Mi alapján volt Magyarország gazdaságilag a legígéretesebb, legjobb helyzetben lévő visegrádi ország a rendszerváltás után? És mivel értük el azt, hogy most már ez nem így van?
Volt mit leépíteni. A kommunizmus alatt itt volt ipar voltak gyárak rengeteg bevétel volt turizmus a rendszerváltás után is egy csomó. Az eu meg adta alánk a lovat hogy nyugodtan bontsátok le a gyárakat majd mi kárpótolunk. Nyugodtan vegyétek fel a hiteleket majd mi kárpótolunk.
Eredmény
Több millió munkanélküli eladósodott ország olcsó munkaerő a multiknak.
A csehek jobb helyzetben voltak, nekünk ugyan jobb volt a mezőgazdaságunk ezért nem volt hiány az élelmiszerpiacon, de iparból sokkal jobban álltak a Csehszlovákok, nekünk az iparunk fele totálisan veszteséges volt, brutálisan függtünk a KGST országok exportjától, kb. minden ipari alapanyagból behozatalra szorultunk.
És miért rosszabb most? Mert a mezőgazdaságunk rosszul megy, kevesen dolgoznak már benne és nem is hatékonyak, továbbá ipar ügyileg ugyanúgy kivagyunk szolgáltatva a behozatalnak és a kivitelnek, ráadásul alig van hazai tulajdonú nagyvállalat. Mezőgazdaságból nagyhatalom lehetnénk, de az EU-ban kivannak osztva a szerepkörök, és nekünk az összeszerelés jutott a gyárban, a mezőgazdaság nagy részét a spanyolok és franciák bonyolítják le.
"Mi alapján volt Magyarország gazdaságilag a legígéretesebb, legjobb helyzetben lévő visegrádi ország a rendszerváltás után? "
A gazdaság számai, a csatlakozás előtti évek fejlődése alapján volt ez mondható. 2004-ban, a csatlakozás pillanatában nagyon jónak látszott az ország jövője.
"És mivel értük el azt, hogy most már ez nem így van?"
Egy Medgyessy-gyurcsány-Bajnai kormányok által vezetett 8 éves balliberális ciklussal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!