Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Svédország hogy jutott el ide...

Svédország hogy jutott el ide mikor előtte az egyik legélhetőbb ország volt a világon?

Figyelt kérdés

Egy ember aki kinn élt sokáig az írta, hogy ilyen valóságban most ez az ország, bemásolom a válaszát.


Sajnos hallottam erről, olvastam is róla, de nem hittem volna hogy ilyen a valóságban.Youtube-n láttam hasonló videókat, azok alapján sejtettem hogy ilyen ott az élet.

Itt a beszámolója:


Ismerőseim miatt mentem ki Svédországba én is.


Elsőnek Malmö volt a célpont.Angollal egész jól boldogultam.De elkezdtem a svéd nyelvet tanulni, hogy könnyebben menjen a beilleszkedés.


Első munkáim alja munkák voltak, mosogatás, takarítás, pakolás.De még ezekből is kitudtam fizetni az albérletet, kicsit félretenni is tudtam.


Magyar végzettségem szerint nem tudtam kinn elhelyezkedni mert nem csak középfokú angolt hanem svéd nyelvtudás is kellett hozzá.


Még a migránsválság előtt volt.megfizethető albérletek, jó biztonságérzet, ami tényleg legendás volt, kertvároskban sokszor nem zárták a kocsik házak ajtaját, szomszédok sokszor csak úgy elmentek egymást megnézni.


2015-ben jött a változás.


A svéd politika mást kommunikált mint ami a gyakorlatban volt.


egy év alatt malmö lakhatatlan lett.


Rengeteg svéd költözött először a környékbeli falvakba ahol még ismeretlenek voltak a migránsok, de később dániába költöztek, malmöből, onnan jártak melózni inkább.


Ingatlanárak lementek, bűnözés olyan volt, amit itt magyarban el sem tudnátok képzelni.


elsőnek megjelentek a piti bűnözők, drogosok, kú. rvák, stricik, majd jött a keményebb is másfél év múlva.


Akkor költöztem el stockholmba.


Az éttermek és clubbok, kávézók, pubok mindegyike fizetett már a helyi migráns bandáknak, ha nem akkor leégett az üzlett, bementek verekedni meg ilyenek.


A fővárosba már ekkor kezdett ez a jelenség elterjedni, de ott sok svéd banda volt ezért ellenállás is volt.


Egy évet éltem ott is, ekkora már normális melóm volt.Egy év alatt háromszor költöztem a migránsok miatt.


Este sok lövöldözés, késelés volt, erőszakos dolgok.Média elsőnek alig számolt be ezekről, majd mikor mindennapos lett és a fészbúk is csak erről szólt, elkezdték a lakosságnak finoman bemutatni.


Mostanára olyan a valós helyzet aki még nem járt itt, hogy sokan el tudnátok hinni.


Mint a nyugatiban pesten a kilencvenes évek vérzivataros időszakában.


Sok svéd a munka után kijárni sem mert esténként főleg a külvárosokban.


Göteborgba átköltöztem, szintén a munkakörömben tudtam elhelyezkedni, de addigra már a közbiztonság nagyon rossz volt.


Sok svés, főleg a környező országok határain átköltöztek norvégiába, finnekhez, meg dániába én napi ingázóként onnan jártak dolgozni aki megtehette.


Észak -Svédországba még nem nagyon érezhet ez a folyamat, ott elég nacionalisták az emberek még.


De az lett hogy hazaköltöztem és addigra megtanultam megbecsülni hogy a magyarok legalább nem engedik be a migránsokat.


2020. nov. 9. 21:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
27%

Ez egy iszonyat kisarkított hülyeség, tipikus nyugat ellenes propaganda.

Vannak ismerőseim Svédországban (svédek, nem magyarok), és én is jártam ott párszor. Malmö Rosengård része fele annyira se vészes, mint pl Ózd vagy a miskolci Avas lakótelep.

Stockholmban sem hallottam még soha ilyenről. Tény, hogy léteznek ilyen bűnszervezetek, de hol nem? Ez kb olyan, mint Mo.n a cigány uzsorások.


Amit leírtál kérdező, az kb olyan, mint amikor pár éve volt abból botrány, hogy egy magyar nő visszajött Magyarországra, mert állítása szerint "veszélyben van mert Svédország a bevándorlók miatt már élhetetlen" és "rosszat mondott a migránsokról ezért a svéd rendőrség őt üldözi", ezt így melldöngetve meg is írták a Fideszes újságok, aztán később kiderült, hogy a nő csak azért jött vissza, mert több bűncselekmény elkövetése miatt akarta őt a svéd rendőrség letartóztatni.

2020. nov. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Utolsó, te azt sem tudod miket beszelsz...

Stockholmban nem hallottál meg ilyenről? Jártál itt párszor és azt hiszed tudod mi van itt, de láthatólag fogalmad sincsen.

A legtöbb lövöldözéses esetet kovetem amennyire tudom, bár már annyi van, hogy lehetetlen lenne, inkább csak a felkapottakat. Le tudok írni párat, cikkekkel alátámasztva ha szeretnéd. Ezek tények.

A “kedvenceim” amikor ártatlan embereket ölnek meg, mert nem tudnak célozni, vagy benézik hogy épp ki állt a buszmegállóba.

2021. márc. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Mivel nem hallottál még stockholmi dolgokrol (ezek egyébként a külvárosban történnek leginkább) keress rá te, vagy az ismerőseid, akik bizonyára még nem hallottak ezekről; shottaz, dödspatrullen

Ezek csak a szomaliaiak. És mennyi van még.. :)

2021. márc. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!