Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 1 év Németországban - felsőfok...

1 év Németországban - felsőfokú szint?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok. Jövőre kimennék tanulni Németországba egy évre. Szeptemberben kezdtem a németet, de csak nagyon alap dolgokat tudok, bemutatkozás, módbeli segédigék, egy igeidő.

Felsőfokú szintre fel tudnék fejlődni?:) (Német családnál laknék és német iskolába járnék)



2015. ápr. 30. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kukkot nem ertenel abbol amit mondanak :)
2015. ápr. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Itt is meg tudod tanulni a nyelvet
2015. ápr. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez nem teljesen igaz, #1 válaszoló.


Én 9 hónapot töltöttem Franciaországban megszakításokkal úgy, hogy semmi, ismétlem SEMMI alaptudásom nem volt. Talán egy sima jelenes ragozást és pár személyes névmást ismertem, ennyi. Mindenféle külön tanulás nélkül, csak a kint hallottakkal, és sok kérdezősködéssel, ma már alapvetőbb társalgási szituációkba be tudok kapcsolódni. Lehet, hogy ez annak köszönhető, hogy angolul felsőfokon beszélek, és viszonylag gyorsan átlátom a nyelvek közötti átfedéseket, a nyelvek sajátosságait, nem tudom.


De azt határozottan állítom, hogy 1 év alatt egy idegen nyelvet minden környezetben aktívan hallva és használva, emellett TANULÁSSAl (nyelvtan, feladatok, filmek, stb., kinek mi válik be egyéni tanulásra), időt és energiát beléfektetve, igenis meg lehet tanulni nagyon jól beszélni. Persze, ez eléggé egyénfüggő, de rengeteget segít, hogy napi szinten rákényszerül, hogy alkalmazza az adott idegen nyelvet.


Kedves Kérdező! Ha szeptember óta tanulod, nem értem, hogy hogy nem jutottál előrébb. Az oktatási rendszer tudom, hogy nem a legjobb, de te magad azt tapasztalod, hogy nehezen megy a nyelvtanulás, vagy csak lusta hozzáállásod volt idáig? Ha rágyúrsz a nyelvtan megértésére, gyakorolsz, nem félsz beszélni és főképp tájékozódni, ha nem értesz valamit, netán egy magántanárral való néhány óra is belefér, nem tartom elképzelhetetlennek, hogy közép-felsőfokot megközelítsd.

2015. ápr. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, a közép reálisabb.
2015. ápr. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha minden nap tanulsz és sokat kérdezősködsz akkor simán, de ez csak rajtad múlik.
2015. máj. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A barátnőm 13 évesen költözött ki a családjával úgy, hogy köszönni sem tudott. 1 év alatt simán megtanult felsőfokú szinten. Ő is rendes német iskolába járt, bár otthon ugye magyarul beszéltek, de mindenhol máshol rá volt kényszerülve a németre. Ezenkívül járt külön németórákra ott.
2015. máj. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De akkoe tanul a spanci mint atom. Nem?
2015. máj. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!