Sorosnak sikerülhet még megvétóztatni az EU-ban a jogállamisági, költségvetési megállapodást?
nem fog összejönni sajnos.
merkel egyértelművé tette a nyilatkozatban,hogy üzleti a kapcsolat az eu országai között és csak erről lehet döntés,ha ez sérül.
az hogy az egyik eu tag ország diktatúrát,autokráciát épít ki és közvetetten ezt pénzeli az eu,tegnaptól nem számít.
orbán felhatalmazást kapott erre.
ezért a tegnapi nap mo egyik legszomorúbb gyásznapja és orbán pályafutásának legnagyobb győzelme.
még lehet egy ilyen naiv remény,hogy a valódi jogállamiságra is törekedne pár eu tag ország és vétózna e miatt,de attól tartok ez álom marad.
Unalmas már ez a "hol van leírva a jopgállamiság" Ha nem tudod mi a jogállam, akkor olvasd el, ha meg tudod, akkor minek kötekedsz.
Mindenki tudja, hogy az nem jogállam, ahol a legfőbb ügyész a vezető politikusok gyanús ügyeit nem vizsgálja (figyelem, nem azt írtam, hogy korrupt ügyeit, hanem hogy gyanús ügyeit), ahol vannak az egyenlőknél is egyenlőbbek, akikre nem vonatkoznak a törvények. Ahol az állam NAVot küld azokra, akik felszólnak ellenük, vagy akik nem hajlandóak behódolni. Ahol az állam nem akarja az összegyűjtött aláírások ellenére se a népszavazást, ahol a "közmédia" a kormány szócsöve, stb. Nem sorolom, mert felesleges, szerinted úgyis minden a legnagyobb rendben van Magyaro-on.
Nos, hiába tolod a liberális propagandát, egy értelmes párbeszédhez érvek kellenek, nem személyeskedés.
Jogállam - Igen, az általad leírt oldalakon szépen fel van sorolva néhány általánosság. És képzeld el, én olvastam az EU alapszerződését, vagy a Velencei Bizottság chartáját. Ott is hasonló dolgokkal találkozni. Csakhogy ezek szimpla értéknyilatkozatok, nem mérhető konkrétumok, és ennek megfelelően teljesen abszurd lenne, ha emiatt buntetnének tagállamokat. Ezzel az EU is tisztában van, ezért fókuszált már a "nagy megállapodás" előtt is kizárólag az EU fiskális érdekeire, ill. a korrupcióra a hírhedt módosító javaslat.
Magyarországon van korrupció, igen, és azt is elfogadom, hogy ez a NER rendszer szerves része kisebb-nagyobb mértékben. Ettől viszont csak korrupt lesz a rendszer, diktatórikus semmiképp.
A közmédia mindenhol az aktuális kormány szócsöve, ez a közép-keleti régióban méginkább igaz. Emlékszem én még arra régebbről, hogy milyen volt a baloldali közmédia, és milyen szinten tettek tönkre jobboldali újságírókat. Gyurcsány idejében nagyjából két újság volt, ahol jobboldali ember munkát kapott, pedig akkor fénykorát élte a nyomtatott sajtó. De ez nem MO-specifikus jelenség, mint írtam.
A NAV-ellenőrzéssel pontosan mi a baj? A törvényeket be kell tartani.
Egyébként az Egyesült Királyságban nincsen intézményesített alkotmány. Ők nem jogállam? A németeknél harmad annyi a vádemelés aránya a korrupció miatt indult büntetőeljárásoknak, akkor ők sem jogállam?
"Csakhogy ezek szimpla értéknyilatkozatok, nem mérhető konkrétumok"
Dehogynem:
Senkinek nincs abszolút hatalma még informális utakon sem.
A hatalommal felruházott emberek sem állnak a jog felett.
A hatalmi ágak szétválasztása a hatalommal való visszaélés intézményesített gátja. Szerepe, hogy az egyes önállóan gyakorolható, azonos szintű, más-más döntéshozói tisztségek körét, jogkörét és felhatalmazását elkülönítse egymástól, és biztosítsa az egymástól független kiválasztásukat és megbízatásukat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!