Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Monarchia felbomlása után...

A Monarchia felbomlása után ki lett volna Ausztria királya?

Figyelt kérdés

"Mi lett volna, ha" típusú kérdés.


A második világháború környékén, vagy utána melyik uralkodói család állhatott volna egy esetleg létrejövő osztrák alkotmányos monarchia élére, mint uralkodó? A korszak nagyhatalmai a független Ausztria létrehozásakor kit támogattak volna?


Történetet írnék gyakorlásképpen, a műfaj történelmi fikció. Egy fiatal uralkodóról szól, akit azért hívnak meg a trónra, hogy a széthúzó nép egységét képviselje.


Az utolsó Habsburg császárt, IV. Károlyt még az 1920-as években lemondatták, ezt a tényt nem változtatnám meg a könyvemben sem.



2020. nov. 23. 15:39
1 2
 11/19 kürasszír ***** válasza:

Kedves 4-es válaszoló!


"Egy masik lehetőség a Habsurgok spanyol ági vonalából választott uralkodó, de azt ugyan miért tartanák jobbnak, mint a sajátjukat?"


Ez elég nehezen mehetne, ugyanis a Habsburg-ház spanyol ága már 1700-ban, II. Károly király (1665-1700) halálával kihalt. Ennek következménye lett a spanyol örökösödési háború (1701-1714).

2020. nov. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 kürasszír ***** válasza:

Kedves kérdező!


A kérdésedben van egy hiba.


Ugyanis Ausztria sosem volt királyság.


Tehát Ausztriának biztosan nem lett volna királya a monarchikus államforma restaurációja után sem.


A mai Ausztria, azaz az Osztrák Köztársaság területe az alábbi történelmi tartományokból állt: Alsó-Ausztriai Főhercegség, Felső-Ausztria Főhercegség, Karintiai Hercegség, Salzburgi Hercegség, Stájer Hercegség, Tiroli Hercegesített Grófság és Vorarlberg.


1804-ben ezekből, és a többi, a Habsburg-ház birtokában lévő területből hozták létre az Osztrák Császárságot (Kaisertum Österreich).

2020. nov. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 kürasszír ***** válasza:
Összegezve, ha Ausztriában restaurálták volna a monarchiát, akkor az uralkodó Ausztria császára lett volna, nem pedig Ausztria királya.
2020. nov. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

#11#


Igen, pontatlanul fogalmaztam, Spanyolországban Bourbon volt a király.

Amire konkréten gondoltam, hogy XIII. Alfonz, aki akkor a spanyol trónon ült (1886-tól 1931-ig) édesanyja osztrák főhercegnő volt, Habsburg–Tescheni Mária Krisztina spanyol királyné.


Arra már utaltam, hogy egy fikciós történelmi regényben nagy mértékben el kell térni a valós történelemtől, logikusan fel kell építeni a történetet, miért is történik úgy, ahogy...

Az osztrákoknak lett volna lehetőségük a "saját Habsburgjai" közül királyt választani, de annyira nem akarták, hogy száműzték az összes Habsburgot.

Ez a megtörtént esemény, tehát kellene egy történetsor, ami oda vezet, hogy mégis kell király, és akkor jöhet a kérdés, hogy ki legyen az.

Azt csupán egy lehetőségként említettem, hogy lehet a spanyol vonal ha nem kell a "hazai", és igen, abban tévedtem, az már egy másik ház, de van osztrák kötődése.

Ezen kívül is jónéhány lehetőséget lehetne még találni , a Habsburg "família" behálózta a világot, még ma is élnek a különböző ágakon évszázados múltra vissza vezethető főnemesi családok leszármazottjai, és egy fikciós történetben is kell valami kiinduló pont, pl a Habsburgok

2020. nov. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 kürasszír ***** válasza:

Az gyakorlatilag kizárt, hogy Ausztriában más dinasztiából kölcsönözzenek uralkodót a Habsburgok helyett egy restauráció esetén.


A spanyol Bourbon-ház a Habsburg kötődés ellenére is egy teljesen idegen dinasztiának számított.


A valóságban Ausztriában igen erős támogatottsága volt a II. világháború előtt Habsburg-ház restaurációjának.


A Habsburg dinasztia száműzésére sem elsősorban az osztrák nép többségének akaratából, hanem az antant és a kisantant nyomására került sor, akárcsak Magyarországon.

2020. nov. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 kürasszír ***** válasza:
Például az 1934 és 1938 között fennállt osztrák katolikus-konzervatív diktatúra, az osztrák rendi állam (Ständestaat Österreich) vezetése elvileg nyitott lett volna egy Habsburg restaurációra, azonban ezt a nemzetközi viszonyok akkor nem tették lehetővé.
2020. nov. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 kürasszír ***** válasza:

A szomszédos államok közül Olaszország, Jugoszlávia, Csehszlovákia és Románia harciasan ellenzett bármiféle Habsburg restaurációt akár Ausztriában, akár Magyarországon, akár mindkettőben egyszerre a két világháború között. 1933-tól, Hitler hatalomra jutásától pedig már Németország sem tűrt volna el egy ausztriai Habsburg restaurációt.


Sőt, legalább az 1920-as évek végéig még Franciaország és Nagy-Britannia sem tolerálta a Habsburgokat, igaz az ő ellenérzésük később engedett.


Ez a nemzetközi helyzet volt az, ami gyakorlatilag kizárttá tette a Habsburgok visszatértét az osztrák, vagy akár a magyar trónra a két világháború között.

2020. nov. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 kürasszír ***** válasza:
A két világháború között mind Ausztria, mind Magyarország lakosságának nagy többsége mélyen vallásos katolikusnak számított, az osztrák és a magyar katolikus egyház pedig akkoriban hagyományosan Habsburg-hű és a dinasztia restaurálásának elkötelezett támogatója.
2020. nov. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1081..


Ezt a kérdést ma írtam ki, kérlek válaszoljatok rá!

2020. nov. 26. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!