Mi lenne az USA reakciója, ha mindenki kilépne a NATO-ból és EU-ból?
Legalábbis az európai országok.
Tegyük fel,hogy Európán belül hatalmas az egyetértés,az összes európai vezető közös célja egy erős "interkontinentális birodalom" létrehozása. Ebbe az összes európai ország,tehát Oroszország is beletartozna a szibériai területeivel együtt. A csatlakozás alapfeltétele azonban az EU-ból és NATO-ból való kiválás. Természetesen nem egy multikulturalista olvasztótégelyt kell elképzelni,hanem egy hatalmas országot,amelyen belül több,kisebb-nagyobb nemzetállam heélyezkedne el,mint régiók. A politikai,gazdasági és katonai vezetés azonban teljesen egységes lenne és az elsőszámú program az ország teljes hadrendbe állítása és felfegyverzése ,a legfejlettebb,legkorszerűbb haditechnológiák kivitelezése minden hadnemben,egy nukleáris arzenál felállítása,anyahajók építése,rakétapajzsok és egy közös védelmi rendszer telepítése. A kérdés,hogy az USA mit lépne erre?
Beleszólna abba,ha egy óriási hadigépezet elkezdené olajozni a fogaskerekeit?
"Beleszólna abba,ha egy óriási hadigépezet elkezdené olajozni a fogaskerekeit?"
Kérdés hol látsz itt bárhol "óriási hadigépezetet". Mert hogy ilyen Európában nincs az biztos.
Amúgy meg hamarabb esnének egymásnak az Európai államok, minthogy bármennyire is összefogjanak.
""Beleszólna abba,ha egy óriási hadigépezet elkezdené olajozni a fogaskerekeit?"
Kérdés hol látsz itt bárhol "óriási hadigépezetet". Mert hogy ilyen Európában nincs az biztos.
Amúgy meg hamarabb esnének egymásnak az Európai államok, minthogy bármennyire is összefogjanak."
Tudom,de mint írtam,ez csupán spekuláció.
Az "óriási hadigépezetet" az interkontinentális birodalomra értettem.
"Oroszorszag tuti nem akarna ennek a nagy birodalomnak a resze lenni, inkabb osszefogna az USA-val es felosztanak maguk kozott Europat."
Mondom spekuláció....
"Mire ebből bármi is megvalósulna(szerintem, nem fog), bőven lenne idejük eldönteni, hogyan viszonyuljanak az új helyzethez. Bár, jobban belegondolva, lehet, hogy kész "forgatókönyvük" van hasonló helyzetekre, még a legvalószínűtlenebbekre is, mint ez."
És mi van akkor(csak tételezzük fel),hogy egy nagyon erős belbiztonsági szervet építenénk ki ebben a birodalomban,kb. az Ohrana mintájára,az USA biztos megpróbálná likvidálni a birodalom vezetőségét,de a belbiztonság szimatot fogna és leleplezné a merénylet előkészítőit vagy azokat,akik összeesküvést szőnek. Ilyen esetre az USA csak paktumot köthetne,esetleg szövetségest kereshetne az új szuperhatalomban,ha csak nem akar véres háborút.
Ugyan,ha van is forgatókönyvük,az kimerül a vezetőség merényletében,belső ellentétek szításában. Sokan szeretik tökös országnak gondolni,de ez nagy ferdítés. Ha volna egy III. Világháborúra felfegyverkező szuperhatalom,attól egyből megtorpanna az USA.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!