Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az ukránok magyarellenessége...

Progizo kérdése:

Az ukránok magyarellenessége kezünkre játszhatja Kárpátaljánkat?

Figyelt kérdés

... hiszen csak végre egy határozott magyar vezetésre volna szükség, amely kitartóan a nemzetközi szervezetek elé tárja az ukrán sovinizmus magyarellenes megnyilvánulásait (magyar himnusz tiltása, halálos fenyegetések, kisebbségellenes oktatási törvény, stb.) és ezek alapján kiköveteli azon területünk visszacsatolását a magyar anyaországhoz, felszabadítva és biztonságba helyezve ezáltal végre az ottani honfitársainkat.

Az ukrán vadnacionalisták tehát könnyen öngólt lőnének maguknak a keménykedésükkel, hazánk pedig visszanyerne bő 10.000 km2-t elrabolt országrészeiből.



2021. febr. 3. 14:09
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

#28.: "Kárpátalja visszaszerzésével két fő gond van"


Csak egy, mégpedig hogy egyesek mindenféle buta kifogásokat kitalálnak arra, hogy miért ne szerezzük vissza azt, ami a miénk.

És míg mi játsszuk a gátlásos defetistát, addig területrabló szomszédaink vígan asszimilálják, elnyomják, megfélemlítik az uralmuk alá került magyarságot és mindent elkövetnek az elrabolt területeinken azért, hogy hatalmukat megszilárdítsák.

2021. febr. 5. 10:01
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

" magyar területi követelésre egyből megtámadnak minket, egy EU és NATO tagországot?"


Nem támadnának meg minket, csak kiröhögnék a követelést. Ha viszont mi támadjuk meg őket katonailag, akkor ők is visszatámadnának, és ebben az esetben a NATO nem segít, mert más ország elleni katonai aggressziót nem támogatnak a tagok.

2021. febr. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

#32.: "a NATO nem segít, mert más ország elleni katonai aggressziót nem támogatnak a tagok."


Ezt melyik mesekönyvben olvastad? Azt hiszed, a többi NATO tag passzívan nézné, ha itt, Európa közepén egy másik tagja háborúba keveredne?

Ha elkezdenék az ukránok komolyan bántani az ottani magyarságot, akkor igenis kikövetelhetnénk azon terület békefenntartók általi birtokbavételét és a döntést a hovatartozásáról.

Aztán meg egy olyan hegyvidéki területen, mint Kárpátalja, a sok ukrán harckocsi meg egyéb páncélozott jármű igencsak sebezhető lenne; nem is nagyon tudnák átcsoportosítani keletről ellenünk.


"Nem támadnának meg minket, csak kiröhögnék a követelést."


Ja, mert biztos jó móka azzal szembesülnie egy országnak, ha egy másik a területét vissza akarja szerezni belőle és ennek hangot is ad.

2021. febr. 5. 10:12
 34/41 kürasszír ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Figyelmen kívül hagyod a nemzetközi viszonyokat.


Egy magyar területi revíziót Ukrajnával szemben egyetlen nagyhatalom sem támogatna, még Oroszország sem. Mert bizony az oroszok is ellenérdekeltek, ők ugyanis máig ugyanúgy és ugyanazon a jogcímen birtokolnak a II. világháború után szerzett területeket, mint Ukrajna. Azaz Kárpátalja esetében az oroszok nem támogathatnák a magyar igényeket, mert ők ugyanazon a jogcímen bírnak német (Kalinyingrádi Terület) és japán (Kuril-szigetek) területeket, mint az ukránok Kárpátalját.


Talán elkerülte a figyelmedet, de Ukrajna az Amerikai Egyesült Államok szövetségese, azé Amerikáé, amely a NATO katonai erejének jó 80 %-át adja.

Ukrajna valójában szorosabb szövetségese jelenleg Amerikának, mint Magyarország.


Azaz kapásból mind Oroszország, mind Amerika igen erősen ellenérdekelt egy Ukrajnával szembeni magyar határrevízióban.

2021. febr. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 kürasszír ***** válasza:

Ma, a 21. században egyedül egy mindkét ország, Magyarország és Ukrajna kölcsönös belegyezésével tartott népszavazás lehetne a járható út Kárpátalja visszacsatolására.


Ezzel viszont két probléma van:


1.) Ukrajna soha nem egyezne bele.


2.) Mivel jelenleg Kárpátalja lakosságának csak 12 %-a magyar, így esélyünk sem lenne a 88 %-nyi nem magyar többséggel megnyerni egy népszavazást.

2021. febr. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 kürasszír ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A katonai kérdésekhez nem értesz, az a következő megjegyzésedből is kiderült: "Aztán meg egy olyan hegyvidéki területen, mint Kárpátalja, a sok ukrán harckocsi meg egyéb páncélozott jármű igencsak sebezhető lenne; nem is nagyon tudnák átcsoportosítani keletről ellenünk."


Nem zavar, hogy Kárpátalja Ukrajna birtokában van? Azaz a hegyvidéki terep pont nekik kedvezne?


Azaz ezt a hegyvidéki területet a védekező pozícióban lévő, nagy számbeli és haditechnikai fölényt élvező ukránoktól kellene előbb elfoglalnia a sokkal kisebb és gyengébb Magyar Honvédségnek.

2021. febr. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Szerintem azt a 12%-nyi magyar kellene visszacsatolni, ahogy a környező országokból is, ha már "elfelejtettek" egy "igazságos" trianont.


Bibó István is írta, hogy a nemzeti önrendelkezés elve alapján bontották szét a Magyar Királyságot, de ezt az elvet súlyosan megsértették a magyar entikumra nézve.


Én két utat látok:

1, Autonómia, A Dél-Trioli példa (bár megjegyzem vannak még autonómiára példák Európában)


2, Ha Románia egyesül Moldvával, akkor muszáj lesz módosítani a román alkotmányt, hiszen elismerten van Gagaúz Autonóm Terület, így ha azt magába olvassza, nem veheti el tőlük a már meglévő jogokat, ellenkezőleg, precedenst teremt a romániai magyarok számára.


De Ukrajnánál maradva, igazából Ukrajna nagy ívben szinte sohse le se sz_rta Kárpátalját. Csak most, hogy az oroszokkal összerúgták a port kezdtek ott szemétkedni a magyar kisebbséggel, holott egyre több ukrán vendégmunkás dolgozik/ él Magyarországon. Csak pár példa: magyarellenes tüntetések, megalapozatlan hatósági razzia magyar kisebbségi vezetőknél, szélsőjobbosok odautazása, üzengetése, és legújabban a magyar himnusz betiltását akarják, na meg persze a nyelvtörvény. - Mindez amúgy így elég fura és érdekes államközileg amúgy, de ez más kérdés.


Ukrajnával jelenleg nem lehet mit csinálni véleményem szerint, és persze esélyünk se lenne ellene.


Az meg megint más téma és kérdés, hogy a városokban arra laknak 45 után oroszok pár százalékban, meg a vidéki/ városi/ kisvárosi lakosság a Kárpátok felé egyre jobban ruszin, amit az ukrán vezetés elnyom, és nem ismer el külön nemzetnek. A ruszinok a történelemben sokszor mellettünk álltak, meg mikor a balhé kezdődött Ukrajnában, akkor ruszin vezetők is megszólaltak.


Kellő elszántsággal és támogatással lehetne egy ruszin-magyar állam kárpátaljából pl.


De ha eljátszunk a gondolattal, akkor igazából egész egész Kárpátalja kéne, hiszen a Kárpátok természetes védvonal.

2021. febr. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Ja igen, azt meg kihagytam, hogy senkinek nem érdeke területek változgatása, hiszen sok ország így birtokol vagy így nem birtokol jogosan/jogtalanul területeket.


Mégis a közelmúltban Krím, még előbb meg Koszovó (ami a jövőben több szakértő szerint is egyesül alvábniával). Amerika létrehozott egy életképtelen putriállamot, jelentős szerb kisebbséggel északon.


Szerbia felajánlott egy fer területi cserét, - mert bőven van még albbán szerbiában-, de nagy ívben leszarják.


[link]


Szóval ezzel csak azt akartam még kiegészítésként mondani, hogy elvben senki, nagyhatalom se szegheti meg az érvényben lévő szerződéseket, a gyakorlatban pedig nagyon is megszegik.

2021. febr. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 kürasszír ***** válasza:
58%

Kedves 38-as!


Oroszország nyers katonai erővel foglalta el a Krím-félszigetet, mellesleg az ott élők többsége amúgy is orosz, vagy oroszbarát elem volt.


Magyarország ellenben sokkal gyengébb katonailag Ukrajnánál, és az is biztos, hogy Kárpátalján (az ukrán választási eredmények alapján) a lakosság többsége egyértelműen ukrán érzelmű.

2021. febr. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 kürasszír ***** válasza:
58%

Magyarország egyetlen esélye bármiféle revízióra hosszabb távon, ha Közép-Európa leggazdagabb, legfejlettebb, legélhetőbb, legvonzóbb államává válik.


Egyelőre még a szlovákok is előttünk járnak életszínvonalban, viszont a románok dinamikusabban fejlődtek gazdaságilag az elmúlt három évtizedben, mint mi. Románia életszínvonala 1990-ben a 25 %-a volt a magyarországinak, ma már a 70 %-a.


Tehát volna mit tenni.

2021. febr. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!