Az angol nyelvet önkényesen világnyelvvé tették. Oktatásából busásan profitál pl. Anglia. Legfőképp. Miért nem fizetnek az angol nyelv használatáért? Miért nekünk kell rá áldoznunk?
Az angol nyelvet azt világra erőszakolt nyelvnek tartom. Ráadásul kultúraromboló a hatása. Ne feledjük, hogy a sok mocsok, szenny az elsősorban angolul terjed a világban.
Mekkora pl. Anglia bevétele éves szinten az angol nyelv oktatásból? Könyvek kiadása, tanfolyamok, egyetemi bevételek, stb, stb. Miért kell pl. egy európainak pénzt áldozni az angol nyelv tanulására? Angliának kéne fizetni azért, hogy a nyelvét használják. Hiszen aki megtanul angolul, az időt, pénzt, energiát áldoz az angol nyelv megtanulására. De ezért nem kap pénzt. Miért beszéljük ingyen egy idegen és európaellnes kultúra nyelvét? Nem pedig fordítva. Európának nem szabad az angol kultúrához és nyelvhez igazodni. Európának európai nyelvre van szüksége. Vagyis az európai eszperantóra. Európának saját nyelvre van szüksége. Nem pedig arra, hogy idegen, európaidegen nemzet seggét nyalja nyelvileg.
A 20ast aláírom. Tárgyalásra kiváló, de érzelmeket nem tud kifejezni. Nem véletlen nincsenek mély barátságok az angolszász országokban. A "friend" szót mi barátnak fordítjuk, de valójában a magyar "ismerőst" fedi le. Ami nekünk "barát" az ott a "best friend" kategória.
(Kint élek, jópár galibám volt ebből. Nagyon aranyosak, de amikor érzelemről van szó, ridegek mint egy szikla.)
Egyébként tényleg brutálisan egyszerű, primitív nyelv az angol.
A szó nem degradáló, lenéző értelmében véve. Nem hajlékony és rugalmas nyelv. Egyáltalán nem. Shakespeare vagy Dickens azért lettek híresek, mert könnyen fordítható nyelven írtak. Szerintem Jókai, Kölcsey, Petőfi, Arany, Katona József és a sok-sok többi magyar író és költő ezerszer túlszárnyalja az angol írók és költők műveit. Csak a magyar nyelvet nem tudják lefordítani angolra, ugyanis az angol nem képes átadni az eredetien magyarul írott szöveg értelem és érzelem tartományát. Ezért is nem jó világnyelvnek az angol. Azon gondolkodtam, hogy az angol nyelv használata egy magyar számára lehet-e butító hatású? Jó kérdés, ugye? Hisz az angol nyelv használatához csökkentett intelligencia és értelem kell. Különben nem tudod megérteni és használni. Sokan ez miatt nem beszélnek angolul.
"nem képes átadni az eredetien magyarul írott szöveg értelem és érzelem tartományát. "
Dehogynem. Csak a B2 nyelvvizsga nem eléghozzá és munkahelyen beszélgetés a német a kollegákkal színvonal sem.
Írásom nem szól az angol nyelv ellen. De európai szinten meg kéne oldani a közös kommunikáció problémáját.
Na meg arra gondolok, hogy egy új nyelvújításra volna szükség. Magyarország esetében, azaz as magyar nyelv esetében.
Engem idegesít a sok új szó, amely idegen nyelvből érkezik. Pedig nekünk nagyon, de nagyon sok szavunk van.Nem hinném, hogy a magyar nyelv importra, oh, behozatalra kell, hogy szoruljon.
Nem lehetne ezt megoldani?
A cél a magyar nyelv magasabb szintre való helyezése, jobb megismertetése a világgal. De elsősorban a magyar nyelvi kultúra fejlesztése a magyarországi rétegek körében. Nyelvünk a kincsünk, nemde? Talán tévedek. Egyedi, gondolatkifejezésre nagyon, de nagyon alkalmas nyelv. Kéne egy új nyelvújítás. Egy új magyar nyelvi forradalom.
Persze kell ismerni idegennyelvet, de ez legyen mindenkinek magánügye.
Az anyanyelv védelme az nagyon fontos.
Igen, a latin is jó lenne alapnak, tovább fejlesztve.
De nem vagyok nyelvész, ezért nem írok nyelvészeti szempontból.
De eszembe jutott valami. Egy közös európai nyelv egyben európai integrációs nyelv is lehetne. Közös nyelv, barátság, közös nyelv, békülékenység.Közös nyelv, együttélés. Közös nyelv, megbocsátás. Közös nyelv, fejlődés. Közös nyelv, európai jövő. Közös nyelv, összehangolódás, közös nyelv, közös jövő. Közös nyelv, béke. Közös nyelv, közös élet. Közös nyelv, harmónia. Stb.
De van egy másiki meglátásom. A magyar nyelv különleges és nagyon fejlett nyelv. Nem szabad a magyar fiatalságot arra kényszeríteni, hogy akárki más nemzet nyelvét megtanulja, hisz így kárt okozhatunk szellemi és lelki fejlődésének. Ezért arra kell ösztönözni őket, hogy elsősorban magyarul alkossanak, verseljenek, írjanak, dolgozzanak tudományos esszéken, stb. Mert egy magyar csak a saját nyelvén lesz képes igazán maradandót alkotni, hisz gondolatrendszeréhez csakis a magyar nyelv illik, az alkalmas a magyar illető és lélek gondolatait realizálni, kifejezni, megvalósítani, dekódolni, nyilvánossá tenni.
Tehát a nyelvünk a jövőnk és életünk, sikerünk, boldogulásunk kulcsa.
Persze, ha a fiatal akar idegennyelvet tanulni, akkor tegye. Magánügy, nemde? Nekem nincs ellene kifogásom.
Egyáltalán nem tették önkényesen világnyelvvé. Ez egy teljesen spontán és természetes fejlődés eredménye.
Ott van ugye a sokat emlegetett angol birodalom: a közigazgatás nyelve természetesen az angol volt Ausztráliától Kanadáig, Indiától az Államokig... És ezek mimd olyan területek, ahol előtte rengeteg kisebb törzsi nyelvet használtak; a helyi kommunikációban is jelentős szerepe volt az angolnak.
Másik ok az ipari forradalom, amely onnan indult - és ennek terminológiája is az iparosítással együtt terjedt, ami szintén az angol nyelvre épült. Később ahogy a tudomány és technológia központja az Egyesült Államokba került, ez a trend felerősödött.
De mindezek mellett pl. a diplomáciában megmaradt a francia, a tudományos világban a latin...
Az igazi áttörést a számítógépek elterjedése hozta: angol nyelvterületről terjedt el, a kezelésükhöz szükséges kódok az angol nyelvből származnak, az elterjedt szabványok jelentős része angol nyelvterületen született a nyelvnek megfelelően...
Innentől már nem volt megállás. Minden informaáció angol nyelven érhető el olyan eszközökkel, amelyek angolul irányíthatóak - és ha ez összeköti az egész Föld teljes lakosságát, akkor ezzel együtt jár az angol nyelv használatának általánossá válása is.
"Nem nevezhető természetes folyamatnak az, ha valakik a tudtod és beleegyezésed nélkül eldöntik, hogy ettől és ettől a pillanattól kezdve ez a világnyelv és neked ezt kell beszélni. Ez nem természetes folyamat, hanem despotizmus, autokratizmus."
Kérdező, ez szimpla baromság.
Senki nem döntötte ezt el - MEGTÖRTÉNT!
30 évvel ezelőtt kezdett Európában a német nyelv helyébe bejönni az angol, 40-50 évvel ezelőtt a tudományos konferenciák nyelve a német volt. Sok egyetemi professzor volt bajban utána, mivel idősen már nem tudtak angolul megtanulni.
A nyelv az internettel terjedt el világszerte, mert akkor vált lehetővé, hogy egy kínai, japán, mongol, katmandui, kanadai meg magyar elkezdjen egymással beszélgetni. Ahogyan a világon a tudományos életben is az angol vált - és nem tették - közös nyelvvé, mert ez egy könnyen megtanulható nyelv, így minden kutató könnyen tudja használni.
Ha ez úgy működne hogy valaki eldönti é világnyelvvé teszi, akkor neked most kínait kellene tanulnod meg arabul és hindiül, mert ők vannak annyian, hogy ilyet eldönthetnének. Mivel ez nem így megy, ezért ők is angolt használnak. Mert azt könnyű.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!