Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nincs Magyarországon...

Miért nincs Magyarországon "EBADÓ"?

Figyelt kérdés

Azt hiszem nem áll az ország olyan jól, hogy ez nélkülözze.

A kutyatulajdonosoknak persze sokba kerül a szeretett kutyuskájuk, de az az összeg az állatorvosok zsebébe kerül, legtöbbször számla nélkül.

Szemrebbenés nélkül tízezreket elkérnek és maximum egy évbe egyszer a bilétát adják, meg egy pecsétet a könyvecskébe.

Az EBADÓ-ba benne lehetne foglalva az éves kötelező oltás és nem kellene ez a sok élősködő állatorvos.


2010. júl. 26. 09:06
 1/10 d,jpt L ***** válasza:
91%
Irigylem a problémáid. Az ebadó semmit nem oldana meg, hülyeség.
2010. júl. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
az én dokim ad számlát, az éves kötelező oltásokat beadatjuk és kifizetjük, ...ettől az évtől a regisztráció és a chippeltetés kötelező - államkassza gyarapszik...kötelező idén a sorszámozott oltási könyvre való csere, szintén az államkasszába kerül....de igazad van, legyen ebadó, amint bevezetik a meglévő 1,5 millió gazdátlan állat mellé kerül még 1,5 millió, mivel állattartási kultúra Mo-n nincs
2010. júl. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Az állataimat normális állatorvos kezeli, nem sajnálom tőle a pénzt (számlát is ad). Ha neked gond van az állatorvosoddal, nem kell odamenni, de nehogy már az én macskanagyságú kutyámat is az állam felügyelje.
2010. júl. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem hülye adót kellene bevezetni, de valami eszméletlen magasat. Te kérdező, akkor nagyon ráb@sznál.


Qrvára nem azért áll szarul az ország, mert kevés és alacsony adók vannak kivetve. Főleg nem a Bajnai-Gyurcsány csomag után. Inkább a korrupciót kellene felszámolni, de legalább élhető szintre szorítani. Te meg inkább ne foglalkozz politikával, ha ilyen ötleteid vannak.

2010. júl. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
Jó ötlet lenne. Pláne hogy Bp-en pl 2x annyi kutyát tartanak mint bécsben ami egy jóval nagyobb város.
2010. júl. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem attól lesz jobb a helyzet, ha az állam több pénzt szed be. Meg kéne már tanulnunk úgy élni, hogy ne az államtól függjünk, és csak annyi kapcsoltunk legyen vele, amiből hasznot tudunk kovácsolni.
2010. júl. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

13:43

Akkor meg minek az állam? Miért nem élünk inkább törzsszövetségben? Ugyanis az államból jelenleg semmi, vagy csak minimális hasznot tud húzni az átlag ember, de a biztonságát garantálni, főleg vidéken, nem tudja, márpedig ez volna a legfőbb feladata.

2010. júl. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Akkor meg minek az állam?"


Semminek, egyszerűen régen voltak királyságok, aztán lettek monarchiák, és ebből lett "király nélküli királyság" majd "demokratikus állam". A régi kor hagyatéka, mint az, hogy szégyellni kell a szexet, amitől nem mernek megszabadulni a gyávák és manapság egyetlen "feladata", hogy kb. 1000 ember millárdos lehessen a semmiért.

2010. júl. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Azért írtam ezt pontosan, mert nagyon sok a kutya, különösen budapesten, csak úgy luxusból, de a kedves gazdik (tisztelet a kivételnek, most már többen vannak) ott hagyják a kedvencük potyadékát.

Több tonna kutyapiszok van szerte szét az utcákon, parkokba, járdákon.

Az én kutyusomnak, mikor lebénult a hátsó két lába és kihívtam az állatorvost, hogy altassa el, szemrebbenés nélkül 10.000 Ft.-ot lekért.

2.000,- a kiszállás + 3.000,- a mélyaltatás + 4.000,- az eutanázia + 1.000,- az elszállítás.

Így sorolta fel az orvos, de számlát, azt nem kaptam.

Nem is kell, mert nincs hova elszámoljam, de túlzás amennyit elkérnek egy-egy kezelésért.

Ezért háborodtam fel.

A "csip" et én is jónak látom és kötelezóvé tenném mielőbb.

És persze bocsi, hogy a politikai témákba kevertem, ez hiba volt.

2010. júl. 27. 10:04
 10/10 anonim ***** válasza:
Az volt a hiba, hogy ezt feltetted! Válassz másik állatorvost! (miénk is ad számlát)
2010. júl. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!