Akik nem szereik a muszlimokat, azok miben tévednek?
"meg az hogy a mi kultúránk 80%-a is muszlim/arab eredetű."
Te mit szívsz bátyja?
Arra én is kiváncsi lennék, hogy kultúránk mely eleme muszlim-arab eredetű.
Európa alapvetően keresztény. Alapvetően ez határozza meg a kultúránkat. A kereszténység előbb alakult ki, mint az iszlám.
Az európai népeknek népi kultúrája IS van. Vajon az irodalom, a népmesék, a népi táncok azok arab eredetűek?
A tudomány: hány muszlimnak van Nobel dija, és hány európainak? Vajon a mágnesesség, az elektromos hullámok, a motor, az autó... muzulmán találmányok?
Nagy garral szokták hirdetni az arab számokat. Csakhogy az meg indiai eredetű. Szóval mi is az arab-muszlim eredet?
Gondolom aki a 80% dolgot írta az ezekre gondolt [link]
De azért ez eléggé merész kijelentés.
Érdekes módon a cikk egyetlen olyan dolgot sem mond, ami eredeti iszlám ötlet lett volna, hanem egyiptomi, görög, kinai, stb gondolatok átvitelét ismerteti. Ezeket az ismereteket az európai reneszánsz kozvetlenül a forrasból nyerte ki, nem kellettek hozzá a muszlimok.
Az egyetlen, amit tényleg ők KÖZVETITETTEK, az az indiai számrendszer.
Olvasd végig kérdező, butaságokat írsz.
A magyarokkal is így kéne bánni a nyugaton, diploma nélkül mindenki mehet haza.
Milliók jönnének.
"Érdekes módon a cikk egyetlen olyan dolgot sem mond, ami eredeti iszlám ötlet lett volna, hanem egyiptomi, görög, kinai, stb gondolatok átvitelét ismerteti. Ezeket az ismereteket az európai reneszánsz kozvetlenül a forrasból nyerte ki, nem kellettek hozzá a muszlimok."
El vagy tévedve kérdező. A kereszténység megjelenésével hatalmas visszaesés történt Európában. Az iszlámnak köszönhetően viszont az addig elmaradott arabok a világ legfejlettebb államát hozták létre társadalmai, kulturális és tudományos területen egyaránt. A 7. századtól eltelt 1400 évből legalább 1000 évig az iszlám világ fejlettebb volt mint a keresztény. Csak az utóbbi 3-400 évre mondhatjuk hogy az iszlám világ visszaesett.
Az ókori tudást a muszlimok mentették meg.
27. De ez sem igaz. Először is nem a kereszténység kezdetével esett vissza a tudomány, hanem a Nyugat - Római Birodalom bukásával. Éppen hogy amikor ezt a keresztény nagyhatalmat megdöntötték a külömböző nem keresztény népek, főleg germánok. A Kelet - Római Borodalomban ugyanúgy továbbélt a tudományos beállítottság a kereszténység mellett is, egészen a 15. századig.
A muszlim világ pedig az érett középkor végén már nem volt a keresztény világ előtt. Valóban a muszlimok közvetítésével, de már a keresztes hadjáratok során visszaáramlott a tudás Európába, nyilvánvaló okok miatt. A mórokon keresztül szintén. Az első egyetemek ebben az időben épültek. Itáliában kifejlődött a bankrendszer, stb... A késő középkorra, de legkésőbb a reneszánszra a keresztény világ beérte a muszlim világot, sőt meg is haladta bizonyos területeken, például innováció, felfedezés terén.
391-ben lett államvallás a kereszténység a Római-Birodalomban ami csak felgyorsította a hanyatlást. Aztán ugye egész Európában elterjedt a keresztény vallás és innentől ezer évig szinte semmit nem fejlődött. Tehát a keresztény vallás megjelenése nagy visszaesést okozott és gátolta a fejlődést. Európa akkor kezdett el fejlődni mikor az egyház veszített a hatalmából.
A muszlim világ pedig az 1600-as évekig simán a keresztény világ előtt volt. A 16. század az Oszmán-Birodalom fénykora. Az első egyetemet pedig nem Európában hozták létre hanem a muszlim világban.
Az első egyetem ami mai szemmel egyetemnek nevezhető az a Bolognai Egyetem amit 1088-ban alapítottak."A világ első egyetemei mind európaiak voltak, mivel a régebbi ázsiai és afrikai oktatási intézmények még nem adtak akadémiai fokozatot. Ugyanakkor tudvalevő, hogy magas fokú oktatási intézmények már régebben is léteztek Kínában, Egyiptomban és Indiában. Némelyikük még ma is működik.
Az első Akadémiát Kr. e. 387-ben a görög filozófus, Platón alapította Akadémosz ligetében, Athén közelében, ahol diákjainak filozófiát, matematikát és testnevelést tanított, mintegy a modern európai egyetemek előfutáraként. Más görög városok is ismertté váltak oktatási intézményeikről. Hippokratész városa, Kosz az orvosi, Rodosz pedig filozófiai iskoláiról. A legismertebb ókori görög „egyetem” az Alexandriai Múzeum és Könyvtár volt."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!