Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az EU hogyan üzemeltetné az...

Az EU hogyan üzemeltetné az új tranzitzónákat a határoknál? Hozna valami gyakorlati változást a Bizottság által javasolt menekültügyi reform?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


A menekültügyi reform kapcsán a Bizottság azt javasolja, hogy jobban kell védeni, ellenőrizni az EU külső határait és az engedély nélkül, illegálisan belépő migránsok menedékkérelmét a határon, tranzitzónákban kellene elbírálni gyorsított eljárásban. Ez sokban hasonlít a korábbi magyar gyakorlathoz, úgy tűnhet mintha meghallgatták volna a magyar kormány 2015 óta képviselt javaslatait, álláspontját.


Viszont az Európai Bíróság határozata alapján a migránsokat, elutasított menedékkérőket nem szabad visszaküldeni a határ másik oldalára, jellemzően "harmadik országba" (pl. Szerbiába, Törökországba, Marokkóba, Fehéroroszországba, Ukrajnába), ha a szomszédos ország nem biztosítja azok megfelelő fogadását, ellátását, így gyakorlatilag tiltott a "pushback" migrációs politika, a migránsok visszanyomása az uniós külső határok másik oldalára. Továbbá a migránsokat maximum 2 hétig szabad csak ilyen zárt táborokban tartani, ha ez indokolt, utána biztosítani kell a szabad mozgást. A menekültkérelmek gyorsított eljárása is sértheti a menedékkérő jogait, mivel nem teszi lehetővé a kérelem alapos, megfelelő kivizsgálását, elbírálását és a menedékkérő megfelelő jogi képviseletét, fellebezési lehetőségeket. Ezeket figyelembe véve a tranzitzóna koncepció ellehetetlenül, a magyar kormány is az uniós jog, uniós bírósági ítéletek betartása érdekében a határmenti tranzitzónák felszámolása mellett döntött, így érdekes, ellentmondásos a Bizottság mostani javaslata a tranzitzónák felállításáról, gyorsított menekültügyi eljárásról.



2020. okt. 3. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

"Ez sokban hasonlít a korábbi magyar gyakorlathoz" A magyar gyakorlattal az volt a gond, hogy szögesdróttal körülvett konténerekben tartották a menedékkérőket évekig, napi 2-3 embert engedtek menedékkérelmet benyújtani, akik utána hónapokig vértak az eredményre, majd kivétel nélkül mindet elutasították. Közben éheztették őket, mindent elkövettek, hogy önként visszamenjenek inkább a szomszéd országba, ahonnan jottek.

Szóval nem a tranzitzóna használatával volt a gond, hanem a körülményekkel, a napi 2-3 menedékkérelem befogadással és a nem-elbírálással. 2 hét nem gyorsított eljárás. 2 hét alatt el lehet dönteni valakiről, hogy valóban jogosult-e vagy sem menekült státuszra.

2020. okt. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"2 hét nem gyorsított eljárás. 2 hét alatt el lehet dönteni valakiről, hogy valóban jogosult-e vagy sem menekült státuszra"


Két hét az egy nagyon gyorsított eljárásnak számít, a kritikusok szerint ez nem teszi lehetővé a menedékkérelmek megfelelő elbírálását, sok hibához vezetne. A nyugat-európai jogállamokban, például Németországban a menekültügyi eljárás átlag 7-8 hónapig tart. Persze a nyugat-európai jogrendszert is sokan kritizálják.

2020. okt. 3. 12:02
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

#1 Miért hazudsz?

Ha te odamész a határra és ott vársz a sorodra amíg bejuthatsz, ellenőrzik minden papírodat, hogy jogosult vagy-e a belépésre, akkor téged az az ország ott fogva tart, éheztet?

Teljes ellátást kaptak azok, akiknek éppen vizsgálták a menedékkérelmét. Ahogyan az uniós törvények, szabályok KÖTELEZNEK rá minket a schengeni határon, csakis azokat lehet BEENGEDNI akik érvényes azonosítás UTÁN a hatóságokkal együttműködve megkapták a menedéket vagy más státuszt, amivel beléphetnek az unió területére.

Nem voltak bezárva, éppen úgy bármikor visszafordulhattak ha nekik nem tetszik az eljárás, mint ahogy te is bármikor visszafordulhatsz egy ország határáról, ha nem tetszik a mód ahogyan be akarnak oda engedni.

MINDEN tagállamnak ezt kellett volna tennie az első pillanattól fogva az összes migránssal. Aki legálisan érkezik azt meg beengedni. Ahogy nálunk is történik.

2020. okt. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bár nem hiszem, hogy ez a kérdés leglényegesebb része, de csak hogy legyenek adatok:

General maximum duration of regular procedure (calendar days)

8 NL

14 CH

33 IT

60 HU, SR

180 AT, BE, BG, CY, ES, FR, GR, HR, IE, MT, NL, PL, TR

2020. okt. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
3: miért nem tudod kultúráltan leírni, ha valakivel nem értesz egyet? Miért kell lehazugozni, ahelyett, hogy utánanéznél, hogy hányszor marasztalta el az európai bíróság Magyaro-ot amiért éheztetett menedékkérőket a tranzitzónákban? Hogy azt mondták nekik, hogy menjenek vissza Szerbiába vagy ha enni akarnak, akkor forduljanak Strasbourghoz? Nem tudom a legutolsó számot, de 2019 júliusáig "tizenhatodik alkalommal kellett felszólítania a strasbourgi bíróságnak a magyar kormányt, hogy adjon enni a tranzitzónában tartózkodóknak".
2020. okt. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%

#5 azért hazugoztam, mert ami oda van leírva az hazugság. Pontosan úgy, mint amikre hivatkozol.

Nem éheztettek menedékkérőket, ezt be is bizonyították, hogy szimpla hazugság.

"Pardavi Márta, a Helsinki Bizottság társelnöke pénteken az ATV-ben bejelentette, hogy minden menedékkérő, aki a tranzitzónában van, kap ételt. Bár ők ugye nyolc migráns ügyében fordultak a strasbourgi bírósághoz azt sugalmazva, hogy Magyarországon éheztetik az érkezőket, ugyanakkor Pardavi péntek este azt is elmondta, hogy a legfrissebb adatai szerint 129-en vannak a tranzitzónában. Tehát nem éheztetnek ott senkit, mindenki megkapja a jogszerű ellátást. "

[link]

"A strasbourgi Emberi Jogok Európai Bírósága (EJEB) két bangladesi menedékkérő ügyében másodfokon megállapította: a magyar hatóságok jogsértően jártak el bizonyos kérdésekben, de jogellenes fogva tartás nem történt. Hozzátették: a röszkei tranzitzónában való tartózkodás nem számított jogellenes fogva tartásnak."

[link]

2020. okt. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Aha, tehát a strasbourgi bíróság nem szólította fel minimum 16szor a magyar államot, hogy adjon enni a tarnzitzónákban tartózkodóknak? A pestisrácokos cikknek semmi köze az éheztetéshez, miért linkelted be? Ott "jogellenes fogvatartásról" írnak. Az első link meg pontosan megerősíti azt, hogy 2018 augusztusig 8 menedékkérőt éheztettek. Ebből lett 2019 közepére 16.
2020. okt. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%

#7 Nem sikerült elolvasnod? A feljelentő, a helsinki bizottság mondta ki hogy hazugság volt az egész mert nem éheztettek ott senkit. Azért szólították fel az országot mert előtte nekik hazudtak erről.

A másikat azért linkeltem be hogy lásd maga az EJEB hozott döntést az ottani ügyekben és a tranzitzóna jogellenes fogvatartása is hazugság volt. Az ami szerint az #1-ben ez a mese, hogy szögesdróttal körbevett konténerben tartották őket, szintén hazugság.

2020. okt. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%

A gond, az, hogy az idézet, miszerint "nem éheztetnek ott senkit, mindenki megkapja a jogszerű ellátást", nem Pardavi Mártától származik, hanem az bloggertől.

A másik meg, ha nem voltak konténerek és szögesdrótok, akkor ezek szerint ez sok a kép mind fotosop:

[link]

[link]

[link]

[link]

és az összes többi kép amit a google-ben a magyarország tranzitzóna keresésre kapsz. Még a híradó is hamisított a képeket, meg a magyarnemzet, meg az ensz, meg az egész világ meghamisította a tarnzitzónákban készült képeket és videókat.

A jogellenes fogvatartásról meg senki nem beszélt itt, továbbra se tudom hogy jön ide.

2020. okt. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!