Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek egy ilyen megállap...

Szerintetek egy ilyen megállapodás megoldaná az izraeli-palesztin konfliktust?

Figyelt kérdés

Ciszjordánia és a Gázai övezet területén létrejönne a független Palesztina, a maradék terület Izraelé lenne. A Gázai övezet Palesztina exklávéja lenne, de egységes palesztin kormány lenne, a Hamászt betiltanák. Gáza, mint exklávé fontos kikötővárosa lehetne a Palesztin államnak. Gázát és Ciszjordániát egy közlekedési útvonnallal kötnék össze, ami magában foglalna egy autópályát és egy vasútvonalat is (kb 40 km-t kéne megépíteni), ez pedig biztosítaná a palesztin tengeri kereskedelem gördülékenységét.

Mindkét ország fővárosa Jeruzsálem lenne, ami egy közös irányítású város lenne. A várost egy városi testület kormányozná, amelynek felét Izrael, a másik felét Palesztina delegálná.

Mindkét ország kölcsönösen biztosítaná a kisebbségi jogokat, és deklerálnák, hogy nem viselnek hadat egymás ellen, nem kezdenek fegyveres akciókba és konfliktusokba, és kölcsönösen kötelesek lennének egymást elismerni.

Vajon ilyen módon garantálható lenne a hosszan tartó béke a két fél között?



2021. máj. 13. 18:36
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg működne a kétállamos megoldás, sokáig ezt tekintették célnak az ENSZ-ben, nemzetközösségben, de a gyakorlatban ma már nem megvalósítható, eljárt felette az idő.

Ciszjordániát már teljesen behálózták a zsidó telepek, katonai objektumok, fel van szabdalva. Trump kétállamos megoldása is egy földrajzilag 8 különálló, összeköttetés nélküli részből, "szárazföldi szigetből" álló Palesztin államot javasolt, melyet izraeli területek, utak, városok választanának el egymástól. A Gázába vezető utakat is bármikor lezárhatja Izrael, tehát a palesztin állam egy életképtelen, teljesen kiszolgáltaott, csak Izraeltől függő protektorátus alatt álló állam lenne. A palesztin államnak a Jordán folyóhoz sem lenne hozzáférése, a terület egyébként is nagyon elsivatagosodik, így az ivóvíz 95%-át is Izraelnek kellene biztosítani egy Palesztina államnak.

Izrael nem hajlandó lemondani Kelet-Jeruzsálemről sem, melyet már korábban annektáltak.

A földrajzi problémák mellett politikai probléma a palesztin menekültek kérdése is. Sokan még mindig azt várják, hogy visszatérhessenek a ma már Izraelhez tartozó területekre is, de őket sem Izrael, sem a környező arab országok nem kívánják, az életképtelen "független" Palesztina pedig nem bírna el még további több millió menekültet.

2021. máj. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 kretens ***** válasza:
Egyébként az hogy Izrael magára nézve nem tartja kötelezőnek az ensz határozatokat azzal már régebben precedens teremtett.Szóval jó hivatkozási alap ez Iránnak mert Irán is kinyilvánithatja ugyan ezt és annyi atombombát gyárt amennyit csak akar és senkinek semmi köze hozzá.
2021. máj. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%

#22

Az ENSZ közgyűlés határozatai csak nemzetközi ajánlások, igények, nem kötelező betartani őket. Az ENSZ BT határozatai tekinthetők jogilag kötelezőnek. A BT-ben viszont az USA-nak vétójoga van, amely mindig kiáll Izrael mellett, így nem hozható Izrael számára hátrányos határozat.


Az iráni atomprogramra vonatkozóan a Biztonsági Tanács is hozott határozatokat.

2021. máj. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
8%

#22

Nem!!!

Az atomsorompó nem ENSZ határozat volt, hanem SZERZŐDÉS. Ennek értelmében Irán ellopott egy csomó pénzt és tudást. Mert a pénzt felvette, kilőttek számára egy műholdat, és mégis atomfegyverre fáj a foga.

Izrael nem irt alá semmit, nem is kapott semmit. A két eset NEM HASONLITHATÓ össze.

2021. máj. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
79%

#24

Irán nem mondta fel az atomsorompó egyezményt, állítása szerint az atomprogramja békés célú, nem készít nukleáris fegyvereket. Az atomsorompó egyezmény nem tiltja az urándúsítást. Irán betartotta a 2015-ös atomalkuban vállaltakat is, mielőtt az USA egyoldalúan felmondta az egyezményt.


Azt nem tudom milyen jogtalanul felvett pénzre gondoltál. Melyik ország, szervezet fizetett Iránnak az atomsorompó egyezményért?

2021. máj. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

25

60%-os uránra nincs szükség békés célokhoz.


A pénzt pedig az USA, Franciaország és Anglia fizette. A tudást és a műholdat az USA biztositotta.

2021. máj. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
57%

Az atomsorompó egyezményről innen indulva mindent megtalalhatsz

[link]

2021. máj. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

A magas fokú dúsítás aggasztó fejlemény, egyre nagyobb a nyomás. De Irán vállalta, hogy hajlandó lesz visszatérni korábbi vállalásaihoz (max. 20%-os dúsított urán), ha az USA is hajlandó lesz visszatérni a 2005-ös vállalásaihoz.


Amerika, Franciaország, Anglia nem fizetett Iránnak az atomsorompó szerződésért, nem tudom ezt honnan vetted.

Tudástranszfer, technológiai átadás sem történt. Az iráni forradalom óta nagyon rossz Irán és a Nyugat viszonya. Az USA kifejezetten ellenzi Irán űrprogramját, akadályozza, annak felszámolását szeretné, mivel aggasztja, hogy a rakétatechnológia katonai célra is felhasználható. Az iráni forradalom előtt az iráni űrprogram sehol sem tartott, az utóbbi évtizedekben sikerült Iránnak kifejleszteni ezen képességeit.

2021. máj. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

1. "Az iráni forradalom előtt az iráni űrprogram sehol sem tartott, az utóbbi évtizedekben sikerült Iránnak kifejleszteni ezen képességeit."

Persze, miutan megkapta a vallalasaert kicsalt penzt es tudast.

2. "Amerika, Franciaország, Anglia nem fizetett Iránnak az atomsorompó szerződésért, nem tudom ezt honnan vetted."

Adtam linket, nezd vegig.

3."Irán vállalta, hogy hajlandó lesz visszatérni korábbi vállalásaihoz (max. 20%-os dúsított urán), ha az USA is hajlandó lesz visszatérni a 2005-ös vállalásaihoz."

Hogy oda ne rohanjak! Az Obama szerzodes biztositja Irannak az atomfegyvert, csak nem most, hanem 2025-re. De Iran ezt a szerzodest is AZONNAL megszegte, nezd meg a Nemzetkozi Atomugyi Bizottsag jelenteseit.

2021. máj. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

El vagy tévedve, tájékozódnod kellene, butaságokat írsz. Nem volt kifizetés Irán részére az atomsorompó egyezmény keretében, nem volt benne ilyen.


A "Nemzetkozi Atomugyi Bizottsag" (gondolom Nemzetközi Atomenergia-ügynökségre gondoltál, csak nem tudtad a nevét) pedig éppen ellenkezőleg, azt tanúsította, hogy Irán betartja a vállalásait:

[link]

2021. máj. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!