Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Sinopharm oltással milyen...

Sinopharm oltással milyen jövő vár rám?

Figyelt kérdés

Szeretnék utazni, küföldön munkát vállalni. És nem, nem Kirgizisztán, Bahrein, Szlovénia vagy épp Mozambik vonz.


Kérdéseim:

x) szerintetek a nyár folyamán elfogadja az Európai Gyógyszerügynökség és a WHO?

x) ha nem fogadja el, a Közép,- és Nyugat-Európai országok saját jogon vajon beengedik majd a Sinopharmmal oltottakat?

x) mikor "jár le" a Sinopharm hatékonysága, vagy egyáltalán lehet-e a jövőben kérnem, hogy oltsanak be egy másik vakcinával?



Megmondom őszintén, az oltásnál sokkal inkább tartottam praktikus szempontokat szem előtt, mintsem egészségvédelmet. Emiatt elítélhettek, ostorozhattok; ám a kérdésem nem erre irányul. Hanem arra, hogy véglegesen eltoltam, és néhány jelentéktelen vonzerővel bíró országon kívül évekig nem mehetek sehová, vagy van még esély a helyzetem javulására; és ha van, micsoda?



28F



2021. máj. 5. 21:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%

"a Közép,- és Nyugat-Európai országok saját jogon vajon beengedik majd a Sinopharmmal oltottakat?"


Igen, ebben teljesen biztos vagyok. Rövid távon el tudok képzelni korlátozásokat, mert sajnos tele vagyunk az EU-ban olyan retardált politikusokkal, akik még egy ilyen kérdésben is politikai alapon szeretnének dönteni, de hosszú távon elképzelhetetlen, hogy amúgy engedélyezett, biztonságos és hatékony vakcinákkal beoltott, nem fertőző embereket nem fognak beengedni egy országba, mert nem az a márkajelzés szerepel az oltási könyvükben, aminek a tulajdonosa a legtöbbet költötte marketingre. Ez azzal is járna, hogy kitiltják Ázsia jórészét, és többmillió vendégéjszakától és többmilliárd dollár turizmus-bevételtől esnek el. TELJESEN KIZÁRT, hogy ez fog történni, ha csak logikusan belegondolsz, világos, hogy épp azért csinálja most mindenki a lezárásokat, hogy túllegyünk a járványon és mihamarabb jöhessenek újra a turisták. Ha akarsz, pár hónap múlva a Sinopharmmal oltottként is fogsz tudni nyugatra utazni, ettől nem kell tartani. Értem, hogy miért terjed egy ennek ellentmondó tévhit, de ez nem más, mint szimpla pánik. Ugyanolyan abszurd baromság, mint amikor pár éve egy hónapig azon rugózott mindenki, hogy jön a rabszolgatörvény, és a tárgyévben ledolgozott túlórát majd csak négy év múlva fizetik ki. Hogy hogy a fenébe tudnak emberek ilyen állatságokat elhinni, az számomra rejtély.

2021. máj. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
34%
#15. Ne nyomd fullba a kretént, Béci, köszi!
2021. máj. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Alex Fly ***** válasza:
100%

Akkor:


- A WHO a jelek szerint elfogadja, mert erre a vakcinára is szükség lehet a vírvány megfékezéséhez. Az EMA viszont nem valószínű: olyan engedélykérelmet nem tud elbírálni, amit nem adtak be. Márpedig a Sinopharm gyártójának esze ágában sincs engedélyeztetni a termékét az EU-ban; más piacra szánta (érdekes, hogy a szintén kínai SinoVac viszont beadta a kérelmet)


- az egyes tagállamok az EU-ban nem engedélyezett vakcinával oltottak esetén önállóan dönthetnek arról, hogy védettnek tekintik-e őket. Lengyelország és Ciprus már bejelentette, hogy nem. A többiek még vagy nem nyilatkoztak, vagy elfogadják ezen szerek használatát is.

De ahogy kezdik elérni a nyájimmunitást, úgy várható a szabályok enyhítése. A másik fele a dolognak, hogy a külügy folyamatosan tárgyal az európai országokkal, hogy bilateriális szerződésekkel ismerjük el egymás védettségi igazolásait. Amelyikkel ez sikerül, ott használható a magyar védettséget igazoló okmányod.


- erre vonatkozóan nincsenek biztos adatok. De az eddigi tapasztalatok alapján elképzelhető, hogy szükség lesz egy harmadik adagra is 8-12 hónappal az első után. És sokak szerint nem fontos, hogy az is Sinopharm legyen (egyes helyeken kísérleteznek a különböző vakcinák kombinálásával, a hírek szerint elég jó eredménnyel. Pl. az AstraZeneca a Gamaleja Intézettel indított ilyen közös projektet)


- a jelenlegi helyzetben azért készülj arra, hogy egyes országok a belépéshez negatív tesztet kérhetnek - vagy az immunitás meglétét igazoló vizsgálati eredményt.


Azt pedig csak a Jóisten tudja, mit hoz a jövő. De hacsak nem történik valami újabb fordulat, valószínűleg folyamatosan lazítanak a szabályokon és pár hónapon belül a kutya sem fog törődni azzal, hogy milyen vakcinával oltottak, amíg az megfelelő védettséget nyújt.

De persze ezeket kezeld úgy, hogy nem vagyok jós, szóval ha nem így lenne, azért kérlek kerüld a megkövezésemet...

2021. máj. 6. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
82%

Ez a kérdés engem is izgat, mert én is a kinait kaptam és külföldre megyek dolgozni nyáron.

Hát remélem nem baszta el ezt Orbán mivel azt mondta bárki bárhova mehet ezzel.

2021. máj. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
49%
#17. Tudod az elsődleges szempont mégcsak nem is az utazás, hanem hogy minél több embert be tudjunk oltani és minél hamarabb le tudjuk küzdeni a járványt. Ebben világszinten is nagyon jól állunk, szóval a kormány tényszerűen nem baszta el. És ezen még az sem változtat, ha véletlenül a nyáron még nem sikerül a kínai vakcinával oltottként nyugatra utaznod. Az sem a kormány miatt lesz, ha így lesz, mert ők sok élet megmentéséhez járultak hozzá azzal, hogy beszereztek egy rakás keleti vakcinát is. Ha valaki miatt nem utazhatsz majd, az néhány degenerált féreg uniós politikus hülyesége miatt lesz, de legfeljebb rövid távon kell számítanod erre is.
2021. máj. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden kötél szakad, akkor maximum ráoltattsz magadnak valamennyi idő után egy olyat, amivel utazhatsz! Nem kell stresszelni, van ilyen.
2021. máj. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

1. A héten talán elfogadja a WHO. Az EU-sat még nem tudjuk.

Sőt állítólag lesz EU-s kártya is, de azt se tudjuk mikor.

Közbe a kormány egyeztet, hogy a környező országok fogadják el a magyar kártyát is.


2. Beengedik, mivel lesz ahol az átoltottság nyár közepére se lesz 50%-os. Szóval nem leszel hátrányba. A németeknél már van aki jönne ide is, mert 2-3 hónap múlva jutna csak sorra.

Az Indiai dupla mutáns meg bármikor berobbanhat, pont mikor nyitnának a turistaszezonba.


3, A Pfizereseket 6 hónap múlva terveznék újraoltani.

Ha megkapja valaki a betegséget, majd negatív Pcr-es lesz akkor 6 hónapra kap védettségi igazolást.

Na most akkor az elkapás egy élő vírusos védőoltás lenne?


+ Azért nagyobb a Pfizer, Moderna, Astra kedvelése, mert ezeket már elfogadták.

2021. máj. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Most én is pipa vagyok emiatt, mert én kínait kaptam, a férjem oroszt, 3-szor lett már visszamondva az olasz utunk, erre Olaszország most benyögte, hogy a keleti vakcinával oltottak nem mehetnek hozzájuk, csak pcr teszttel, ami ha negatív, akkor is 5 nap karantén. 2 hónap múlva utaznánk, egyre reménytelenebb. Azért szuper, mert kb. csak emiatt oltattunk...
2021. máj. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Mai hír frissen:

"Engedélyezte az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a kínai Sinopharm oltóanyag vészhelyzeti használatát a 18 éven felülieknek. Ez azt jelenti, hogy az oltóanyag biztonsággal használható és hatékony."

Ez jó hír legalább!

18# Az még változhat, de sajnos így van.


Nem csoda, hogy a Pfizer-re menne a többség.

2021. máj. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Igen, ez tényleg jó hír. Hátha ez is számít majd a tárgyalásoknál. Mert tegnap még azt mondta Orbán, hogy a déli országokkal meg fog egyezni. Aztán hogy ez a szokásos hurráoptimizmus a részéről, vagy tud is valamit, amit mi még nem, az majd kiderül.
2021. máj. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!