Mi a véleményetek arról, hogy a kormány az Isztambuli egyezmény ellen van, miközben 2017-ig még úgy is tűnt, hogy elfogadjuk?
Az isztambuli egyezményt természetesen be fogják vezetni, csak most még a lebegtetés korszakában van, népiesen fogalmazva ez még a petting szakasz...
Az európai ember családjának szétverése első fokú érdeke a bankárdinasztiáknak..Ez a legfontosabb hozadéka a törvénynek
Miért is nem lep meg...
Nem az első eset, hogy a rezsim megtagadja az általa elfogadott és aláírt egyezményben foglalt kötelezettségei teljesítését.
Előbb-utóbb be fogják vezetni, hiszen ez a kormány is támogatja a fehérek, az európaiak, a keresztények, illetve jelen esetben a férfiak elleni diszkriminációt.
Amelyik ország ezt bevezeti, az se nem demokratikus, se nem jogállam. A nemi alapú diszkrimináció, illetve az ártatlanság vélelmének elvétele (mert az egyezmény szerint ez sem illeti meg a zaklatással vádolt férfiakat) ezzel összeegyeztethetetlen.
Nem volt olyan régen az a 2017, lehetne emlékezni rá. Akkor is ment az ellenzéki nyomás, hsizti, hogy de, azonnal írják alá. Hogy mennyire nőellenes meg stb. a magyar kormény mert még arra sem hajlandóak hogy aláírják. Akkor az volt az érv, hogy írják alá, ez még úgy sem jelent semmilyen kötelezettséget, majd ha nem megfelelő akkor nem fogja az ország ratifikálni és kész.
Hát most pontosan ez történik. Ami az Isztanbuli egyezményben jó és fontos, azt törvényben már szabályozták, átvették - rengeteg módosítás történt a családon belüli erőszakkal kapcsolatban. Éppen az ellenzéki képviselők nem szavazták meg ezeket a törvényeket az elmúlt években.
És éppen az ellenzéki képviselők hirdették nagy hangon, hogy mennyire demokratikusan jártak el amikor nem fogadták el egy salátatörvényben egységesen a javaslatokat csak mert volt benne fontos kérdés is - hiszen akkor igent kellett volna mondaniuk olyanra is amivel meg nem értenek egyet. Az Isztambuli egyezmény pontosan ilyen. A nőkkel szembeni erőszak, a családon belüli erőszak kérdése mellett olyan dolgokat is be akarnak hozni, amik ellentétesek még a magyar alkotmánnyal is, nem csak a magyar emberek többségének vélekedésével. Ez pontosan olyan salátatörvény, amit éppen az ellenzékiek nem akartak elfogadni - lopakodva, a valóban fontos és megoldandó témák árnyékában akartak benne genderkérdéseket és egyebeket is elfogadtatni.
lehet hisztizni miatta, de ez ugyanaz a helyzet mint ami az "önkéntes" migránskvóta esetében is volt korábban, vagy ami az ENSZ migrációval kapcsolatos tervezetével történt. megpróbálják beadni először, hogy ez csak egy jövőbe mutató tervezet, egy szándéknyilatkozat, de senkinek nem lesz kötelező. majd amikor aláírják emiatt, elkezdik erőltetni a bevezetését és hivatkoznak rá, mint kötelezettség - majd büntetnek amiatt ha nem annak szellemében történnek a dolgok.
Azokból sem kellett és nagyon helyesen azokat sem fogadta el a magyar kormány, ezt sem kell.
"Ami az Isztanbuli egyezményben jó és fontos, azt törvényben már szabályozták, átvették - rengeteg módosítás történt a családon belüli erőszakkal kapcsolatban. "
Megjelent a büntetőtörvénykönyvben a kapcsolati erőszak, de közel sem vagyunk azon a szinten, amiről te beszélsz az Isztambuli egyezmény kapcsán.
A többi része a hozzászólásodnak véleményjellegű, elfogadom, de nem értek egyet vele.
@5: az teljesen kizárt, hogy az alkotmánnyal ellentétben legyen. Ugyanis éppen a napokban lett bejelentve, hogy a Szerződés bekerül az Uniós jogrendbe -tehát az EU alaptörvényével nincs ellentétben. És mivel egy törvény nem lehet ellentétes a magasabbrendű törvényekkel, így ha a magyar Alaptörvény ezzel ellentétben áll, akkor illegitim.
Végül is ha a képmutató kormányunk nem hajlandó teljesíteni a vállalt kötelezettségét, akkor majd a kötelező érvényű Uniós direktíva fogja helyette jogerőre emelni...
#8 Megint fordítva ülsz a lovon.
Nincs olyan hogy az uniós törvény magasabb rendű az alkotmánynál, akkor az alkotmány nem jó - éppen ellenkezőleg, ami üti a magyar alkotmányt, az nem lehet benne egy uniós törvényben - hiszen a magyar miniszterelnöknek nincsen joga azt elfogadni, a magyar országgyűlésnek nincsen joga arról törvényt alkotni.
Nem csak nálunk van így, a német alkotmánybíróság már kiadott ilyen döntést korábban, hogy ha egy uniós jogszabály ellentétes lenne a német alkotmánnyal - akkor az a németekre nem lehet érvényes, azt nem lehet elfogadni és bizony, a német alkotmány az ami a németek számára elsődleges és magasabb rendű.
Még mindig nem vagyunk alárendelt viszonyban az unióval, bármennyire is szeretnéd
Teljesen más dolog az ha az országok vezetői elfogadnak egy új szabályozást, majd a parlamentjükben a képviselőik egyetértve ezzel módosítják az alkotmányt - mint az ha nem értenek egyet magával a szabályozással és szerinted ennek ellenére kötelesek lennének az alkotmányt módosítani.
Nem kötelesek. Az unióba lépéssel nem adtuk fel a függetlenségünket, csak vannak jogok amiket közösen gyakorolunk az unióval, vagyis a többi ugyanúgy szuverén tagállammal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!