Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Észak Koreában le lehet...

Észak Koreában le lehet telepedni Magyarként?

Figyelt kérdés

Végül is csak annyiban különbözik Magyarországtól, hogy szigorúbb büntetéseket kapok, ha megszegem a szabályokat és nem lehet rosszat mondani a vezető pártról. Cserébe viszont tisztelik a dolgozó és dolgozni akaró embereket, tehát nem az van, mint itt, hogy a Tinderen a drogdealer -ek és egyéb bűnözők match -elnek, hanem ha rendes állampolgár vagyok, lehetőségem van családalapításra és boldog életre.


A szabad Magyarországon ma 1.5 millió forint büntetést kapok, ha tüntetést merek szervezni a 8 órás takaródóval szemben. Jó, legalább nem vernek meg a rendőrök.



2021. márc. 22. 21:49
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
86%
Igazad van, én máris eladom a házamat, minek az, ha valakinek nagyobb van.
2021. márc. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
87%

Akkor menjel. Szia!

Bar ha neked a szabadság a legnagyobb gondod jobb is ha ott maradsz es ehen halsz. Azt hiszed barmi valtozott? Pff.

Arrol nem beszelve hogy te csak egy migrans leszel ott. Annyiba se fognak nézni mint a doglott kutyat az árok szelen.

2021. márc. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
97%

Najó én kiégtem.


"Az éhezés: Ez ma már nincs."

[link] amúgy ha nem is olyan durván mint a 90-es években de fejadagokban adják a kaját és keveset adnak. Nem tudom honnan veszed hogy nincs, max KCNA hírügynökség állíthat mást mert ők Észak-Korea külföldieket megcélzó propaganda csatornája.


"Munkatábor csak ha rosszul viselkedek" hát de már maga a rendszer hogy vmiert Munkatábor kerülj ez már önmagában gyomorforgató, nem hiszem el hogy ezt nem érted. A másik hogy a rossz viselkedés nem azt jelenti hogy gyilkosz pl hanem elveszel egy propagandaplakátot, (egy Amerikai srác így járt turistaként) vagy az utcán szidod Kim Yong Unt.



Az ország elhagyásának tilalmával ott kezdődik a baj hogy ha meg akarod látogatni a szüleid, barátaid rokonaid, nem tudod mert te nem mehetsz hozzájuk ők meg nem mehetnek hozzád mert ugye turisták is csak azt láthatják amit megengednek nekik de ahol laknál az biztos nem esne ebbe a kategóriába.



"Az egészségügy kB hiánya: Ahogy én tudom, a kommunista országokban hagyományosan a legjobb az eü. Az észak koreai propagandafilmek is ezt mondják" hát nem. A propagandafilmek hazudnak. A kommunista országokban és főleg Észak-Koreában retekfos az EÜ és a modern (értsd a 40-es évek után kifejlesztett) technikákat és eszközöket nem is ismerik.

"a nyugati országokban milliós a kezelés" legalább van kezelés basszus.


Életed a modern egyetem világában is csak akkor nincs ha nem akarod hogy legyen. Tehát a modern világban ugyanúgy meglehet minden amit írtál csak akarni kell és tenni érte.


"ha elfogadod a személyi kultuszt és diktatúrát nincsenek" ok de miért fogadnál el egy ilyen rendszert. Ez már önmagában morális kérdés.


"ha az ember értelmes pénzt akar keresni nyugaton ez rosszabb" értem ahha, tehát az hogy nem csinálhatsz semmit csak amit mondunk az jobb annál mint hogy képességed és akaradod szerint jó vagy rossz legyen. Hát ez így meglehetősen érdekes gondolkodás finoman.


"Észak-Koreában annak jár a magántulajdon aki a társadalom szempontjából valóban értékes"

Hát nem hanem annak aki benyal a rendszernek. És nekik sincs az is állami csak kiadja nekik használatra. Nyugaton annak van pénze aki megdolgozik érte, vagy tudja kezelni a pénzét szóval aki tehetséges és szorgalmas is.



Te amúgy egész nap Észak-Koreai propagandát nézel vagy mi van veled? Olvasd el az "Egy lány hét névvel" című könyvet. Az írója onnan származik és átlagember volt. Onnét megtudod milyen a VALÓDI Észak-Korea.

2021. márc. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

"Fejadagokban adják a kaját és keveset adnak":


Thürmer es a KCNA szerint ez nem igaz. Az északellenes propaganda szerint igen. Csináltak egy interjút egy menekülttel. Ő azt mondta, gyerekkorában éhezett, de felnőttként már volt mit enni. Ha nem vegzálnák folyton az országot, ez egyáltalán nem lenne probléma.


"hanem elveszel egy propagandaplakátot":


Az egy különleges eset volt. Kim Jong Un meg akarta mutatni a világnak, hogy a jóllakott 5 éves kinézete ellenére ő is kemény arc, mint amilyen apja és nagyapja volt.


"Hát nem hanem annak aki benyal a rendszernek. És nekik sincs az is állami csak kiadja nekik használatra.":


A gyárban munka közben nehezebb benyalni, mint itt a bűnözőknek.

Mindkét helyen vannak igazságtalanságok, de itt és nyugaton sokkal több ilyen van. Elég pl csak Berki Krisztiánra meg M Richárdra gondolni. Ebben a világban a közemberek közt ők a királyok. Koreában ugyanebben a szerepben mégis csak egy tisztességesen dolgozó munkás lenne, még ha kapcsolatokkal is.


"Életed a modern egyetem világában is csak akkor nincs ha nem akarod hogy legyen.": Ez egyre inkább nem így van.


"Nyugaton annak van pénze aki megdolgozik érte, vagy tudja kezelni a pénzét szóval aki tehetséges és szorgalmas is.":


Vagy vesz gamestop részvényt a dealerkedésből szerzett pénzből. Közbe az élete már nem is a pénztől függ, hanem az instagram profiljától. Amire rá akartam világítani a kérdéssel, hogy most, hogy a lezárás is bejött, már alig -alig élünk jobban az észak koreaiaknál.

2021. márc. 24. 13:43
 25/38 anonim ***** válasza:
92%

És te tényleg hiszel a KCNA-nak? XDDDDD Annyira agymosott lehetsz. Thürmer pedig egy demens öregember útban a pelenkás korszak felé. Szerintem nem tudja miket beszél láttam én is a vele készült interview-t.


"Az egy különleges eset volt"

KB annyira lehet ezt elhinni mint amikor a migránsok terrortámadásaira mondják. Ezt bármire ratudod fogni.


Az egyetemes bekezdésnél: "ez egyre inkább nem így van" igazold.


"vesz egy gamestop részvényt" ok de a tőzsdézés nem szerencsejáték. Ahhoz is dolgozni kell elemezni az arfolyammozgásokat időben lépni, figyelni hogy mikor lesz eladásra optimális szinten (áron) a részvény, stb tehát az hogy veszel részvényt nem jelenti hogy egyből istenkirály leszel.


Bár meggyőzni úgysem foglak ha te hiszel a KCNA-nak. Pedig eddig el nem bírtam képzelni hogy bárki is elhiszi az ott leirtakat.


Egyébként ha ennyire érdekel a legegyszerűbb angoltanárként kimenni. A Kim Ír Szen egyetemen fognak foglalkoztatni.



Az egyetlen valóban igazság amit leirtál hogy a lezárások alatt (miatt) már nem sokkal jobb és szabadabb itt az élet. De akkor is inkább mennék vmi republikánus USA államba.

2021. márc. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
95%

[link]


Kb 8. perctol erdemes hallgatni milyen jo allapotu az eu naluk:) villany nincs, csak elemlampa, az unfuziot meg műanyag palackban tartjak. Egy influenzaba belehalsz ott annyira nincsen semmi gyogyszer, vagy egy sima fertozesbe. De mondom ha neked ez szimpi menjel nem fogsz hiányozni az orszagnak.

2021. márc. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező ha annyira szimpatikus É-Korea menj! Az nem mondom hogy gyere vissza és meséld el mi volt.. Arra már nem biztos hogy lesz lehetőséged.
2021. márc. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
Éjszaka kivernek az ágyadból mert razziát tartanak, átkutatják a házadat . Ez durva zaklatás. Mindenféle kényelmi berendezés amihez itt hozzászoktál, az ott nem lesz meg. Olyan lenne, mint visszamenni az időben 50-100 évet
2021. márc. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
28: Hozzám nyugodtan jöhetnek, mivel nálam nem fognak találni semmit. Egyébként valamelyik éjszaka hangosan jártam a szobában és becsöngetett az alattam lévő szomszéd, tehát akkor különbség nincs, ha nem vagyok a felső 10% -ban és nincs saját villám persze.
2021. márc. 25. 13:47
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
De a szomszéd nem razziázni jött. Amúgy nem kell semmi illegális ahhoz, hogy munkatáborba vigyenek, elég, ha Kim egyik képe a száz közül, ami kötelezően a szobádban van, el van szakadva.
2021. márc. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!