Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Európa konzervatív és gyöpös,...

Európa konzervatív és gyöpös, és Amerikáé a jövő. Ti is így látjátok?

Figyelt kérdés

Európa semmit sem változott 1900 óta. Továbbra is bolhafingnyi országok vitatkoznak zsebkendőnyi területek birtoklásán, a nemzeti kultúrájukat védi ami a modern korban semmit sem ér, vagy etnonacionalistán nyomatják a saját vallásukat vagy a francia forradalmi vallásellenességet nyomatják.


Amerikában mindegy, hogy ateista, keresztény, zsidó, muszlim, vagy akár voodoo vagy.


Európában tiltják befele egyre többen a kóservágást és a körülmetélést, meg a mecsetépítést, államilag támogatják a nemzeti egyházaikat, amik leragadtak valahol 1800-ban és csak 80 évesek mennek a misékre.


Amerikában már régóta jólét és lazaság van, Európában mindenre rágörcsölnek az emberek, azzal vannak elfoglalva, hogy a szomszédos országokról, amik nem sokban különböznek tőlük, komplex karikatúrákat találnak ki.



Mindenhol dúl a xenofóbia és a rasszizmus, de ezt nem ismerik el. Amerikának a feketék helyzetéről Martin Luther Kinggé változva papolnak, de ha a romákról van szó rögtön Hitlerré változnak.



Amerika már régóta tudja, hogy a szabad piac és a kapitalizmus az egyetlen járható út, Európa tele van szocialistával és nácival.


Ti hogy látjátok ezt?



2021. máj. 8. 10:42
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

"Látom még trollnak is mohó vagy, mindkét oldalt provokálni akarod."


Libertariánus vagyok. Nekem mind a nácik, mind a szocik az ellenségeim.

2021. máj. 8. 16:42
 12/17 anonim ***** válasza:
80%
Tipikus Amerikab*zi
2021. máj. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
82%
Ez az amerikamánia meg a 12 éves tiktok lányoknál elmegy, de azért afölött ez elég gáz.
2021. máj. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
78%
Egyetértek 13-al.
2021. máj. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 kürasszír ***** válasza:
91%

Kedves Kérdező!


Az USA társadalma sokkal konzervatívabb és sokkal vallásosabb, mint Európáé.


Az amerikai Republikánus Párthoz hasonló, keresztény-konzervatív politikai erők már csak mutatóba akadnak Európában, nemhogy váltópártok lehetnének.


A Demokrata Párt magát szocialistának valló balszárnya is erősödőben van, amely nyíltan korlátozni akarja az amerikai szabad versenyes kapitalizmust, és nyugat-európai szociális államot vezetne be helyette.

2021. máj. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 ...Laci ***** válasza:
66%

A pro és kontra érvek mellett talán érdekes lehet egy általános megfigyelés.

Arnold Toynbee történész szerint a civilizációk 3 fázison mennek keresztül, mielőtt letűnnek. Az elsó az etikai normák hanyatlása. A második a nemi erkölcs hanyatlása. Végül bekövetkezik a civilizáció szétesése, pusztulása.

Ezeket ő több kultúrkör vizsgálatával állapította meg. Csak hozzáteszem, hogy a Római Birodalom sem a külső nyomás hatása alatt omlott össze, hanem belülről,m az erkölcstelenség és korrupció miatt.


Lehet találgatni, Amerika vajon melyik szakaszban tart? (Európa sem lesz kivétel, ha nem történik valami kedvező fordulat).

2021. máj. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 kürasszír ***** válasza:
83%

Kedves 16-os!


A Római Birodalom hanyatlásában több tényező játszott szerepet.


Lényeges az erkölcsi motívum is, ezt már az ókori gondolkodók felismerték.


Más lényeges tényezők:


1.) Rendszeres polgárháborúk a Kr.u. 235 óta, Severus Alexander császár meggyilkolásától, ekkortól véget ért a Pax Romana, a római béke korszaka.

Lényeges, hogy Róma ekkortól legnagyobb háborúit nem a külső ellenséggel vívta, hanem saját magával, a római hadsereg egyik része a másik ellen, hogy melyik hadvezér lehessen császár.


2.) Általános gazdasági hanyatlás, amely a pénzgazdálkodás visszaszorulásához, a így az addig virágzó kereskedelem, az ipar és a mezőgazdaság hanyatlásához vezetett. Ez szétrombolta a Római Birodalom gazdasági vázát, és az addigi egységes birodalmon belüli gazdaság teljes dezintegrációjához vezetett. Ennek egyik tünete az értékálló nemesfém (arany, ezüst) pénz eltűnése, értéktelen bronzpénzek megjelenése, hiperinfláció.


3.) A római állam társadalmi mobilitást és reorganizációs képességet megfojtó extrém bürokratizálódása. A gazdaságot károsító extrém túladóztatás.


4.) Járványok. Több nagyarányú, a korábbiakat mértében messze felülmúló járvány.


5.) A hadsereg minőségének és harcértékének drasztikus romlása. A birodalom lakói helyett barbárokkal való feltöltődése.


6.) Népvándorlás, amely a fenti problémákkal küzdő Római Birodalom számára már kezelhetetlennek bizonyult.


7.) Kedvezőtlen éghajlatváltozás, mely a mezőgazdaság termelőképességét rontotta.


8.) A fenti tényezők együttes hatása következtében fellépő drasztikus népességfogyás. Az emberi erőforrások kimerülése.

2021. máj. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!