Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA-ban miért van kint...

Az USA-ban miért van kint olyan sok helyen az ország zászlója?

Figyelt kérdés
Hivatalos helyeken és családi házaknál egyaránt. Gondolom, ők büszke amerikaiak. Ha én raknám ki itthon, akkor egy szélsőjobbos egyénnek gondolnának, pedig én mérsékelten liberális vagyok.

2021. jan. 30. 10:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk is van aki kiteszi, én nem látom értelmét, de ők tudják.
2021. jan. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos csak nálunk van ez így túlgondolva, hogy aki kiteszi a zászlót, az széljobbos...


Politikai megosztás...

2021. jan. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%
Ott a hazafiság egyik jelképének tartják hogy kiteszi valaki a zászlót az ablakba.
2021. jan. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%
Ott aztán tényleg egy a zászló, egy a "nemzet"! :)
2021. jan. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van amerikai állampolgár ismerősöm, aki nem teszi ki az amerikait és van magyar, aki a magyar zászlót kiteszi és mossa rendszeresen.

Az amerikaiakról ezzel kapcsolatban azt tudom, hogy inkább veteránok, katonák, exkatonák és patrióták szokták hagyományosan kitenni ami azt jelenti, hogy a zászló mindig kint van.

2021. jan. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetértek veled, én is kitenném büszkén a magyar zászlót, de tartanék attól, hogy milyen következtetéseket vonnának le az emberek (nem vagyok EU-ellenes, nem akarok tankkal bevonulni Kolozsvárra, nem szeretem a Horthy-korszakot, egyik pártot sem kedvelem igazán, és nem bömböltetem a Kárpátia Székely himnusz feldolgozását miközben vedelem a házi pálinkát). Ha ennek "kivédésére" kitennék egy magyar és egy EU-zászlót a házamra, akkor meg azt hinnék az emberek, hogy valami közhivatal vagyok. Összességében tehát ez olyan dolog, hogy ha sokan csinálnák, akkor én is bátrabban csinálnám, de most csak különcködés lenne.


Most hogy ez a magyar jobboldal hibája, hogy kisajátítja a nemzeti jelképeket, vagy a baloldal hibája, hogy idegenkedik az ilyemiktől, azt nem tudom megmondani. Lehet, hogy mindkettő benne van?

2021. jan. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb olyan, mint mikor a fidesz arra buzdított ellenzékből, hogy egész évben hordani kell a kokárdát.

Szerintem érthető volt a balliberális oldal értetlenkedése ez ügyben.

2021. jan. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Amerikában mást jelent a csillagsávos zászló.

Európában nem zászlóznak az emberek.

2021. jan. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

#7


Van jobbliberális is?

2021. jan. 30. 12:58
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

"Van jobbliberális is?"


A liberalizmus jobboldali eszme

2021. jan. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!