Oroszország és az USA közötti viszály miből ered?
A múltból.
1917-ben Oroszországban kitört a kommunista forradalom, polgárháború lett, majd ‘22-ben megszületett a kommunista Szovjetunió.
Az USÁban jól éltek az emberek. Nagy volt a polgári, városi lakosság. A munkásoknak és parasztoknak is jól ment, legalábbis nem voltak elnyomva, mint a cári Oroszországban. Az USA nem is jött ki vesztesen, nagy emberveszteséggel egy világháborúból, ezért sem lázadtak fel az emberek, és tartották meg a kapitalista rendszert.
A kommunista rendszer magát a legfejlettebnek, legjobbnak tartotta, és az eggyel régebbi, szerintük rosszabb kapitalizmust akarták eltörölni.
Az első világháború után nem is indult be egyből a rivalizálás, mert nem az USA volt a világot vezető kapitalista hatalom. Sokkal inkább a szuper-imperialista Brit Birodalom és Franciaország.
Mivel azonban a második világháborúban ez a két hatalom ismét meggyengült, és a gyarmati népek nacionalizmusa is ébredezni kezdett, meggyengültek. 10 éven belül elveszítették a gyarmataik zömét, ha nem, éppen véres háborút vívtak azok megtartásáért.
Az USA pedig nagyobb területtel, ebből következően több erőforrással rendelkezett, és többen is éltek itt, mint a magukra maradt európai államokban. Átvette a kapitalista világgazdaság vezető szerepét.
A második világháború másik nagy győztese a Szovjetunió volt, aki egymagában dacolt a németekkel a francia-brit-gyarmati-amerikai seregek mellett, ők értek előbb Berlinbe. Sok közép-európai bábállammal gyarapodtak, amíg a nyugati hatalmak szinte semmivel.
Így érthetően egymásnak feszül a két világrend vezetője, főleg, hogy az egyik célja a másik kiirtása. Innentől már tiszta sor az egész.
Ahogyan elbukott a Szovjetunió, és Oroszországban is bevezették a kapitalizmust, egy kicsit megenyhült a viszony, de azért mindkét félben maradt annyi büszkeség, hogy ne legyenek puszipajtások régi halálos ellenségeikkel.
No meg persze most megint éleződik a viszony, az oroszok szeretnék visszaszerezni a régi nagy hatalmukat, amit az USA nem néz jó szemmel. Ezen kívül megint felmerül a jelentős ideológiai ellentét: az USA egy liberális demokrácia, Oroszország egy erősen konzervatív autoriter rendszer.
Mondjuk ott, hogy Putyin elvtárs az egyik ok. Trump is elcseszte, hogy vele is haverkodott. -Mondom ezt volt Trump támogatóként, de a tények azt mutatják, hogy politikában jobb a Biden.
A szélsőjobberek hiába pontoznak le, az igazságot ti is észreveszitek majd.
A kommumistak utaljak a kapitalistakat es vica versa.
Az ifju Sheldonban van egy resz, ahol huen bemutatjak hogyan utalja az átlag amerikai az oroszokat es a kommunizmust. Sheldon egy meggondolatlan kijelentese miatt a tvben kommunistaknak belyegzik meg oket es szinte kikozositik oket. Meg a templombol is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!