021. júl. 14. 13:31
 18/30 A kérdező kommentje:
Például nyomozhatnának is, ha az EU úgy dönt.
2021. júl. 14. 13:33
 19/30 anonim ***** válasza:
21%

#17 "Gyakorlatilag rájuk a magyar jog nem vonatkozna és nem lenne magyar felügyeleti szerv felettük, ők lennének mindenek felett."

Érted is azt amit leírtál?

Egy olyan szervezetet akarsz aminek mindegy mi van a magyar törvényekben és mindegy mit csinálnak a magyar hatóságuk? Olyat amelyiknek semmi köze az országhoz mégis felette állna a bíróságainknak, az ügyészségünknek?

Tudod hol volt ilyen? A náciknál és a Szovjetunió idején. Akkor volt olyan, hogy mindegy mit csinált az ország, mindegy mik voltak a törvényeik, egy külső hatalom odamehetett és felülbírálhatta kedve szerint.

Te tényleg ezt akarod? Eladni az országodat és vele a saját életedet egy másik hatalomnak?

2021. júl. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Szerintem valami olyasmi lenne az EU ügyészség, mint az amerikai FBI, a szövetségi nyomozóiroda.

Talán nem pontosan, meg nem azonnal, de simán kaphatna mindenféle jogosítványt az EU parlament által, ha egyszer beengedjük őket, akkor többé nem lehetne kitenni a szervezetet.

2021. júl. 14. 13:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!