Észak-Koreában tényleg élnek külföldi állampolgárok is? Miket csinálnak ott?
Nem csak amerikaiak.
Én Magyarországról jöttem ide.
A 200 viszont sok. Összesen van 200 külföldi. Abból kb. 100 amerikai.
Én angolt+háztartástant tanítok, osztályfőnök vagyok, és az egyetemen tartok heti két előadást.
A jelenlegi helyzetben majdnem fele óraszámban dolgozom, viszont a fizetésem 80%-át kapom.
K. N.
3-as
Beszélni kell koreaiul vagy elég az angol ha valaki oda szeretne menni dolgozni?
#Kérdező:
Beszélni kell koreaiul.
A nyelvoktatásokon az ember értelemszerűen a Hangugeo (Dél-Koreai) amit tanulni lehet. Azonban ha már itt van kint az ember, nem nehéz átállni a Joseonmal-ra (Észak-Koreai). Az elején azonban figyelni kell, mert van kb. 50 szó ami ugyanúgy van írva és ejtve mind a két területen, viszont míg délen jót jelent, addig északon sértés.
Munka szempontjából pedig mindenféleképpen olyan kell, ami megéri Koreának. Illetve kell egy megfelelő személy aki behoz az országba.
K. N.
Köszönöm.
Milyen munkákkal van esélyem oda bejutni?
Hol találok olyan személyt aki bevisz?
Külföldiként mennyire van veszélyben az ember?
Mekkora a különbség a 2 dialektus között?Kb mint a cseh-szlovák vagy orosz-ukrán?
#8:
Most csak a lerövidített verziót írom.
"Hogy jutottam ki?"
Kínában voltam turista több, mint 10 évvel ezelőtt. Akkor Kim Yo-Jong dongmu képe, léte még nem volt ismert Koreán kívül, így "szabadon utazgathatott". Elütött engem egy autó Kínában, a sofőr és a hölgy akit fuvarozott, bevittek a kórházba (kificamodás). Közben a váróban beszélgettünk, szóba került, hogy ki honnan jött (akkor csak Koreát mondott, azt nem hogy melyik), mi érdekes a távol-keleti országokban, stb.
Szóba került Észak-Korea is. Miután elmondtam, hogy nekem tetszik az ország és szívesen megismerném, mutatott egy képet amin a Nagy Vezetővel van, és közölte hogy Ő a bátyja. (akkor ezért eléggé lesokkolódtam)
A maradék napokat amit turistaként ott voltunk, együtt töltöttük. A végén megadta, hogy hogyan tudunk kommunikálni egymással, mikor Ő már Koreában lesz.
Egyik évben úgy döntöttem kimegyek megnézni milyen is tényleg a hely, ahol él. Nagyon tetszett.
Ennyi.
Utána pár hónappal elmondta, hogy egy angol tanárnak épp le fog járni az éves szerződése, amit nem újít meg, nem szeretnék-e kimenni tanítani.
Természetesen elfogadtam.
"Miért akartam kijönni?"
Mindig is szerettem a Távol-Keletet. Már tiniként a legtöbb Távol-keleti nyelvet felsőfokon beszéltem (kínai, koreai, japán, thai, vietnami, lao, tagalog). Egyszerűen körbe akartam járni az összeset.
Észak-Korea a rendszere, pontosabban az életfelfogása miatt tetszett.
Senki nem vágyakozik többre a szükségesnél. Aki el tudja fogadni, hogy az állam, a Vezető, és a munka a legfontosabb, nem tesz rájuk megjegyzést, annak semmi problémája nem lesz.
"Milyen a vélemény a magyarokról?"
A fehér embereket alapjában véve, mint a legtöbb keleti országban, nem szívlelik 100%-ban elsőre. Viszont náluk nagyon könnyű elnyerni a szeretetet, illetve a magyarokat valamivel könyebben megszeretik.
Bár a gyakorlatban szocialista, de papíron kommunista, gulyáskommunista ország voltunk, adtunk nekik egy (akkor még) óriásinak számító hitelt, a komplett Európára vonatkozó nagykövetségük is Budapesten volt, a Csodás Vezető (Kim Il-Sung, magyarosan Kim Ir-Szen) masszőre és beszélgetőpartnere is egy magyar hölgy volt.
Magyarország volt a velük leghosszabban "jó" viszonyt ápoló európai ország.
"Ugyanolyan a vírushelyzet?"
Erről bocsi, de nem adhatok infót (elég volt kétszer börtönben lenni).
K. N.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!