Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Európai Unió hol rontotta el ?

Az Európai Unió hol rontotta el ?

Figyelt kérdés
Szerintetek az EU a történelme során hol rontotta el a dolgokat ? Mivel egyértelműen nem egységes a dolog és itt most nem csak Orbánra gondolok, hanem más országok is szembemennek az EU-val. Szerintem az alap ötlet nem rossz de ennek az egész rendszernek meg kellett volna maradni csak gazdasági együttműködésnek és nem beleszólni a másik ország belügyeibe. Valamilyen szinten összehangolni a törvényeket de nem közös törvény meg közös parlament ez felesleges mivel Európa soha nem lesz egységes itt nem fog az működni , mint Amerikában anno. Nektek mi a véleményetek erről ?

2020. jún. 6. 17:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Ott, hogy Dr.St.Orbán Mihállyal ujjat húzott!
2020. jún. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Az eu sehol..csak a "jobboldali" politikusok osszefogtak, hogy olyan erot kepviseljenek mint a balosok...ezert demoralizalnak. Ugyan azt a politikat koveti a tobbi is mint orban.


Hozzateszem, nagyon jol csinaljak. Marmint politikailag.

2020. jún. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Miért rontotta el?
2020. jún. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

És talán egy ország gazdasági tevékenysége nem belügy? Ha abban együttműködnek az országok, akkor nem egymás belügyeibe avatkoznak?

Persze ehhez előbb meg kellene mondani, mi számít beavatkozásnak. Mert ugye például, ha valaki létrehoz egy kohéziós alapot, abból pénzt ad egy másik országnak, akkor annak a gazdasága másképp működik, mint anélkül. Tehát "be van avatkozva".


Egyébként nem kell feltétlenül elrontani. Egyéni és ország szinten egy adott pillanatban vannak körülmények, amiket át lehet tekinteni, és reagálni rá. Aki képes volt jól áttekinteni, jól reagál, aki nem, az rosszul. És mindkettőnek van következménye. Ha jól, jön a következő fokozat. Ha rosszul, jön a feszültség. Így van ez a nagypolitikában és az egyénnél napi szinten.


De lehet a kérdésre pontosabb választ is adni. Az Unió (még gyerekkorában, amikor másképp hívták) azért jött létre, hogy ne legyen több világháború. A németek lerohanták a franciákat, évekig volt ott németbarát kormány. 1952-ben a franciák (egy bizonyos Schumann) javasolták a Szén és Acél Közösséget (azaz gazdasági együttműködést) a németekkel. Ebből jött az Unió, akkor még Gazdasági Közösség néven, hat egyformán fejlett ország alapította. Az eszme az volt, hogy mindenki egyforma, ezért mindenben egyhangúan kell dönteni (mindenkinek vétójoga van). Csakhogy 1990 után jött a volt szocialista blokk, továbbá közben kiderült, mégse olyan egyforma (gazdaságilag) az a közösség. Ha pedig egy közösségben az egyes tagoknak érdekellentéteik vannak (az eltérő gazdasági állapot miatt, hogy most más témával ne bonyolítsam el), akkor ott nehéz közös döntést hozni. Ha mégis erőltetik (mert ezt teszik azóta is), akkor nem lesznek döntések. És ez újabb probléma. Vagyis az Unió, ahogy bővült, ahogy egyre több lett az eltérő érdek, egyre nehezebben működött, egyre lassabb lett, és ez egy gyorsan változó világban nem lehetséges, rendkívül káros.


Az Uniónak el kellene döntenie, milyen új célt kíván megvalósítani. Azaz milyen működési módszereket használ annak érdekében, hogy a döntések ne húzódjanak a végtelenségig. Nehéz belátni, hogy nincs érdekazonosság, tehát a vétójog megbénítja a működést. Kicsit analóg példa, nálunk volt egy társasházi törvény, még az 1990-es évek elejéről. Ott is bizonyos lényegbevágó dolgokat (közösségi vagyon, nagyfelújítások stb.) csak teljes egyezséggel lehetett megszavazni. Csak egyre több eltérő vagyoni helyzetű ember volt egy társasházban, és így megbénult a működés, egyre több per keletkezett. Míg végül a kétezres évek elején módosították a törvényt, elég lett 90%-os (egyes esetekben 80%-os) szavazat. A probléma egycsapásra megoldódott ott, ahol normális volt a közös képviselő meg a számvizsgáló (persze mindig minden a tagságon - ország esetén a társadalom állapotán - múlik).

Amíg az Unió nem hajlandó feladni egyes korábbi elveit, addig a helyzet egyre rosszabb lesz. Csakhogy sokan a feladást elfogadhatatlannak tartják,

így különböző pótmegoldásokkal próbálkoznak, ilyen az un. kétsebességes Unió (a jobbak és belátóbbak egy belső maghoz tartoznak, itt érvényesülnek a korábbi elvek, a többi a külső maghoz, azok így csak formálisan lesznek tagok, és egyre nagyobb lesz a különbség, mi pedig biztosan nem kerülhetünk a belső maghoz Orbán politikája miatt).


Nem könnyű ennyire eltérő gondolkodású csoportok munkáját összehangolni. Aki erre tudna megoldást, feltehetően szobrot kapna valahol Brüsszelben.

2020. jún. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%
Ott,hogy megalakul...
2020. jún. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az EU ott rontotta el, hogy nem kellett volna beleptetni a regi szocialista orszagokat is a kozossegbe, hanem csak gazdasagi szerzodeseket kellett volna kotniuk a kulonbozo orszagokkal.

Most mar nem tudnak mit csinalni, max megprobaljak megregulazni a "rosszalkodo" orszagokat.

2020. jún. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

utolsó: Ez hülyeség. Anglia is kilépett, az az olasz csövesbánat is kilépne, meg a francia le pen is.


Itt csak a szokásos középkori jobb, bal vita megy. Ez gyengiti most az eut.

2020. jún. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Tortenelmi ellentetek vannak az orszagok kozott, soha nem lesz igazi egyetertes. Soha!
2020. jún. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Angolok azert leptek ki, mert nem birtak tovabb elviselni a Franciakat ... azert ne felejtsuk, hogy ez a ket orszag 116 evig haboruzott egymassal.


Erdekbol megprobaltak elviselni egymast ... idaig ment.

2020. jún. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Spanyolok is laza 80 evig haboruztak a Hollandokkal :)
2020. jún. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!