Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Észak Koreában le lehet...

Észak Koreában le lehet telepedni Magyarként?

Figyelt kérdés

Végül is csak annyiban különbözik Magyarországtól, hogy szigorúbb büntetéseket kapok, ha megszegem a szabályokat és nem lehet rosszat mondani a vezető pártról. Cserébe viszont tisztelik a dolgozó és dolgozni akaró embereket, tehát nem az van, mint itt, hogy a Tinderen a drogdealer -ek és egyéb bűnözők match -elnek, hanem ha rendes állampolgár vagyok, lehetőségem van családalapításra és boldog életre.


A szabad Magyarországon ma 1.5 millió forint büntetést kapok, ha tüntetést merek szervezni a 8 órás takaródóval szemben. Jó, legalább nem vernek meg a rendőrök.



2021. márc. 22. 21:49
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
94%
Te egyáltalán elolvastad, amit írtunk?
2021. márc. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem te megrögzött fanatikus vagy.
2021. márc. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
22%
A magyarok szeretnek diktatúrában élni. Íme az élő példa. Ez a diktatúra szar itt, nekünk ennél jobb kell!
2021. márc. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
76%

13-nak

Neked fogalmad sincs mit jelent a diktatúra. Magyarországon nincs diktatúra.

Szidhatod a kormány, nem lőnek le.

Elköltözhetsz a világ bármely pontjára.

Akkor hagyod el az országot amikor akarod

Ha tudsz meggazdagodhatsz

Tanulhatsz

Bármit megvehetsz amire vágysz ( ok, atomot, rádiumot nem de szinte bármit)

Elmehetsz tűntetni

Lehet több ingatlanod, disznód, bármid

Hol van diktatúra?

Amikor diktatúra volt, akkor kivégeztek volna ha szidod a kormányt, vagy tűntetni mész. Ha volt disznód, elvették. Akkor ne beszélj már hülyeséget, hogy diktatúra van

2021. márc. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
93%

Tanárként ki lehet menni huzamosabb ideig de csak olyan embernek ajánlott akinek nem okoz gondot a katonás fegyelem a mindennapokban.


Egyébként érdekes egy ország. Sokan a kádár rendszerhez hasonlítják de nagyon külömbözik attól össze sem hasonlítható. Mind megtorlások tekintetében mind társadalmi rendszer tekintetében utóbbi inkább egy kasztrendszer.

Például nem igen van olyan hogy magántulajdon. Autót például nem vehetsz, azt ki kell érdemelni. Ha az állam úgy tartja hogy megérdemled akkor ingyen ad neked. Minden munkát a hadsereg végez és ez a hozzánem értés meg is látszik az eredményeken.(mindenki azt csinálja amihez nem ért)

2021. márc. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Kádár-rendszerhez nem lehet hasonlítani, inkább a rákosi 48-49-es éveihez. Általános gyógyszer élelmiszer hiány. Munkatáborok és kivégzések még akar a rendszer legűségesebb embereinek is, félelem és túlélésre játszik mindenki. .. Persze vannak akiket jól megfizetnek és sok mindent megengednek ezek olyan külföldiek, akik értenek a a rakéta és az atombomba készítéshez, vagy hekker támadásokhoz.
2021. márc. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:
11: De nem minden igaz, amit írtok. A mai észak korea már nem ugyan az, mint a 2006os Kim Dzsong Il ideji (amikor a korea ellenes propaganda készült). A keményen dolgozó embereknek jár elegendő étel és okostelefon is. Az ember életében ennyi elég, a többi vágy szociális. A munkatáborból meg ma már ki lehet szabadulni, ha elfogadom a rendszert és ledolgozom a büntetésem.
2021. márc. 24. 09:20
 18/38 anonim ***** válasza:
86%

Áruld el Észak-Koreában mi tetszik annyira?

-az éhezés?

-a munkatáborok?

-az isteni magasságokba emelt személyi kultusz?

-az ország elhagyásának tilalma?

-a nulla oktatási színvonal ahol csak propaganda van?

-az egészségügy kB hiánya?

-a magántulajdon hiánya (nem lehet autód, a házad az államé te csak laksz benne, stb)

-a kivégzések?

-a brutális dolgoztatás a földeken és a gyárakban heti hat nap?

-vagy mi?


Én semmi jót vagy szépet nem látok abban az országban.

2021. márc. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
90%
ÉK-ban ha ezt a bekezdést felmondod, lelőnek.
2021. márc. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

Az éhezés: Ez ma már nincs.


A munkatáborok: Ez csak akkor van, ha rosszul viselkedek és ma már nem szól örök életre, mint 10 évvel ezelőtt.


Az isteni magasságokba emelt személyi kultusz:

Igen, személyi kultusz van. Ez kb az egyetlen hátránya az országnak, amit el kell fogadni.


Az ország elhagyásának tilalma:

Én bemenni akarok, ez nekem nem baj.


A nulla oktatási színvonal ahol csak propaganda van:

De minek a jó oktatás? Nyugaton a jó oktatással kereshetek 1 millió forintot is, de közbe nincsenek rendes barátaim, nincsen barátnőm, nincs életem. Észak koreában ehhez képest végezhetnék unalmas rosszul fizető fizikai munkát, de közbe meglenne minden.

A youtube -on láttam fiatal észak koreai menekültet, aki a szabadulás után Dél Koreai egyetem világában majdnem öngyilkos lett mivel nem volt hozzászokva a 21. század valóságához.


Az egészségügy kB hiánya: Ahogy én tudom, a kommunista országokban hagyományosan a legjobb az eü. Az észak koreai propagandafilmek is ezt mondják. A keményebb betegségeket (pl rák), meg igazából nyugaton se gyógyítják meg, hiába a CT meg a milliós kezelés.


A magántulajdon hiánya: Minek autó ha nincs hova utazni? Minek gazdagnak lenni, ha a bűnözők úgy is mindig gazdagabbak lesznek nálad? Észak Koreában annak jár a magántulajdon, aki a társadalom szempontjából valóban értékes. Ez nem igaz a felső 2% -ra, viszont ők meg nem érintkeznek a néppel, nem lopják el a barátnődet, nem lehet nekik "benyalni" a szórakozóhelyen.


A kivégzések: Ha jó ember vagy és elfogadod a személyi kultuszt meg a diktatúrát, nincs.


A brutális dolgoztatás a földeken és a gyárakban heti hat nap:

Ha az ember értelmes pénzt akar keresni, ez nyugaton rosszabb.

2021. márc. 24. 11:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!