Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mekkora pofon Trámplinak a...

Mekkora pofon Trámplinak a tegnapi Georgia állambeli bukta? Újraszámolás után is ő a bukó....

Figyelt kérdés

Trámpli szent grálja Georgia állam lett volna, ahol is (állítólag) égbekiáltó csalások történtek és újraszámlálást kért.

Na itt az eredmény:

Az újraszámlálás után is Biden nyert Georgiában

[link]



Meddig akar még a Trámpli bohócot csinálni magából?

Nem lenne elegánsabb vennie a kalapját, és elismerni hogy elbuktam, ennyi volt?


2020. nov. 20. 12:01
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
51%

#20.

Ha nem is történt semmi, akkor is aggályos az egész rendszer a levélszavazatokkal. Pontosabban a "mail in ballot"-okkal. Kiküldték mindenkinek, aki eddig szavazott, utána pedig csak vissza kellett küldeni. Kis gondolkodás után rájöhetünk, hogy ez melegágya lehet mindenféle csalásnak vagy visszaélésnek.

2020. nov. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

#21: Évtizedek óta működik az USA minden államában a levélszavazás intézménye (a konkrét szabályozás államfüggő), minden elnökválasztáskor milliók élnek ezzel a lehetőséggel. Idén a világjárvány miatt ez a szokottnál nagyobb tömeg volt, de ugyanabban a rendszerben történt, mint máskor. Semmivel nem aggályosabb a rendszer, mint négy éve volt, amikor Trump nyert.


Az államok körülbelül felében republikánus párti Secretary of State vezényelte le a választást. Ők is a szokásos módon, a saját államuk szabályai szerint vezényelték le a szavazást, beleértve a levélszavazást is. Még ők sem igazoltak vissza semmit Trump és jogászcsapata vádjaiból.

2020. nov. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

"epublikánus párti Secretary of State vezényelte le a választást"


természetesen a sorosista ügynökök már oda is beették magukat, tele van minden az ő embereivel ezt tudjuk...

2020. nov. 20. 15:53
 24/29 A kérdező kommentje:
Mondja Trámpli.
2020. nov. 20. 15:54
 25/29 anonim ***** válasza:
51%

#22.

Ez így nem igaz. Az USA-ban valóban, eddig is volt levélszavazás, csak hogy azt "absentee ballot"-nak hívták. Jelentkeztél, hogy levélben akarsz szavazni, és ha kitöltötted a szükséges adatokat, akkor kaptál szavazólapot, amit visszaküldhettél. Ez rendben is van. Trumpnak se ezzel volt baja.


Most viszont a COVID miatt megjelent a "mail-in ballot" intézménye, ami azt jelenti, hogy mindenkinek aki regisztrálva volt, mint szavazó, kiküldtek egy szavazólapot... Na ha valami, akkor ez rengeteg aggályt vethet fel.

2020. nov. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

#25: Először is, az absentee ballot és a mail-in ballot ugyanaz. Egészen pontosan ugyanaz. Mindkettő arra vonatkozik, hogy a szavazólapodat előre megkapod, és azt postai úton (vagy akár személyesen is) eljuttathatod a szavazás helyszínére. A pontos szabályozása ennek államonként eltér.


Némely államok valóban vezettek be könnyítéseket ehhez a COVID miatt, de az általad aggályosnak vélt automatikus szavazólap-kiküldés is érvényben volt bizonyos államokban már 2016-ban is (közöttük a republikánus bázis Utah-ban is, ahol több, mint 50 éve nyert utoljára demokrata jelölt, most is behúzta Trump, nagy fölénnyel). Tehát ezen a téren sem lett semmi új bevezetve, csak némely államok átvettek egy olyan könnyítést, ami már máshol korábban is érvényben volt.


A regisztrációhoz kötött absentee ballot-ról azt írod, hogy "Ez rendben is van. Trumpnak se ezzel volt baja." De ez sem igaz. Trump csapata Pennsylvaniában és Georgiában is vádaskodik, ahol most sem volt automatikus absentee ballot. Sőt, Trumpék a szavazatszámlálás leállítását követelték, Pennsylvaniában kifejezetten erőszakosan. Pedig ott nem kaptak automatikusan szavazólapot a lakosok.

2020. nov. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

#26.

Azért messze nem ugyanaz a kettő, ha leegyszerűsíted annyira, akkor igen, de ez a két forma mindig is elvált.

Az igaz, hogy eddig is volt mail-in ballot csak arra utaltam, hogy most a COVID miatt talán kb 35 állam változtatott a levélszavazás módján, és igenis könnyen vissza lehetne élni velük, nem feltétlen csak a demokratáknak, de maga a rendszer igenis rejt veszélyeket.

2020. nov. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

#27: De, igen, ugyanaz. Olvasd el ezt a cikket: [link] Vagy akár csak a bevezető mondatot: "The bottom line is that the two terms are often used interchangeably". A cikk leírja, hogy a polgárháború idején kezdték bevezetni, hogy a más államokban harcoló katonák is tudjanak szavazni a saját államukban. Ezt a katonák levélben tették meg. Aztán az évek során a gyakorlat kiterjedt kórházban fekvőkre, mozgásukban korlátozottakra, stb., tehát olyanokra, akik a valóságban nem "absent"-ek, tehát nem távollévők a saját államuktól, de azért levélben, "mail-in" szavaznak. És így kialakult az újabb szóhasználat ("mail-in ballot"), de a hagyományosabb ("absentee ballot") is használatban van. Persze hogy ez konkrétan mit jelent, az államonként változik, tehát az alaszkai absentee ballot más, mint a texasi absentee ballot. De az alaszkai absentee ballot pontosan ugyanaz, mint az alaszkai mail-in ballot, és a texasi absentee ballot pontosan ugyanaz, mint a texasi mail-in ballot.


Azt senki se tagadja, hogy most könnyebb volt "levélben" (mail-in), avagy "távollétből" (absentee) szavazni (még egyszer, ugyanaz a kettő), mint korábban. Ezt egy világjárvány csinálta, az államok jelentős része vezetett be könnyítéseket, a republikánus államok jelentős része is. Ezek változóak voltak: valamelyik államban korábban csak nyomós ok miatt lehetett levélben szavazni, most hivatkozási alap nélkül is engedték; máshol kiterjesztették a levélszavazatok beérkezési határidejét (Pennsylvaniában csak ennyit csináltak); valahol valóban bevezették az automatikusan kiküldött regisztrációs vagy szavazólapokat (de még egyszer, ezek is léteztek korábban más államokban). És valahol a korábbi szabályok szerint szavaztak (Georgia egészen konkrétan ilyen volt).


Azért emelem ki külön Pennsylvaniát és Georgiát, mert Trump ezekben se hajlandó a végeredményt elfogadni, noha ezekben a szavazólapok nem lettek automatikusan kiküldve a szavazólapok senkinek. Pennsylvaniában annyi a változás, hogy a beérkezésre adtak plusz három napot (de a postai bélyegzőnek november 3-inak vagy korábbinak kellett lennie, tehát feladni ugyanakkor kellett, mint korábban); Georgiában egészen pontosan semmi nem változott.


Mellesleg Pennsylvaniában Trump a november 3-áig beérkezett levélszavazatok megszámlálását is le akarta állítani, amik tehát egészen pontosan olyanok voltak, mint négy éve (és szinte biztosan akkor se számolták meg őket éjfélig).

2020. nov. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Vicc amit Trump művel.
2020. nov. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!