Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Angliában miért nem tér...

Angliában miért nem tér vissza a szabadság 21.-én ha már többen halnak bele késelésbe mint koronavírusba?

Figyelt kérdés

Ez nem a járványról szól már?

Az angol nép mit sem sejtve beoltatta magát majdnem teljesen, a kórházak sincsenek leterhelve mert 10-15 körül van a heti elhalálozás, még sincs szabadság.


Ezt hogy lehet értelmezni jól?


2021. jún. 15. 15:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

Ez nem tudományos kérdés, igaz?

Hány %-nál tart az átoltottság?

90-95% lenne a szükséges a nyájimmunitáshoz.

Ez alatt lehet enyhíteni, de az növeli a betegséget.

2021. jún. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 sadam87 ***** válasza:
84%

"Angliában miért nem tér vissza a szabadság 21.-én ha már többen halnak bele késelésbe mint koronavírusba?"

Azért, mert (egész elképesztő módon) az angolok szeretnék, ha ez így is maradna.

"Az angol nép mit sem sejtve beoltatta magát majdnem teljesen"

61,42% oltatta be magát jún. 13-áig. Két oltást pedig. Két oltást pedig (ami számít) 44,15% kapott. Bár a "majdnem teljesen" elég tágan értelmezhető kategória, ez attól elég messze van. Meg a nyájimmunitástól is...

[link]

"Ez nem a járványról szól már?"

De, ez pont a járványról szól. A járványt nem nagyon érdekli, hogy egyes személyek mit gondolnak. Meg a szabadságjogok sem. Ellenben akkor, ha nincsenek korlátozások, és a népességben sem elég nagy a védettek aránya, akkor a járványt okozó kórokozó terjedni fog. És pontosan ez történik jelenleg Angliában is.

[link]

Úgy látszik, az angoloknak már sikerült megtanulniuk azt, amit még nem mindenkinek: a járványban előre kell reagálni, mert az intézkedések hatása csak hetekkel később jelentkezik. Magyarul ha most feloldják a korlátozásokat, akkor jó eséllyel lesz egy újabb, rengeteg halálasetet követelő hullám. (És nem, jó eséllyel nem a mostani halálozások miatt aggódnak...)

Ami a jogi részét illeti: vannak a szabadságjogok. Meg van az élethez (és egészséghez) való jog. Azért az eléggé elfogadott, hogy az utóbbi előrébb való...

2021. jún. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1-2


De pont arról papolt mindenki az oltások megjelenésekor, hogy egy 40-50%-os átoltottság már megtörne egy hullámot és ha egy ország ezt eléri már nem kell hullámokkal számolnia. Persze az nincs elvárva, hogy amit mondanak igaz is legyen, nyugodtan ellentmondhatnak maguknak.


Az átoltottságot pedig felnőtt lakosságban szokták értelmezni.


Vérminták alapján az angol lakosság 75 %-nak van covid antitestje.


A cipőmet megeszem, hogy 90%-al sem lesz másképp. Akkor meg az lesz a gond, hogy nem 100% vagy 101. Hogy nem kapott mindenki 3 oltást vagy nem hord 3 maszkot, esetleg fingfelfogó pelenkát. Mindig rá lehet valamire fogni ha kiderül mekkora sületlenségeket harangoztak be.

2021. jún. 15. 16:14
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Most is szabadság van. Érdekes módon itt bármikor beülhetsz az étterembe vagy a bőrgerkingbe mégse kér senki ótási könyvet. Mit nyüszíttek ebek?
2021. jún. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

"arról papolt mindenki"

Nem tudom, feltűnt-e neked, de akkor is 60-70%-ot mondtak, és azóta megjelentek SOKKAL fertőzőbb mutációk is. Sajnos most ez a minimum!


"ha egy ország ezt eléri már nem kell hullámokkal számolnia"

De csak akkor, ha megy közben a védekezés!


"Az átoltottságot pedig felnőtt lakosságban szokták értelmezni."

NEM!

Teljes lakosságban!

A COVID-nál azért volt egy kicsit más, mert elsőre úgy nézett ki, a fiatalokat nem fertőzi annyira.

Kiderült, hogy mégis, főleg a mutánsok.


"A cipőmet megeszem, hogy 90%-al sem lesz másképp."

Ott már sajnos az lesz a gond, hogy a védettség valószínűleg 1 évre szól, tehát lehet újból kezdeni az oltásokat azokkal, akik régen kaptak.

De már ilyen durva hullámok nem lesznek, mert azért a védettség nem hirtelen szűnik meg.

2021. jún. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 sadam87 ***** válasza:
76%

"De pont arról papolt mindenki az oltások megjelenésekor, hogy egy 40-50%-os átoltottság már megtörne egy hullámot és ha egy ország ezt eléri már nem kell hullámokkal számolnia."

Én szerintem már akkor is 60%-ról beszéltek, de ezen ne vitatkozzunk.

Azonban nem tudom, hallottál-e róla, hogy megjelentek újabb változatok (Angliában, Brazíliában, Indiában, stb.), amik jóval fertőzőbbek. És az a kellemetlen igazság, hogy egy fertőzőbb kórokozó ellen magasabb nyájimmunitás kell.

"Persze az nincs elvárva, hogy amit mondanak igaz is legyen, nyugodtan ellentmondhatnak maguknak."

A kutatók nem mondtak ellent maguknak...

"Az átoltottságot pedig felnőtt lakosságban szokták értelmezni."

?????

Te természetesen értelmezheted így is. A vírust ez nem biztos, hogy zavarni fogja. Ő remekül megfertőz gyerekeket, kamaszokat is (legfeljebb a tünetek enyhék).

"Vérminták alapján az angol lakosság 75 %-nak van covid antitestje."

1. Forrás?

2. Ha tényleg így van (és feltételezzük, hogy ez teljes védettséget jelent), akkor k már nincsenek olyan messze a nyájimmunitástól...

"A cipőmet megeszem, hogy 90%-al sem lesz másképp. Akkor meg az lesz a gond, hogy nem 100% vagy 101. Hogy nem kapott mindenki 3 oltást vagy nem hord 3 maszkot, esetleg fingfelfogó pelenkát. Mindig rá lehet valamire fogni ha kiderül mekkora sületlenségeket harangoztak be."

Ok. (Remélem megbocsájtasz ezért a megjegyzésemér, de ha volna bármi fogalmad a járványtanról, vagy az oltásokról, akkor jobban érdekelne. Addig jobban hiszek annak, amit a szakértők mondanak, és amit a saját tudásom alapján tudok.)

2021. jún. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Lesz most majd egy pár tüntetés emiatt Londonban. Ami sok az sok
2021. jún. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

6


Egészen biztos, hogy már mindig lesznek új változatok, akárcsak az influenzával volt.


De meg kell tanulni együtt élni a vírussal. Nem zárhatják be az embereket míg a világ. A gyerekeknek nincs gyerekkoruk az isten szerelmére. Depressziósak az emberek. A nem élet jobb mint ez az élet. Az embereknek találkozniuk kell a szeretteikkel, meg kell ölelniük őket, kontaktust kell kialakítaniuk más emberekkel. Hiszen ezek alapvető emberi igények és ezek nélkül mi értelme élni? A tudóskák amikor nézik a covid statisztikákat meg grafikonokat ezekre biztosan nem gondolnak.

2021. jún. 16. 12:00
 9/13 sadam87 ***** válasza:
100%

#8

Ezt abszolút megértem. Azonban az sem megoldás, hogy az emberek hullanak, mint a legyek. Meg hogy összeomlik az egészségügy a terheléstől.

A járvány ellen kétféle képpen tudunk védekezni: rövidtávon korlátozásokkal, hosszabb távon pedig oltással. Pont a szigorú korlátozások miatt lehetett elég laza a tavalyi nyarunk. És részben a tavaly nyári laza járványkezelés miatt lett olyan durva a második hullám.

Igazából sokkal szigorúbb szabályok kellettek volna. Meg lehet nézni Ausztrália (vagy Új-Zéland vagy egy csomó távol-keleti ország) példáját: a járvány legkisebb jelére (még idejekorán!) nagyon szigorú intézkedésekkel reagáltak. Mi az eredmény? Akkor nagyon rossz lehetett átélni, de aztán elég hamar tudtak lazítani, hiszen nem alakult ki nagyobb járvány. Európában és Észak-Amerikában nem voltak ennyire szigorú intézkedések, viszont már bő egy éve húzódnak, mivel nem elégségesek a járvány teljes visszaszorításához.

A másik lehetőség, hogy minél több ember beoltatja magát, és így elérjük a nyájimmunitást (vagy legalább meg közelítjük annyira, hogy a járvány ne tudjon komolyabb gondot okozni). Ettől sajnos még elég messze vagyunk, mivel még nagyon sok ember nem oltatta be magát.

"A tudóskák amikor nézik a covid statisztikákat meg grafikonokat ezekre biztosan nem gondolnak."

Mivel ők is emberek, de valószínűleg gondolnak erre. De egy járványtannal foglalkozó szakértőnek az a dolga, hogy megmondja, hogyan lehet visszaszorítani a járványt. Nem ők döntenek az intézkedésekről, hanem a politkikusok. (Akik jobb esetben a kutatóktól származó infomrációkat is figyelembe veszik a döntésükben...)

2021. jún. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9


Igen, de mint mondtam, meg kell tanulni együtt élni a vírussal mert nem megy sehová. Az nem megoldás, hogy minden 3 hónapba korlátozunk és akkor ez már így lesz örökre. A vírus itt lesz, mutálódni fog akárcsak az influenza, az emberek meg nem fogna hullani mint a legyek ahogy Svédországban, Afrikában és máshol sem hullanak. Nem a korlátozás a megoldás. Az embereknek immunitást kell szerezniuk vagy természetes uton vagy vakcina által.


Mint írtam Angliában mert 75%-nak van antitestje. Ennél jobb állapot sosem lesz. Az elhalálozások történelmi minimumon vannak. Az agresszív tesztelések és utazáskor megkövetelt 3 teszt miatt 2000-ről 7000-re emelkedett a pozitív esetek száma de ami a lényeg az az elhalálozások és kórházba beutalások száma ami nagyon alacsony.


Most az esetszámok enyhe emelkedése miatt 1 hónappal hosszabbítottak. Ez azt bizonyítja, hogy sosem lesz olyan az állapot hogy teljesen eltöröljék a korlátozásokat, és azt, hogy ettől arrafele bármikor hosszabbíthatnak ha akarnak.

2021. jún. 16. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!