Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan lehetne kárpótolni a...

Hogyan lehetne kárpótolni a zsidóságot?

Figyelt kérdés
A zsidóság az elmúlt több mint egy évezred alatt sorozatosan súlyos sérelmeket szevedett el vilagszerte. Ezeknek a sérelmeknek a csúcspontja a holokauszt volt, de az antiszemitizmusból korábban szinte a világ minden népe kivette a részét. Lehetne-e a világ népeinek egy kollektiv összefogása, hogy együtt bocsánatot kerjenek a zsidósagtól, és kárpótolják őket?

2021. márc. 17. 23:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
57%

#8-as vagyok, nem írtam ilyet, de majd utána olvasok valahol (bár eddig nem találtam semmit erről).

Az érdekelne hogy a 20. század elejére miért váltak a zsidók (általánosságban) közutálat tárgyává. Közbeszédben több arra utaló megjegyzést is találtam még Hitler "színrelépése" előtt amik arra utalnak hogy már a nácik előtt is jelen volt az antiszemitizmus szerte Európában, de azt nem tudni miért. Erre lennék kíváncsi.


A zsidók általában a tehetős réteget jelentették, de ennek okán még senkit sem lehet elítélni.

Amit a zsidók átéltek a II. Világháború alatt azt semmilyen nép nem érdemelné ki, de még akkor sem ha valami bűncselekményt követtek volna el a holokauszt áldozatai. Ez az amit nem értek, nem lehet okolni a zsidóságot semmivel ami indokolná azt amit elkövettek ellenük.

2021. márc. 18. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
83%
Már többszörösen kárpótolták őket a te és az én adómból, pedig mi sosem tettünk ellenük semmit. Engem inkább az érdekelne, hogyan lehetne kárpótolni a magyarságot, mivel mi legalább akkora sérelmeket szenvedtünk el a történelem során.
2021. márc. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
56%
A kérdező trollkodik, zsidózni szeret.
2021. márc. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
44%
A zsidók nem pénzbeli kárpótlást szeretnének, hanem azt, hogy a kérdezőhöz hasonló szemetek ne szitsák a gyűlölködést.
2021. márc. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

#13 #14 Gratulálok. Ti a neten keresztül is kiszagoljátok hogy valójában egy náci vagyok, aki most is tart a pincéjeben 4-5 zsidót bezárva, hogy alkalomadtán tarkónlője őket...Idióták.


Pontosan az ilyen gyanusitgatasok miatt lenne szükség egy nagy történelmi megbékélésre, hogy le lehessen végre zárni az antiszemitizmus korszakát. Mert most minden egyes zsidósággal kapcsolatos megnyilvánulas mögött százan keresik a hátsó szándékot.

Igaza volt Kende Péternek: Ha úgy lehet kimondani a "zsidó" szót mint azt hogy "túrógombóc" akkor lesz vége az egésznek.


Akkor aztán nektek is végetek lenne, mert nem tudtok zsidóellenes trollnak kikiáltani mindenkit aki írni mer a témáról...

2021. márc. 18. 15:48
 16/21 anonim ***** válasza:
38%

Nem mindenkinek van hátsó szándéka, de neked igen. Nagyonis jól tudod, hogy a kárpótlásokról milyen túlzások keringenek, pld mintha még mindig tartanának, és azt is nagyon jól tudod, hogy ez mennyire növeli a zsidók elleni gyűlöletet.


És aljas módon még azzal jössz, hogy:

"Lehetne-e a világ népeinek egy kollektiv összefogása, hogy együtt bocsánatot kerjenek (és nem kÉrjenek!) a zsidósagtól (és nem zsidósÁgtól) és kárpótolják őket?"


Ne nézd hülyének a világot!

2021. márc. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Hogy tartanak-e még mindig a kárpótlások, azt nem tudom, de 2016-ban még mindenképpen tartottak:

[link]

2021. márc. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

#16 Latom te az a fajta vagy aki mindenütt antiszemitát lát. Pont az ilyenek talpa alól húzná ki a talajt egy bocsámatkérés és újrakezdés, talán ezért zavar annyira hogy van aki felveti a témát.

Túlzások keringnek a kárpótásról? Hol? A náci szubkultúrákban, máshol nem...A 30-as 40-es evekben Európa teljes zsidó közösségét fosztották meg mindenétől, zömüket az életétől is. A mostani zsidó közösség súlyosan csonkult, emberben, anyagban, szellemben óriasi vesztesegeket szenvedett el. Amit eddig kaptak az csak a töredéke a vesztesegnek... de pesze szerinted ne is emlegessük mert mindenki benácul ha erről hall.

2021. márc. 19. 01:12
 19/21 A kérdező kommentje:
Ami pedig zsidók elleni gyűlöletet illeti, azt épp az növeli szerintem, hogy a magadfajta agressziven nekimegy mindenkinek és kérdes nélkül "aljas" "hátsó szándékú" antiszemitának meg nácinak állítja be.
2021. márc. 19. 02:24
 20/21 anonim ***** válasza:
66%
Esetleg nem akarsz bocsánatot kérni a melegektől, mert súlyos diszkrimináció éri őket, a romáktól, mert sztereotípiák keringenek róluk, a hajléktalanoktól, mert nincs hol lakniuk, vagy mondjuk az afroamerikaiaktól, mert rabszolgaként árulták őket? Ugyan már, amit tehetsz, az az, hogy nem nézed le ezeket az embereket, hogy rendes vagy velük. Mert az emberiség nem fog olyanért bocsánatot kérni, ami egyáltalán nem az ő hibája és felelőssége. A szomszédgyerektől se kérek bocsánatot, ha az anyja megüti, attól függetlenül, hogy az anya a barátnőm vagy sem.
2021. ápr. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!