Sinopharm oltással milyen jövő vár rám?
Szeretnék utazni, küföldön munkát vállalni. És nem, nem Kirgizisztán, Bahrein, Szlovénia vagy épp Mozambik vonz.
Kérdéseim:
x) szerintetek a nyár folyamán elfogadja az Európai Gyógyszerügynökség és a WHO?
x) ha nem fogadja el, a Közép,- és Nyugat-Európai országok saját jogon vajon beengedik majd a Sinopharmmal oltottakat?
x) mikor "jár le" a Sinopharm hatékonysága, vagy egyáltalán lehet-e a jövőben kérnem, hogy oltsanak be egy másik vakcinával?
Megmondom őszintén, az oltásnál sokkal inkább tartottam praktikus szempontokat szem előtt, mintsem egészségvédelmet. Emiatt elítélhettek, ostorozhattok; ám a kérdésem nem erre irányul. Hanem arra, hogy véglegesen eltoltam, és néhány jelentéktelen vonzerővel bíró országon kívül évekig nem mehetek sehová, vagy van még esély a helyzetem javulására; és ha van, micsoda?
28F
"a Közép,- és Nyugat-Európai országok saját jogon vajon beengedik majd a Sinopharmmal oltottakat?"
Igen, ebben teljesen biztos vagyok. Rövid távon el tudok képzelni korlátozásokat, mert sajnos tele vagyunk az EU-ban olyan retardált politikusokkal, akik még egy ilyen kérdésben is politikai alapon szeretnének dönteni, de hosszú távon elképzelhetetlen, hogy amúgy engedélyezett, biztonságos és hatékony vakcinákkal beoltott, nem fertőző embereket nem fognak beengedni egy országba, mert nem az a márkajelzés szerepel az oltási könyvükben, aminek a tulajdonosa a legtöbbet költötte marketingre. Ez azzal is járna, hogy kitiltják Ázsia jórészét, és többmillió vendégéjszakától és többmilliárd dollár turizmus-bevételtől esnek el. TELJESEN KIZÁRT, hogy ez fog történni, ha csak logikusan belegondolsz, világos, hogy épp azért csinálja most mindenki a lezárásokat, hogy túllegyünk a járványon és mihamarabb jöhessenek újra a turisták. Ha akarsz, pár hónap múlva a Sinopharmmal oltottként is fogsz tudni nyugatra utazni, ettől nem kell tartani. Értem, hogy miért terjed egy ennek ellentmondó tévhit, de ez nem más, mint szimpla pánik. Ugyanolyan abszurd baromság, mint amikor pár éve egy hónapig azon rugózott mindenki, hogy jön a rabszolgatörvény, és a tárgyévben ledolgozott túlórát majd csak négy év múlva fizetik ki. Hogy hogy a fenébe tudnak emberek ilyen állatságokat elhinni, az számomra rejtély.
Akkor:
- A WHO a jelek szerint elfogadja, mert erre a vakcinára is szükség lehet a vírvány megfékezéséhez. Az EMA viszont nem valószínű: olyan engedélykérelmet nem tud elbírálni, amit nem adtak be. Márpedig a Sinopharm gyártójának esze ágában sincs engedélyeztetni a termékét az EU-ban; más piacra szánta (érdekes, hogy a szintén kínai SinoVac viszont beadta a kérelmet)
- az egyes tagállamok az EU-ban nem engedélyezett vakcinával oltottak esetén önállóan dönthetnek arról, hogy védettnek tekintik-e őket. Lengyelország és Ciprus már bejelentette, hogy nem. A többiek még vagy nem nyilatkoztak, vagy elfogadják ezen szerek használatát is.
De ahogy kezdik elérni a nyájimmunitást, úgy várható a szabályok enyhítése. A másik fele a dolognak, hogy a külügy folyamatosan tárgyal az európai országokkal, hogy bilateriális szerződésekkel ismerjük el egymás védettségi igazolásait. Amelyikkel ez sikerül, ott használható a magyar védettséget igazoló okmányod.
- erre vonatkozóan nincsenek biztos adatok. De az eddigi tapasztalatok alapján elképzelhető, hogy szükség lesz egy harmadik adagra is 8-12 hónappal az első után. És sokak szerint nem fontos, hogy az is Sinopharm legyen (egyes helyeken kísérleteznek a különböző vakcinák kombinálásával, a hírek szerint elég jó eredménnyel. Pl. az AstraZeneca a Gamaleja Intézettel indított ilyen közös projektet)
- a jelenlegi helyzetben azért készülj arra, hogy egyes országok a belépéshez negatív tesztet kérhetnek - vagy az immunitás meglétét igazoló vizsgálati eredményt.
Azt pedig csak a Jóisten tudja, mit hoz a jövő. De hacsak nem történik valami újabb fordulat, valószínűleg folyamatosan lazítanak a szabályokon és pár hónapon belül a kutya sem fog törődni azzal, hogy milyen vakcinával oltottak, amíg az megfelelő védettséget nyújt.
De persze ezeket kezeld úgy, hogy nem vagyok jós, szóval ha nem így lenne, azért kérlek kerüld a megkövezésemet...
Ez a kérdés engem is izgat, mert én is a kinait kaptam és külföldre megyek dolgozni nyáron.
Hát remélem nem baszta el ezt Orbán mivel azt mondta bárki bárhova mehet ezzel.
1. A héten talán elfogadja a WHO. Az EU-sat még nem tudjuk.
Sőt állítólag lesz EU-s kártya is, de azt se tudjuk mikor.
Közbe a kormány egyeztet, hogy a környező országok fogadják el a magyar kártyát is.
2. Beengedik, mivel lesz ahol az átoltottság nyár közepére se lesz 50%-os. Szóval nem leszel hátrányba. A németeknél már van aki jönne ide is, mert 2-3 hónap múlva jutna csak sorra.
Az Indiai dupla mutáns meg bármikor berobbanhat, pont mikor nyitnának a turistaszezonba.
3, A Pfizereseket 6 hónap múlva terveznék újraoltani.
Ha megkapja valaki a betegséget, majd negatív Pcr-es lesz akkor 6 hónapra kap védettségi igazolást.
Na most akkor az elkapás egy élő vírusos védőoltás lenne?
+ Azért nagyobb a Pfizer, Moderna, Astra kedvelése, mert ezeket már elfogadták.
Mai hír frissen:
"Engedélyezte az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a kínai Sinopharm oltóanyag vészhelyzeti használatát a 18 éven felülieknek. Ez azt jelenti, hogy az oltóanyag biztonsággal használható és hatékony."
Ez jó hír legalább!
18# Az még változhat, de sajnos így van.
Nem csoda, hogy a Pfizer-re menne a többség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!