Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Amerikai választásban hogy...

Amerikai választásban hogy van ez a 270 pontos dolog? 270 pont minden jelöltnek a max, és azalatt nem hajlandóak beiktatni; pl ha a végén mondjuk egyiküknek lesz 269 pont, másikuknak meg 260, akkoris egyértelműen a 269-pontos nyert, neki van több.

Figyelt kérdés

Tehát akkor be se iktatják? Öcsém azt mondja, de nem hajlandó elmagyarázni, hogy de 269 ponttal pl nem lehet nyerni,mert akkor a másiknak már megvan 270. És akkor megkérdeztem, hogy egyébként akkor lehet az egyiküknek 280 is, tehát tud 270 fölé is menni ez a pontszám; és akkor azt mondta, hogy igen. De akkor nem értem.


Addig világos, hogy előfordulhat olyan is, hogy valakinek pl személyszámban több szavazata van, de a másik meg több államot "húz be" , és akkor ő nyer; na, tehát ez a része világos, csak azt nem tudom, mik ezek a 270-es számok; meg milyen összefüggésben áll, tehát ez a 270-es a lakosság számával, hogy van ez az arány; vagy akkor mondjuk fogják azt a számot, amennyi USA-beli "rész-állam" van, és akkor elosztják annyi felé, ahány jelölt van; és akkor őközöttük dobálják szét mondjuk ezt a 270-es számot? Valamint még, ez a szám hogy jött ki, hogyhogy pont 270?


De tehát a legjobban az érdekelne, hogy miért kell 270 pont a győzelemhez; miért nem elég az, ha egyszerűen csak több pontot szerez, mint a másik?


Vagy ezekkel a pontokkal még számolnak valamit tovább, mert ezeket a pontokat mások valahogy mondjuk azt mondják valahogy a beérkezett szavazatokkal, hogy ehhez a beérkezett szavazatmennyiséghez mi arányosan 300-ból még ennyit tudunk adni, és akkor ez olyasmi, mint a győzteskompenzáció, és akkor itt tehát mindkét, - vagy mindazösszes ha mondjuk több lenne - felet kompenzálják? Tehát, hogy ebből mindenki kap egyenlően, vagy arányosan? Vagy még valamit felszoroznak vele?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2020. nov. 5. 14:42
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Meg tehát még én ezt nem értem,hogyha pl soha nem éri el egy választás alatt valaki a 270 pontot; akkor mindig, és mindig, és mindig új választásokat írnak ki, amíg meg nem lesz valakinek a 270? És akkor lehet, hogy eltelik a következő 4 év, mert azalatt folyamatosan csak új választásokat írogatnak ki, mert senki nem érte el a 270-et? Vagy ez hogy van ? Tehát van olyan például, hogy valaki látszólag megnyerte, mert több pontja van, mint a másiknak, de mégsem hajlandóak dacból beiktatni, mert csak 269 pontos lett, az elvárt 27
2020. nov. 5. 14:45
 2/16 A kérdező kommentje:
*az elvárt 270 helyett? Tehát ilyen előfordulhat, hogy akinek be kéne iktatnia, megtagadja, mert nem érte el a 270 pontot? Öcsém nem hajlandó kifejteni, de az ő szavaiból azt vettem ki, hogy olyan nem fordulhat elő, hogy valakinek nem lesz meg a 270; de tehát akkor ez hogy lehet, meg ez hogy van?
2020. nov. 5. 14:46
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem hogy hova kombinálod ezt már, szerintem ha elolvasod az index.hu, a 444.hu vagy a telex.hu választási rovatát akkor pontosan fogod érteni hogy mi ez.


Az amerikai elnököt a nép nem direktbe hanem ún. elektorok útján választja. Minden államnak megvan hogy hány elektori szavazata van. A 270 azért 270, mert pont 1-el több mint az összes elektori szavazat fele. Szóval nem, ha az egyiknek megvan a 270, akkor a másiknak már nem lehet meg.

2020. nov. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Meg még egyébként pár napja egy rádióműsorban úgy emlékszem, mintha azt mondták volna, hogy kijöhet pl olyan eredmény is, hogy mindkettő jelöltnek 270 ilyen pontja van. És olyankor micsinálnak? Tehát új választást írnak ki?


És például, ha 3, vagy 4 , vagy több nevező indult volna az elnöki posztért, akkoris ugyanúgy 270 pont lenne a max; vagy akkor tök máshogy számolnának?


Előre is köszönöm tehát a válaszokat.

2020. nov. 5. 14:49
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
viszont lehet 269-269, akkor pedig majd decemberben dől el, hogy ki nyer, de ahhoz már nem lez köze a szavazóknak.
2020. nov. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Oh, most látom, közben érkezett egy válasz, köszönöm az eddigit, ment a zöld; hogyha még valaki hozzá tudna valamit fűzni, akkor kérem , azt is írja.
2020. nov. 5. 14:50
 7/16 A kérdező kommentje:
#5-ösnek, : Mert, akkor szkanderoznak? Vagy arra az esetre létezik valamilyen bölcsek tanácsa, aki szakmailag megállapítja, hogy vajon melyikük rátermettebb a kormányzásra?
2020. nov. 5. 14:51
 8/16 A kérdező kommentje:
*de , természetesen köszönöm azt a választ is, érdekes , hasznos.
2020. nov. 5. 14:51
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az USA választási rendszere alapok szintjén egyszerű: minden államnak van egy elektorszáma, aki a lakosság és gazdasági súlytól van függővé téve, melyik tagállamnak mennyi elektora van. Amelyik államba valaki a legtöbb szavazatot kapja, úgy az is kapja az állam összes elektorát (tehát hiába kap A jelölt X szavazatot B jelölt pedig X-1-et, akkor is A jelölt kapja meg az összes elektort). A lényeg, hogy összesen 538 elektor van, és a 270 elektorhoz azért van szükség, mert az a többség.


Magyar viszonyokra lefordítva: Először rangsorolnánk a megyéket, melyik megyében mennyien laknak és mekkora a gazdasági ereje, ebből megmondanánk, hogy egy ott élő szavazata mennyit ér - tehát egy Békés megyei ember akárhogy csürjük-csavarjuk kevesebbet érne, mint egy Pest megyei, mert ott kevesebben laknak és keveset tesznek hozzá az ország gazdaságához. Aztán mikor lemegy a szavazás megyénként hirdetünk győztest (X megyébe A jelölt nyert, Y megyébe B jelölt és így tovább). Aztán a végén pedig összeadjuk, hogy azok a megyék, ahol nyertek mennyit érnek.


Tehát előfordulhat az mondjuk, hogy A jelölt csak 6 megyébe nyer, de pont a 6 legnagyobban, akkor hiába nyer B jelölt több megyében, veszít.


(Ezzel igazából azt lehet kivédeni, hogy ne lehessen a szegényebb régióknak szavazatokat venni ezzel-azzal, merthogy ahhoz, hogy valaki nyerni tudjon a nagy, gazdaságilag erős államokat/megyéket is meg kéne nyerni. - szóval pl hiába erős valaki Borsod-Jász-Nógrád-Szabolcs stb megyékben, amíg nem fogja meg Budapest-Csongrád-Győr-Hajdú-Fejér stb megyéket addig kb vesztette is a választást.)

2020. nov. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

De és olyankor pedig akkor egyértelmű gondolom, tehát lehet tényleg egy ilyen állás, hogy pl 269-260 az viszont. Tehát az legalább lehet; de akkor viszont tehát ez nem kötelező, hogy a 270-et el kell érni, csak ha azt eléri, akkor az már biztos garancia a győzelemre; tehát akkor az indulók azt tűzték ki célul; vagy tehát ez egy ilyen sarkalatos pontja a választásnak.


Majd megnézem a cikkeket nemsoká, amiket írtak, de ha még valaki esetleg hozzátenne valamit, azt kérem, ne tartsa magában; köszönöm tehát az eddigieket.

2020. nov. 5. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!