Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egy katonai konfliktus során...

Egy katonai konfliktus során mi az ami számít a győzelemhez ?

Figyelt kérdés
Ha két ország háborúba áll akkor mi az ami befolyásolja igazán a háború kimenetelét. Az oroszok esetében folyton azt hozzák fel ,hogy egy háborúban a nyersanyag semmi más (gondolok itt arra, hogy a NATO tagjai között sok ország van aminek a GDP-je több, mint az oroszoknak vagy, hogy Oroszországnak talán Irán a legerősebb szövetségese). Tehát ha így nézzük a jobb szakemberek a fejlettebb ipar,több pénz az annyira nem is jelentős tényező csak a nyersanyagok ?

2020. máj. 26. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
A második világháborút is a jobb szakemberek miatt nyerték meg és nem a nyersaganyag miatt.
2020. máj. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Pénz, politika, érdekek.
2020. máj. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A győzelmet nem egyetlen dolog eredményezi. Az ókorban még lehetséges volt néhány ember elszánása, egy ügyes trükk, váratlanság. Ma annyira összetett a háború, hogy rengeteg dolog befolyásolja.

Nézzük Afganisztánt, Vietnámot. A katonai erőfölény kétségtelen, a technika, nyersanyag, kiképzés vitathatatlan. Mégis ez a fél vesztett. Számít az idő, a morális hozzáállás, a világ véleménye, a körülmények, a természeti adottságok, a helyismeret és még ezer dolog.

Ma nincs háború, csaták vannak (a múltban elkezdett és kényszerűen elhúzódó eseteket nem számítom. Irak erre a példa, ahol szintén a látszólag erősebb(ek) vesztes(ek)). Ha háború lenne, az hadüzenet után két ország vívná. nagyon rövid ideig, mert rendkívül gyorsan sok ország vívná (ennyire szövevényes a szövetségi és érdekrendszer). Az a háború rövid idő után nem lenne kontrollálható és kizárólag vesztesei lennének. Erősen feltételezni lehet, hogy az emberiség.

2020. máj. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

"Egy katonai konfliktus során mi az ami számít a győzelemhez"


A a hadsereg létszáma felkészültsége és hadrafohatósága valamint a tehnikai fejlettsége és a vezérkar tudása felkészültsége. fontos még a nyersanyagok megléte aztán a hadi üzemek technikai fejlettség a hadüzemi gyártási potenciál ugyan ilyen fontos az adott ország nagysága is.

Aztán még az adott ország kapcsolat rendszere is fontos, minél több szövetségest tud magamellé állítani egy háborúba az adott ország annál nagyob az esélye a győzelemnek.

Nagyvonalakban ez a helyzet.

2020. máj. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:


Ez igaz volt úgy 50 évvel ezelőttig. Ma már az ürből rakétázhatnak. Nem számít a katonai létszám. Nem a katonák nyerik a háborút, hanem a technológia. Pilota nélküli gépek stb.

2020. máj. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pont ezért írtam a hadsereg technikai fejletségét.
2020. máj. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mai vilagban ket orszag mar nem harcol ... mindenkinek vannak ilyen-olyan szovettsegesei. Szinte kizart, hogy csak ket orszag osszecsapna.

(mar reg nekimentunk volna a romanoknak)

2020. máj. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!