Ez jó kérdés. Talán mert annyira mégsincs demokrácia.
2021. febr. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
2/12 anonim válasza:
Demokracia nem attol demokracia, hogy lepten-nyomon beledumalhatsz a dolgokba!!! Demokracia odaig tart, hogy demokratikus valasztason megvalasztjak az ugyvivo kormanypartot es rajuk bizzak a dolgok intezeset ... aztan majd a kovetkezo valasztason megint eldontheted demokratikusan, hogy kinek a kezebe adod a hatalmat a kovetkezo ciklusra. De ciklus kozben nincs beledumalas!
2021. febr. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
3/12 anonim válasza:
Azért, bmeg, mert az országon kívül is van világ, ahol vannak esetleg ellenséges országok is, akiknek meg nem szabad tudniuk mindenről.
2021. febr. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
4/12 anonim válasza:
Azokat az információkat titkosítani kell, amiket idegen hatalmak az ország ellen fordíthatnak. Ilyenek pl a katonai titkok, de az atomerőművek és más kritikus fontosságú intézményekre is figyelni kell. A transzparenciát az adhatja ebben az esetben, hogy a titkosítások véges ideig érvényesek, egyszer feloldják őket. És a véges időt úgy értem, hogy nem 200 évre titkosítják, hanem maximum 1-2 évtizedig, hogy elszámoltathatóak legyenek.
2021. febr. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
5/12 anonim válasza:
Államtitkokat képeznek olyan szerződések, amelyekből kiderülne a világ többi katonai szolgálatai számára, hogy mennyi tartalékunk van valamiből, mennyi forrást, berendezést vagyunk képesek beszerezni, mert ezekből lehet következtetni mennyi van, volt az országnak. Ennek fényében megtámadhatnak
2021. febr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
6/12 anonim válasza:
Amit gyorsan lehet "elintézni" azt nem; valamihez 20 év kell. 20 éves dolog bizonyítása bajos dolog, azt írsz bele amit akarsz.
2021. febr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
7/12 anonim válasza:
Vannak dolgok, amiket valóban érdemes titkosítani még egy demokráciában is, de a legtöbb dolog nem ilyen. A legtöbb esetben csupán ezzel falaznak a korrupció érdekébeen.
Az átláthatóság segít a korrupció megelőzésében, és így a szabad vélemény alkotásban, vélemény nyilvánításban, valódi döntésben a választás során...
Vannak tehát összefüggések, de tény, hogy nem mindig bölcs dolog mindent elárulni, pl. titkos ügynökök névsorát, lakcímét, feladatát...
2021. febr. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
8/12 anonim válasza:
Államformától függetlenül minden ország kezel titkokat, amik az állam biztonságát szolgálják.
2021. febr. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
9/12 anonim válasza:
Azért álljunk meg egy szóra. Ha katonai vagy nemzetstratégiai dolgokat titkosítanak, akkor az még logikus is, de rengeteg szerződést csak azért titkosítank, hogy ne derüljön ki, mennyit is nyúltak le a vezető politikusokhoz köthető haverok! Ez azért annyira talán még sincs rendben.
2021. febr. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
10/12 anonim válasza:
A mai demokráciák csak nevükben azok. Az igazi népuralom az lenne, ha minden fontos kérdésben a nép döntene népszavazással. Ehelyett néhány megválasztott paraszt dönt helyettünk, miközben a rokonokat meg a haverokat tömik a pénzünkkel. Ha tartanak is népszavazást, az csakis valami hihetetlen pitiáner ügyről szólhat.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!