A trianoni békével miért csatoltak Csehszlovákiához kb. 800 ezer magyart?
A 20. századtól napjainkig a Nyugat ékes példája lett a politikai dilettanizmusnak. Erre jó példa a kérdésben szereplő 800 ezer magyar elcsatolása.
És mi még tapsikoltunk az EU-ért 2004-ben...
Életképes államokat akartak létrehozni és a szlovákiai rész déli fele kulcsfontosságu a Duna miatt is. Ott vannak a legjobb termőföldek. Keletebbre folyik az Ipoly szintén jó stratégiai pont. Dél-Szlovakia középső részén vezet a déli vasútvonal nyugatról keletre.
A középső részeken dél felé irányuló völgyek vannak tehát az ott élő szlovákok ellettek volna vagva a külvilágtól. A vasútvonal mentén pedig sokkal többet szereztek ugyanis a a folyók vizgyüjtő területeit vették figyelembe. Amelyik patak a Rimába Sajóba Ipolyba folyt maradt a csehszlovákoknak. Ugye akkor meg az ott élő magyarokat vágták volna el a külvilágtól, közeli városaiktól. Kassa mindneképpen fontos volt jelentős szlovák kissebség is élt a városban aztán egészen keleten akartak egy szeletet a tokaji régióból az Ukrán határnál pedig egy pár kilométeres szakaszt a Tiszából.
#7
A kérdésben nem a teljes revízió szerepel, hanem az etnikai oldala a dolgoknak, az akkori Csehszlovákiában. Ennek fényében groteszk arról beszélni, hogy a Nyugat mennyire jóindulatú.
Az pedig megérne egy külön kérdést, hogy mire volt jó szétverni komplett önellátó gazdasági egységeket, pl Magyarországot. Ha már a jóindulat került szóba, akkor emlékeznie kéne pont a franciáknak, hogy mennyire méltányos elbánást kaptak Napóleon után.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!