Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Most komolyan meghurcolják...

Most komolyan meghurcolják J.K. Rowling-ot, mert tett egy "transzfób" kijelentést a twitteren? Szerintetek JKR-nek igaza van?

Figyelt kérdés
[link]

2020. jún. 8. 11:01
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem szerencsétlen Rowling kézzel-lábbal kapálódzik, hogy meg tudjon felelni mindenkinek. Lám, a kedves, öreg és bölcs Dumbledore-ból is meleget csinált (illetve fog, mert még nem jelent meg ez a motívum egyértelműen). Hogy a manók kampós orrúak-e, azt nem tudom, bevallom, nekem nem rémlik, hogy ezt írta volna róluk. Valószínűleg maga sem sejtette, hogy a humorosnak szánt posztja ekkora visszhangot fog kiváltani. Ez ugyanolyan túltolt felháborodás, mint annyi minden más esetben is. Vannak emberek, akiknek annyira üres az életük, hogy folyton azt lesik, mit lehet sértésnek értelmezni valamilyen kisebbség, bőrszín, vallás, nem, nemi identitás vagy bármi képviselőire nézve. Az ilyen hozzáállás csak egy dologra jó, hogy olyanokat is felbosszantsanak vele, akik amúgy addig támogatóan álltak az adott kérdéshez.
2020. jún. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
72%

12: Igen, lehetetlen a jelenlegi orvostudománnyal. A nemek nem csak annyiban térnek el, hogy férfiaknak péniszük, heréik, stb van, a nőknek meg vaginájuk, nagyobb mellük, stb.

Már a legelső probléma amivel szembeütközöl, hogy nemváltoztatás során a csontváz szerkezetét is át kell alakítanod. Férfiként nővé akarod operáltatni magadat akkor már a medence csontodat is át kell alakítanod, mivel a nők medence csontja szélesebb, stb. Ez meg csak egy példa a sok közül. Csak nézz utána MTF transzikat (férfiból nővé "változó") miért nem engednek sok helyen már a világban súlyemelésben, küzdősportokban, stbben versenyezni a női kategóriában.

2020. jún. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
84%

"Miért? Lehetetlen?"

Igen. Gyakorlatilag egy férfinak lehet nőies testet kreálni, de nőt csinálni belőle nem. Genetikailag, csontozatilag, hormonháztartásilag, a testi funkcióit illetően (pl tejtermelés vagy szülés) sosem lesz nő belőle.

2020. jún. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
78%
15: örülök, hogy azért vannak még rajtam kívül olyanok, akik ezt megértik. Pedig, ha jól emlékszem a mi időnkben ezt már felső tagozatban tanultuk.
2020. jún. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
54%

14 és 15:

Szerintem tisztában vannak vele, hogy soha nem lehet belőlük 100%-ig ellenkező nemű ember, bár biztos nagyon örülnének neki, ha erre lenne mód. Addig meg azt változtatnák, amit lehet, és ami belefér a büdzsébe.

2020. jún. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
82%
Akik nem tudnak angolul azok "kiakadnak" - akik a transzneműség mellett vannak. Akik tudnak angolul azok megértik mit írt. Az angolban a "women" és a "female" között különbség van. Tessék tanulni nyelvet - Csak nem kéne az a nyelvvizsga nélküli diploma?!. Teljesen korrektül fogalmazott és igaza van.
2020. jún. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
77%

Így jár az aki a középutat választja és nem hajlandó radikalizálódni akár a fasiszta akár a liberalista oldalon.

Régen azért kapta az ívet, mert Dumbledore meleg most meg azért, mert szerinte túlzás az, hogy már nemekről sem lehet beszélni mert egyből transzfób lesz az ember. Pedig hát a transznemű emberek is tisztában vannak a születési nemükkel, hisz ha nem lennének akkor nem lenne probléma azzal, hogy ez nem önazonos a tudati nemükkel. Megint a lónak a túloldala. Mint ha nem lehetnél hetero, bi vagy homoszexuális, mert az zavarja az aszexuálisokat.

Én nem hiszem, hogy helyes emberektől elvenni az identitásukat csak azért, mert másoknak nem az az identitása. Legyen az nem, szexuális orientáció vagy bármi más. Pedig én is szexuális kisebbség tagja vagyok. De tiszteletben tatom azoknak az identitását akik nem olyanok mint én.

2020. jún. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
55%
És ki veszi el az identitásukat? Fejükhez fognak egy fegyvert, hogy Te nem operáltathatod át magad? Nyugodtan megcsinálhatja a hormonkezelést és az operációt is és így élhet, ha szeretne. Senki se fosztja meg ettől.
2020. jún. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
20%

" Pedig hát a transznemű emberek is tisztában vannak a születési nemükkel, hisz ha nem lennének akkor nem lenne probléma azzal, hogy ez nem önazonos a tudati nemükkel"


Ez azért nem így van. Mert ha férfiként születik, de nőként azonosítja magát, ugyanígy a párja is, akkor ők lezbikusok.


Attól mert van egy született nem, ettől még egy választható létezik, ami egy másik. Az is lehet hogy a választott neme nem 2 bites,hanem egy kevert. Akkor jönnek létre a gender permutációk párkapcsolat esetében

2020. jún. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
54%

A magyar liberálisoknak mázlijuk van amiért nincs annyi magyar a Twitteren mert ami ott megy sokszor az nagyon rossz marketing a liberalizmusnak: olyan piszlicsáré apró hülyeségeket képesek felfújni (és jelenteni téged a moderátoroknak akik szintén nem különbek) hogy hihetetlen. Aki regisztrál az pedig nagyon szűrje kiket követ (és kik követik) mert könnyen egy intellektuális pöcegödörré válhat az egész.


"Néhány éve Rowling megvédte a néger Hermionét játszó lányt egy színházi előadásban, és kifakadt az úgynevezett rasszisták ellen, akkor még ő volt SJW-k messiása."

Épp ezért vagyok úgy vele hogy megérdemli amit most kap. Sőt a celebek elsöprő többsége ilyen, lemennek kutyába a figyelemért. Álszent nyomoronc banda.

2020. jún. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!