Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az hogy lehet, hogy Putyin a...

Az hogy lehet, hogy Putyin a fősodrású média szerint egy mcskos szmét népelnyomó diktátor, viszont a mostani népszavazáson meg 65%os részvétel mellett az exitpol eredmények szerint 70% támogatta, hogy lehessen még sokáig elnök?

Figyelt kérdés
2020. júl. 1. 20:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
#10 Tényleg nem jó az embereknek. Csak rengetegen elhiszik, hogy így a jó - ezért szavaznak még mindig annyian a komcsikra és ezért beszélnek itt olyan butaságokat, mint az #5 is.
2020. júl. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Hát nézd #9, nem tudom hogy jó-e. Azért nézz körül itt a Tanulás külföldön rovatban meg úgy általában az életben, szerintem most már nem egyszerű találni valakit akinek a valakije nem külföldön él, gondolom mert olyan szuper ott a Kárpát-medencében minden. De pont tegnap olvastam egy cikket az államadósságról, háztartásonként épp Magyarországon a legmagasabb. Feltételezem az általános orvoshiány is csak jót tesz az embereknek, elvégre a gyengék kihullanak legalább.

Az meg külön öröm hogy sikerül a komcsizásig is eljutni, jár a keksz.

2020. júl. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

#12 A rendszerváltáskor az egyik legnagyobb vágya az volt a magyaroknak, hogy ne legyünk a határok közé zárva, mehessünk szabadon, ki hová szeretne.

Az uniós csatlakozásért pont azért tettek meg mindent az emberek 2004 előtt, hogy tagok lehessünk és ezzel megnyíljon előttünk az a lehetőség, hogy a magyar állampolgárok szabadon választhassák meg legalább ezen közösségen belül, hogy hol akarnak tanulni, dolgozni, élni. A rendszerváltás óta ezért ment az erős nyelvoktatás (attól hogy nem mindenütt volt megfelelő, a korábbihoz képest erős volt) hogy a fiatalok már képesek legyenek olyan szinten kommunikálni idegen nyelven, hogy megállják a helyüket a világ minden táján.

Sikerült.

Most akkor miért is a siránkozás amiatt hogy elértük azt a célt, hogy az itt élők szabadon megválaszthatják hol legyenek? Hogy élnek is ezzel a szabadságukkal? Az egész unió erről szól, hogy egy nagy közösséget alkossunk és ne legyenek a határokkal elválasztva egymástól az emberek. Más uniós országokban nagyobb az elvándorlás mint nálunk. A svédektől, németektől is mennek máshová tanulni, élni, dolgozni sokan - mert ők is valami mást szeretnének, mint ahová születtek.

2020. júl. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nah mindjárt jobban tudunk kulturáltan eszmét cserélni.

Én úgy gondolom hogy az EU-n belül a határok nyitottsága egy jó dolog. Mindenki oda mehet ahova szeretne, nincs az mint a boldog szocializmusban hogy valaki itt ragadt keleten. Világot láthat az ember, megismer egy csomó új kultúrát, szokást, nyelvet, embert, szerintem ez csak jó lehet.

A problémát én abban látom hogy elég sokan vannak akik pusztán gazdasági okok miatt döntenek a költözés mellett, innét jön például az Angliában mosogatós sztereotípia. Meglepne ha ezek az emberek csak azért mentek volna mondjuk Londonba mert ott sokkal jobb érzés pincérkedni. Nem egy embertől hallani hogy eszébe sem jutna visszaköltözni mert elege van a magyarországi politikától átitatott közhangulattól (megjegyzem, ebben az ellenzék ugyanolyan ludas). A másik az hogy elméletben Magyarországra is kellene hogy érkezzenek polgárok más EU országokból, ez azért nem túl jellemző.

2020. júl. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#14 Az elvándorlás mindig is szorosan kapcsolódik a gazdasági előnyökhöz, ezen nem kell meglepődni. Igen kevesen vannak - bár vannak - akiket nem érdekel ha egy jó helyzetből sokkal rosszabb helyzetbe kerülnek a költözésükkel, csak azért mennek más országba mert jobban tetszik ott nekik valami. Ilyenkor is többnyire a végeredmény az, hogy bár anyagilag rosszabb lesz neki, de összességében jobb lesz, hiszen a magas eurós fizetésnél számára fontosabb, hogy pl. segíthessen a rászorulókon Malajziában, gyógyíthasson valahol Afrikában, vagy éppen csak a meleg tengeri vizeken vitorlázhasson a görög szigetek között, ahelyett hogy egy brit bankban dolgozik mint előtte.

Akik elvándorolnak, azok azéért teszik mert ahová mennek ott előnyösebbnek ítélik meg az életlehetőségeiket.Nyilván ha nálunk eleve nehezebb megélni, akkor nem ide fognak jönni többen, hanem innen mennek máshová - de most is állandóan jönnek hozzánk is, mert egyrészt van amikor megéri még anyagilag is ide költözni akár egy nyugat-európainak is, pl. jó állást talál egy cégnél vagy nyelviskolánál, netán ő maga hoz itt létre céget - vagy olyan szempontokat tart fontosnak már amik kiegyenlítik a dolgokat. Ezért költözik hozzánk sok nyugdíjas nyugatról.

A politikát meg ettől nagyon el kell választani. Aki azt mondja magáról, hogy azért ment ki mert itt nem bírta elviselni a politikai hangulatot az tapasztalataim szerint hazudik. Mivel pár évente vannak választások, mindig ott a következő esély arra, hogy a politikában változás áll be ami neki már megfelelő lenne, ugyanakkor más országban sincsen másféle politikai hangulat - maximum azt kizárja, mert nem érdekli. Londonban van egy hangos csoport, akik kormányellenesnek állítják be a kint élő magyarokat, holott közel sem így van. Csupán akinek nincsen gondja a jelenlegi magyar kormánnyal az nem hangoztatja mert minek? Akik meg hangoskodnak, azok akkor sem jönnének vissza ha itt hirtelen fordulat lenne - hiszen azért mentek ki mert kint találtak olyan munkát, megélhetést, ami megfelelő nekik. A brit belpolitikai csatározásokról pedig igazán nem lehet azt mondani, hogy csendesebbek lennének a magyarnál, főként nem a brexit körüli időszakot nézve. A vicces pedig pont az volt, hogy éppen a jelenlegi magyar kormány volt az amelyik egyedül a brit nyilvánosság elé lépett egy kampánnyal, hogy megpróbálja meggyőzni őket az unióban maradásról, a brexit elutasításáról - ami pont a kint élő magyaroknak lett volna a legfontosabb, nem nekünk itthon.

Elég nagy a rokonságom, sok a testvérem, nálunk is nagyon sokan élnek, dolgoznak külföldön. De soha nem volt egyiknek sem köze a magyar belpolitikai helyzethez, maximum az abból kialakuló gazdasági bajokhoz. Élt, dolgozott kint testvérem aki pont akkor ment ki amikor gyurcsányék átvették a kormányzást és akkor jöttek haza amikor Orbánék váltották őket - de eszembe sem jutna azt állítani hogy gyurcsány miatt ment ki és azért jött haza mert most már tetszik neki a rendszer - hiszen semmi köze nem volt hozzá. csak így jött ki hogy éppen végeztek a tanulmányaikkal, kaptak jó ajánlatot majd megunták és családalapítás miatt jöttek haza a párjával. Él kint két testvérem Európa más-más országában, de ennek sincsen köze a politikához. Az egyetlen ami valamennyire köthető hozzá, hogy a gyurcsány kormány idején kialakult gazdasági problémák, körbetartozások miatt becsődölt rokonom 2010-ben ment ki, mert itthon nem talált munkát, de már ő is hazajött, más rokonom meg azóta ment ki vele és marad is a kinti munkáknál, még ha haza is jár és itthon is akar élni majd.

"innét jön például az Angliában mosogatós sztereotípia"

Nem, az a valóságból jön csak már nem biztos hogy megállja a helyét. A rendszerváltás után még nem volt egyszerű kimenni, a diplomát sem fogadták el olyan egyszerűen, a nyelvtudás sem volt olyan általános, hiszen a korábbi generációk nem angolul tanultak az iskolában hanem oroszul és a második nyelv volt csak esetenként az angol, de gyakoribb volt a német. Így aki az 1990 utáni években ment nyugatra, annak olyan munkák maradtak, amihez vagy nem kellett a nyelvet ismernie vagy kevesebb fizetésért is elvállalták, mint az ott élők (ez most sincs másképpen). nekem is volt egyetemi évfolyamtársam, aki a párjával azért ment ki pár évre a britekhez, hogy a nyelvet jól megtanulják és a hazai lehetőségekhez képest jobban is keressenek. de hiába volt diplomájuk, azzal nem mentek semmire, szimpla kertésznek ment a srác, míg a barátnője házi gondozást vállalt idős emberek mellett. Ahogy sokan meg bizony, mosogatni voltak kint. Ez sem volt sokkal másabb, mint ahogy mi meg a külföldi ösztöndíjunkból spóroltunk azzal, hogy kevesebbet költöttünk kint mint amennyi pénzünk volt és azt hoztuk haza, hogy könnyebben indíthassuk az életünket utána.

2020. júl. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szerintem a gazdaságot és a politikát elég nehéz teljesen különválasztani. Gondolj csak bele ha a gazdaság egyik ágazata egy politikai döntés miatt csökkenő tendenciát kezd mutatni és ezért XY előbb meggondolja hogy bezár itt, összepakol és elmegy valahova máshova. Akkor ez most gazdasági vagy politikai alapú döntés?

A közhangulat, amit jelenleg igen erősen befolyásol a politika, pedig igenis tényező. Ahogy fent is említettem, ez nem kizárólag a kormánypárt hibája, az ellenzékben sem nagyon van olyan politikus amelyikben potenciált látnék hogy ezt csökkentse. Viszont hidd el hogy idővel nagyon fárasztó hallgatni hogy "Soros-Brüsszel-Mészáros-elmúlt8év-viktátor" stb. Mikor volt legutoljára állami ünnep kifütyülés nélkül? Nem mondom hogy csak és kizárólag ezért megy külföldre aki megy, de biztosan ad egy lökést és biztosan eszébe jut akkor is amikor esetleg visszaköltözne. Ismétlem magam, ebben nagy felelőssége lenne az ellenzéknek is.

A mosogatós sztereotípia szerintem sem helytálló, mégis gyakran előkerül amikor elvándorlásról esik szó.

Itt ragadnám meg az alkalmat hogy megköszönjem az időd, igazán üdítő volt ilyen hangnemben vitatkozni

2020. júl. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Tényleg jobb lenne mindig így, de erről nem mi döntünk.

Ahogy igazad van abban is hoyg nem lehet elválasztani a politikát a gazdaágtól - és fordítva.

Nincs fekete-fehér helyzet és sokan ezt nem értik meg, ezért kezdenek inkább mocskolódó köpködésbe a normál vita helyett, mert akkor el kellene ismerni, hogy akit én kedvelek, mint politikus, párt stb. az sem tökéletes, hibázik, hoz olyan döntéseket amik nem tetszenek vagy egyenesen rosszak - meg persze azt is, hogy a szemben álló politikai erőnek is vannak/voltak jó döntései, helyes lépései. Sokan hiszik/elvárják, hogy ha már támogat valamilyen oldalt az illető akkor ott mindennel egyet is értsen - és nem fogadják el, hogy attól, mert összességében velük értek inkább egyet, attól még nem hiszek vagy fogadok el mindent helyesnek, csak mert ők teszik, mondják, és hasonlók.

A politika nagyon fontos, hiszen a politikusok döntenek a gazdaság irányításáról, változásairól - de nem egyedül és kizárólag az adott időszak politikusai tehetőek felelőssé sem a hibákká, sem a a jó eredményekért. Mindig van előzménye is a dolgoknak és külső körülményei is, amikre egyáltalán nincsenek hatással.

2020. júl. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

@5


Ha már az unfair eszközöknél tartunk:


"Az alapjövedelem bevezetése mellett foglalt állást Tordai Bence"


Nyilván a cigó szavazatokra hajt meg az ország ismételt tönkretételére...

2020. júl. 2. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!