Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Várható a közeljövőben, hogy...

Várható a közeljövőben, hogy Oroszország további részekre szakadjon?

Figyelt kérdés

2021. máj. 10. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Hogyne, persze, naná, ......stb!
2021. máj. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Nem, Oroszország inkább bővül, de facto már hozzá tartozik a Krím, Abházia és Dél-Oszétia is. És még lehet, hogy folytatódik a sor... Ők nem hagyják megélni a szeparatistákat, lásd csecsen háború.
2021. máj. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
14%
Putyin után lesz egy hatalmi űr ami miatt fejetlenség fog kitörni, ez borítékolható. Elképzelhető szerintem hogy ekkor Szibéria úgy dönt inkább Kínához tartozna (amely már most is puhítja őket).
2021. máj. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%
Kína igényt tart egyes területekre de nem reális hogy el is vegye. Szibéria ásványkincsekben igen gazdag terület
2021. máj. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Inkább az várható, hogy egyre nagyobb lesz és bár egyeseket váratlanul fog érni de hipp-hopp megint szomszédok leszünk. Nem kell hozzá sok...2-3 nap.
2021. máj. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
38%
Nem értitek. Az orosz rendszer túl centralizált, Putyin személye tartja egyben már hány évtizede és ő se halhatatlan. Amikor ő meghal, az orosz medve meggyengül mert az oligarchák szétlopnak majd mindent és/vagy mindegyik más utódjelöltet fog állítani/támogatni. Széthúzás lesz náluk, Kína pedig (amely csupán érdekszövetséges) naná hogy örülne a szibériai ásványkincseknek.
2021. máj. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
94%

Az egyeduralkodói rendszereknek (amelyek egyébként jobbak mint a többpártrendszer ahol az ország szekerét annyifelé húzzák ahányan húzzák míg az egypártrendszerben egy irányban) az a hibája, hogy szinte sohasem nevel utódot aki folytatja egyenes módon a művet.


Ez kivétel nélkül megfigyelhető az egykori keleti blokk társult államaiban kivéve a Szovjetunióban majdnem...hiszen ott Lenin után Sztálin zökkenőmentesen vitte tovább az ügyeket (az elmaradott cári Oroszország a világ első állama is lett) majd Hruscsov megpróbált "okoskodni" és bár aztán észhez tért ez a zökkenő elég volt hozzá, hogy az USA felzárkózzon az első helyre és bár Brezsnyev megint vitte tovább a lenini, sztálini utat a Hruscsov-féle okoskodás kárt tett és az ország elkezdett úgymond egy helyben topogni. Majd jött Gorbacsov...


Az USA és a nyugati imperialisták (visszatérve Sztálinhoz) tudták, hogy háború révén nem tudják a rendszert megdönteni (ahhoz a SZU bombaerős) ezért lassú, finom, nem látványos aknamunkával belülről és kívülről elkezdték piszkálni. Ma már ezt tudjuk és egyetlen válasz lett volna rá (csak már nemvolt Sztálin hanem a "sz*rkeverő Hruscsov és a pipogya Brezsnyev), hogy határozott, szilárd SZTÁLINI hozzáállással felkutatni és lecsapni a külső és belső ellenforradalmárokra. Ez nem történt meg, ezek erősödtek és Gorbacsov idejére minden összeomlott mint a kártyavár.

2021. máj. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!