Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kína most gyarmatosítja...

Kína most gyarmatosítja Afrikát és a Közel-keletet?

Figyelt kérdés

Ezt mondta egy ismerősöm, de szerintem ez csak üzlet. Ez jó mindenkinek, nem? Mondjuk nem értem Kínát: utálják az ujgurokat, mert muszlimok, de mennek közel-keletre, meg Afrikába, ahol szintén sok a muszlim? Meg mi ez az egy út, egy övezet dolog? Tényleg gyarmatosít Kína (tehát a haveromnak van igaza), vagy nekem, aki szerint csak biznisz és jól jár mindenki? Kérlek érveljetek és ne bántsátok egymást!


Köszi a válaszokat. :)



2020. júl. 2. 18:39
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
68%

"a legtöbb afrikai ország már eleve gyarmati sorban van és nem Kína, hanem az Egyesült Államok és az EU irányába."


Téves.

https://www.youtube.com/watch?v=zQV_DKQkT8o

2020. júl. 3. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

A gyarmatosítás erős szó, inkább gazdasági terjeszkedésről van szó. Persze a pénz, gazdasági hatalom előbb-utóbb politikai befolyással is jár.

Ezért egyesek szerint a rendszerváltás után Magyarországot is gyarmatosították a nyugati multik, befektetők, nyugati országok, szervezetek (cukorgyárak felvásárlása, Tungsram-GE, bankok külföldi kézbe kerülése, Világbank, IMF, EU-Brüsszel, NATO-Washington befolyása) és korlátozottabb a szabadság, önrendelkezés, mint szeretnék.


A gazdasági terjeszkedés után a gyarmatosítás következő, igazán nagy lépcsőfoka a katonai terjeszkedés, befolyásolás, mint ahogy az amerikai, francia kormány is gyakran beavatkozik a saját érdekszférájának (Latin-Amerika, ill. Nyugat-Afrika) független országaiban is, ha úgy vélték, hogy gazdasági, stratégiai érdekeltségeik veszélybe kerültek.

Kína eddig még nagyon elmaradott ezen a téren, de jön fel, fejleszti a hadseregét, haditengerészetét, akár távoli katonai támaszpontokat is létesíthet majd a világban a nyugati nagyhatalmakhoz hasonlóan, így csak idő kérdése, hogy meglássuk Kína sem lesz örökké az a békés nagyhatalom és megtörténhet, hogy ha egyre nagyobb, jelentősebb érdekeltségei veszélybe kerülnek, akkor bizony ő sem riad vissza a katonai erő alkalmazásától.

2020. júl. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
89%
5: Pont ez az egésznek a lényege, hogy ne tudják visszafizetni, ugyanis a szerződések értelmében, amik építve lettek a hitelből azt Kína használhatja bérmentve.
2020. júl. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
85%

Ja, hát érthető hogy egyfajta rendet szeretnél, meg hogy legyenek "megregulázva" ahogy írod. Bár kérdezem én kik vagyunk mi, hogy eldöntsük melyik nép mit érdemel? Nem hinném, hogy minden afrikai ember egyformán jó vagy rossz, ahogy kínai sem, meg fehér se.


Lehet most azt látod jónak, ha meg vannak regulázva, ami azért azt jelenti, hogy ki vannak fosztva. Amúgy se valami gazdag régiók ezek, de így meg garantáltan szegények lesznek. Nem úgy mint itt aki keveset keres, hanem gyakorlatilag nyomorultak. Aztán most már van internet, hát meg is tudják, hogy bizony van másféle élet is mint amit most ők élnek. Aztán történhetnek előre nem látható dolgok. Csoda, ha megindul 20 millió ember?


Ha már valami rendszert, biztonságot szeretnél inkább abban kellene segíteni, hogy normálisan élhessenek. Olyan ez mint ha élsz egy faluban. Hiába vagy gazdag, ha a többi ember rosszul él, szeméttel fűt, drogozik, fosztogat, el fogja rontani a te életszínvonalad is, aggódhatsz a levegőn amit beszívsz, őriztetheted az ingatlanod, meg a hozzátartozóid. Nem jobb egy olyan helyen élni ahol mindenki él egy normális életszínvonalon? Lehet nem fogsz királykodni, de összességében jobb életed lesz.

2020. júl. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Persze, utolsó, de ezt maguk a muszlimok gondolják. Nézd meg Szaúd Arábiát. Vannak ott terroristák? Nincsenek, gondolom halálbüntetést kapnának. Ha vannak is, meghúzzák magukat. Ellentétben Szomáliával, ahol az oktatás sem tart sehol, ott sok a terrortámadás. A világ legkevésbé edukált országa. Ott van Mali. Ott van a Boko Haram nevű terrorcsoport, tartják vissza a fejlődéstől az embereket. Az iskolába menő lányokat lelövik. Én azt mondom, hogy hosszú távon jobban járunk, ha Kína gyarmatosít arra. Ez nem csak rossz dolog: lennének ott iskolák, ha tanultabbak lennének ott az emberek, akkor lenne ott is normális életszínvonal. Kína segíthetne nekik a gazdasági fejlődésben is. Úgyhogy az én álláspontom az, hogyha Kína terjeszkedik, vagy gyarmatosít, azzal hosszú távon jól járunk. Igaz, a kínaiak ki nem állhatják a muszlimokat. Érdekes lesz. :)
2020. júl. 3. 18:56
 16/33 anonim ***** válasza:
70%
Nem jár ezzel jól senki, legfeljebb a kínaiak. Na de ott se a nép, meg a kisemberek, hanem a slepp. Neked ez szimpatikus, szíved joga ezt gondolni. Pláne, hogy úgysincs beleszólásunk. Én úgy vagyok vele akármennyi országot is leigázhatnak, meg akármilyen hatalom is van a birtokukban én örülök, hogy nem abban a rendszerben élek.
2020. júl. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Én csak a gazdaságira gondoltam, én sem úgy értettem, hogy tankokkal szétlövik őket. Az nekem sem lenne szimpatikus, nem vagyok háború párti. Viszont a dzsihadistákat sem szeretem természetesen.
2020. júl. 3. 21:26
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Gazdaságilag szinte az egész világot gyarmatosítja. Ebből a szempontból nem rossz Trump taktikája, hogy viszzaszorítani a kínak terjeszkedést. Mert egy idő után nagyon lenyomná a magyar gazdaságot is, semmilyen magyar terméket nem lehetne eladni az olcsó kínai sz@rok miatt.
2020. júl. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Trump taktikája nem fog sokáig tartani, mert szerintem októberben leszavazzák.
2020. júl. 8. 22:40
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Akkor aki lesz, az szerintem legalább részben folytatni fogja, nem fog behódolni az olcsó kínai vacakoknak.
2020. júl. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!