Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A mostani válság elhozhatja a...

A mostani válság elhozhatja a 3. világháborút?

Figyelt kérdés

A 2008 -as válság azt eredményezte, hogy sok államban populista vezetők kerültek hatalomra.

Ez a válság jóval nagyobb lesz a 2008 -as nál ez szinte boritékolható, de egyesek szerint az 1929 -es nagy válsághoz is lehet hasonlítani a mostanit. Az 1929-39 -es válság következménye(?) a 2. világháború volt.

Hasonló az elképzelésem a mostanival kapcsolatban is, hogy egyre nőni fog a munkanélküliség, az életszinvonal nagyot fog romlani és ennek hatására a kormányok vesztenek a népszerüségükből, de a hatalmat nyilván minden áron megakarják tartani majd, így kezdődne egy háború, mert az emberek figyelmét el kell terelni valamivel a valóságról.


Szerintetek ez mennyire lehetséges szcenárió? Érveket és ellenérveket várok, vitát szeretnék indítani.



2020. ápr. 10. 12:20
 1/7 meszike91 ***** válasza:
38%
Szerintem nem lesz nagy válság és hamar visszaáll majd a gazdaság.
2020. ápr. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap hallgattam erről egy beszélgetést ahol egy közgazdász azon elmélkedett, hogy fog mondjuk Kína viselkedni ha egy csomó "nem hatékony" gyártósort amit kitelepített hozzájuk a fejlett nyugat majd szépen visszahoz, mert rájönnek, hogy mégis csak van előnye annak ha nem a világ másik végéről kell hozni a készterméket vagy épp mi lesz Oroszországgal ha továbbra is alacsonyan marad a kőolaj ára.

Szóval lehetnek ellentétek országok között, ugyanakkor olyan szinten van már a globalizáció, hogy a nagy szereplőknek nem pálya az, hogy egymást támadják.


Helyi konfliktusokat el tudok képzelni de világháborút nem igazán.

2020. ápr. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Világháborút szerintem nem.

Viszont, más válságokat eredményezhet.



Sokáig azt gondoltuk,hogy az EU legnagyobb válsága a migráció miatt van.

Viszont a Korona ráfog licitálni.Viszont ez eseten a déli és északi államok között lesz konfliktus.

2020. ápr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Elvileg Nosztradamus ezt jósolta, ki tudja.
2020. ápr. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a válság ismét inkább a populista politikusoknak fog kedvezni és az elitisták a háttérbe szorulnak. Viszont olyan átrendeződés is megfigyelhető, hogy a korábban elitista vezetők is elmozdultak az utóbbi években a populista irányba (lásd pl. Merkel, Macron).


De jellemzően a mai populista vezetők is háborúellenesek, mivel a modern individualista társadalmakban már nem népszerű a háborúzás, ezzel nem lehet választásokat nyerni (inkább a háborúk lezárásával szoktak kampányolni, még Obama, Trump is ezt ígérte).


Nagy háború, világháború a tapasztalatok szerint egy feltörekvő ország miatt alakulhat ki, aki megváltoztatná a status quot. Sokan (főleg USA) ezért Kína erősödésében lát nagy fenyegetést. Kína eddig nagyon békés, visszafogott külpolitikát folytatott az utóbbi 30 évben, de ez szerintem akár változhat is a jövőben. Viszont egy esetleges Tajvan/Vietnam elleni támadás, dél-kínai tengeri konfliktus sem biztos, hogy nagy háborúhoz vezetne. Valószínűleg az USA katonailag inkább ugyanúgy passzív maradna, mint amikor Oroszország 2014-ben Ukrajna ellen követett el agressziót.

Egy Irán elleni USA támadás vagy Észak-Korea vs. Dél-Korea, India-Pakisztán háborúskodás esetén is valószínűleg kimaradna a többi nagyhatalom.


A mai társadalmi, politikai, katonai (nukleáris fegyverek) körülmények miatt nem kell nagyhatalmak közötti háborúktól, főleg nem totális háborúktól, világháborútól tartani.

2020. ápr. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 jdfGabrella ***** válasza:
Remélem hogy igen.
2020. máj. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

1. A 29'-es válság nem volt közvetlen kiváltója a második világháborúnak.


2. Nem tudjuk, mekkora válság várható most.


3. A világháború egyébként is esedékes lenne, de valószínű az eddigi háborúktól eltérően zajlana le, kizárólag atombombákkal. Emiatt nem tudjuk, mikor fog kirobbanni, vagy hogy egyáltalán ki fog-e.

2020. máj. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!