Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németországban élők! Ti...

Németországban élők! Ti mennyire értetek egyet ezzel a listával? (jóléti szint Németországon belül)

Figyelt kérdés

Itt található egy lista, ami a német régiókat HDI-index szerint sorolja föl (ez a legjobb indikátora a jólétségi szintnek):

[link]


Ez mennyivel egyezik a ti tapasztalataitokkal vagy észrevételeitekkel?


(olyanok is írhatnak, akik most nem élnek, de éltek kint)



2020. dec. 19. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
A Human Development Index nem a jólétet jelzi.
2020. dec. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1

Nem, de az összes statisztikai adat közül ez áll legközelebb az általános jóléti szint meghatározásához.


Ezért vagyok kíváncsi, hogy a fenti lista mennyire egyezik a kintiek tapasztalataival.

2020. dec. 19. 09:29
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Ez az emberi fejlettséget(intelligenciát mutatja). Én egyetértek vele, Bajorországban élek. De ha már politika témakör: A legkevésbé fejlett Szász-Anhalt, Bradenburg, Mecklenburg. Most már értem miért ilyen erős ott az AfD...Az "intelligensebb" tartományokban meg inkább a baloldal, a zöldek erősek, Badenben kormányoznak például.
2020. dec. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

#3 Látszik, hogy a gyűlölködő szélsőjobbra értelmes ember nem szavaz:D

Amúgy én is egyetértek vele.

Itt egy világi lista, aszerint a norvégok a legokosabbak: [link]

2020. dec. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A politikai hovatartozás meg intelligencia közt párhuzamot vonni nem túl okos dolog. Ilyet az SZDSZ csinált anno a kilencvenes években. De maga az elv a szovjetektől származik. A Szovjetunióban anno az volt a hivatalos propaganda, hogy a mi marxizmusunk a tudományos végső igazság. És aki ellenzi a szovjet-marxizmust, az tulajdonképpen csak iskolázatlan és nem eléggé intelligens (mivel ugye a kapitalizmus elbutította).

Hasonló volt az SZDSZ is anno, "mi vagyunk a szakértői kormány" és aki nem ért egyet velünk az csakis valami kőbunkó mucsai lehet.

A mai liberálisok is a szovjet-mintához hasonlóan magukat végső tudományos igazságként tekintenek, azaz ha ellenzed őket, akkor az nem azért van, mert te gondolkodó ember vagy és arra a következtetésre jutottál, hogy ellentétes a véleményed az övéikkel, hanem szimplán csak egy buta iskolázatlan vagy, akivel még vitatkozni sem érdemes.


Mellesleg a baloldal (die Linke) pedig ugyanazokban a tartományokban erős, ahol az AfD is (Kelet-Németország), szóval nem tudom miről beszélsz.


De akkor a kérdésre térve, te is hasonlóan látod mint a listán? És most itt a jólétre gondolok. (nem arra, hogy hol ki kire szavaz)

2020. dec. 19. 11:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem a Linkére gondoltam, az is gusztustalan. De igen ,egyetértek vele. Bár ez nem jóléti lista, hanem emberi fejlettségi.

Ez a jóléti, nagyon hasonlít: [link]

2020. dec. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Németországban mindenhol elég rossz élni.
2020. dec. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Németország legrosszabb részén még mindig jobb, mint Magyarország legjobb részein.
2020. dec. 28. 12:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!