Az etnikai tisztogatások, a multikulti felszámolása hosszabb távon javítja a béke esélyét?
- Manapság Lengyelország, Csehország elég stabilnak tűnik, mára már etnikailag erősen homogén országok és elég jó a kapcsolat Németországgal, mivel eliminálták a német kisebbséget 1945-1947 között.
- Törökország és Görögország kapcsolata is talán lassan javul az utóbbi száz évben, ott is felszámolták egymás kisebbségeit, ma már csak Cipruson erős az etnikai szembenállás.
- A Balkánon még frissebbek az emlékek, sérelmek az etnikai tisztogatások kapcsán. A balkáni háborúk végére sikerült a boszniai szerb köztársaságot megtisztítani a muzulmánoktól, Horvátországot a szerbektől és az észak-koszovói területeket leszámítva az albánok is eltakarították a szerbeket és létrehoztak egy újabb albán államot elszakadva Szerbiától. Szerbia esetében a nyugati nagyhatalmak is belátták, hogy a multikulti megbukott, nem várható, hogy az országban az szerbek és az albánok békében fognak élni, ezért a stabilitás érdekében inkább Koszovó leválasztása, függetlensége mellett döntöttek. További etnikai elvű határkiigazítások is szóba kerülnek a rendezés kapcsán (Észak-Koszovó Szerbiához, a Presevo-völgy cserébe Koszovóhoz kerülne), de ez is kényes téma, mivel megint csak azt üzenné, hogy az etnikai homogenizálás kell a békéhez. De talán elhozná az albán-szerb megbékélést a 21. századra.
- Palesztina esetében is a nemzetközösség hagyományosan a kétállami megoldást, a zsidók-arabok szétválasztását támogatja 1947 óta, egy zsidó és egy arab állam létrehozását. Utóbbi még nem tudott létrejönni, a zsidó telepépítések miatt egyre kisebb esély is látszik arra, hogy Izrael hajlandó lesz erre, de alapvetően a zsidók is szegregációban, etnikai tisztogatásban, elkülönülésben gondolkodnak és Trump békejavaslata is ennek jóváhagyását, elfogadását szorgalmazza. A palesztin menekültek visszatérését is alapvetően elvetik, mivel ez nagyban növelné a multikulturalizmust Izraelben és veszélyeztetné az ország túlnyomórészt zsidó állam jellegét.
Kérdező, olyan vagy mintha azt kérdeznéd, hogy a végtag amputációja megállítaná-e a köröm gombásodását.
Igen, megállítaná, de mekkora baromság lenne emiatt levágni valakinek a lábát?
Az etnikai tisztogatás egy értelmetlen, szélsőséges, agresszív baromság. valóban nem lenne határon belül etnikai jellegű villongás utána - de békét nem hozna, az ember attól még ember marad. Egy családon belül sem tudnak békében lenni, nemhogy egy országban.
A béke esélye az, ha az emberek viszonylagos jólétben élhetnek és be kell tartaniuk a törvényeket. A kettő együtt működik csak. Ha a megélhetés nincs veszélyben, akkor nagyon kevesen kezdenek bele a háborúskodásba, viszálykodásba önként, semmit nem nyernének vele, csak vesztenének. Ahogyan ha a törvényeket betartják és betartatják, akkor értelme sem lenne, hiszen a törvényeket az emberek határoznák meg - ha valami nem jó, akkor új törvényt hoznak és kész, nem kell hozzá háború vagy erőszak.
A multikultival nem az a baj, hogy etnikailag keverednek az emberek, hanem hogy ezek az etnikumok utána a saját törvényeik, szabályaik, szokásaik szerint akarnak ott is élni tovább ahová mentek és ahol ezek pont ütik a helyiek törvényeit, szokásait, életvitelét.
A multikultinál a beilleszkedés és az integráció hiányzik. Ha egy török azért megy Németországba, mert neki az ott levő német élet tetszik, akkor ne akarja megváltoztatni ezt a német életmódot, törvényeket olyanra, mint amilyen abban a Törökországban van, ahonnan pont emiatt jött el máshová élni. Egy magyartól is teljes joggal várják el a kanadaiak vagy jordánok, japánok, hogy ne a magyar törvényeket, szokásokat akarja náluk bevezettetni, elfogadtatni - hanem viselkedjen és éljen az ő törvényeiket betartva magyarként is az ő országukban, tartsa tiszteletben az életmódjukat, igazodjon ő a kanadaiakhoz, jordánokhoz vagy japánokhoz.
Nem, pont azok a birodalmak voltak a leginkább virágzóak, ahol nagyfokú türelem volt.
A nemzetállami koncepció és az etnikai tisztogatások viszont úgy tűnik, kéz a kézben járnak, tehát pont ez okozza a békétlenséget.
"Az etnikai tisztogatások hosszabb távon pont hogy rontják a béke esélyét. Egy népirtást még ezer év múlva sem felejtenek el és sosem lesz igazi béke a két nép között."
De ha megnézed a felsorolt példákat, akkor egyértelmű, hogy például igaz, hogy a németek-lengyelek, németek-csehek között még ma is van neheztelés az etnikai tisztogatások, mészárlások miatt, de ma már sokkal jobb a viszony, mint a két világháború között, a '20-as, '30-as években, amikor még Csehország, Csehszlovákia, Lengyelország is nagyon sokszínű, multikulti országok voltak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!