Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » David Cameron miért lengetett...

David Cameron miért lengetett be egy brexit népszavazást, ha Eu párti volt?

Figyelt kérdés

2020. febr. 5. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert felerősödni látszottak az EU ellenes hangok, és ezzel akarta bizonyítani hogy az ország elkötelezett az EU mellett.
2020. febr. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Lehet valaki úgy általában Eu ellenes, mert fogalma sincs, mi az és mire jó.

És lehet valaki konkrétan Eu ellenes akkor, ha azt látja, hogy konkrét eu-s intézkedések károsak a közösség számára. De ha pontosak akarunk lenni, ez az illető nem Eu ellenes, hanem az Eu egy konkrét képviselője konkrét intézkedéseit ellenzi. Ez azért nem ugyanaz.

2020. febr. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Jól bexopták, első olyan szavazást tarthattak , hogy "áh, most ne manipuláljuk úgy is mindenki bennt maradna" aztán nem. Most meg már senki nem szól bele szoftveresen a szavazásba, elengedték a Brittek kezét. Következő az lesz, hogy feltételesen sem fognak szabadlábra helyezni olyan embereket mint a legutóbbi késelősök aztán körvonalazódik egy újfasiszta Anglia...
2020. febr. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
a 2014-es EU parlamenti választáson nagyot ment a UKIP és nem csak, hogy nagyot ment, hanem konkrétan úgy tűnt, hogy a konzervatívoktól veszik el a szavazókat. ez pedig a 2015-ös UK parlamenti választást kétségessé tette, ha nem is túlzottan, de eléggé, hogy Cameron beijedjen és beígérje a népszavazást.
2020. febr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Mert egy fogalmatlan, rakás szerencsétlenség az az ember. Remélem, ha a brexit befuccsol, az elsők között kerül sittre.
2020. febr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mióta Nagy-Britannia belépett a bizonyos európai szervezetekbe, a hosszú időtartamú tagsága alatt elkezdett nőni azok száma, akik nem örültek annak, ami történik (az euroszkeptikusok). Ez még jobban elkezdett nőni a Maastrichti szerződés aláírásával, ami létrehozta az Európai Uniót.


Ennek a csoportnak (valamennyire) fontos tagja az UKIP (United Kingdom Independence Party)/Egyesült Királyság Függetlenségi Pártja.

Kis történelem: az UKIP elődje az Anti-Federalista Liga - egy kis párt-közti szervezet -, amit Alan Sked alapított 1991-ben, kiválva a Liberalista Pártból (ami egy fontos párt volt a 19. és 20. században, de végül 1988-ban egyesült a Szociáldemokrata Párttal, hogy megalapítsa a mai Liberális Demokraták pártját), hogy ellenezze a Maastrichti szerződés aláírását, mert a három legnagyobb párt támogatta. A Maastrichti szerződés alá lett írva, így nem volt más lehetőségük, de átírni a céljukat az Unióból való kilépésre, így megalapították az UKIP-ot 1993-ban. 1993-1997 között nem volt nagy sikerük, mert a legnagyobb euroszkeptikus párt a Referendum/Népszavazás párt volt, akik az 1997-es választásokon 2,7%-ot nyertek, reprezentáció nélkül, majd ezt követően a vezetőjük meghalt és a párt szétoszlott. Ugyanebben az évben Sked-et kitessékelt a párt annak frakciója, aminek a tagja Nigel Farage volt (ekkor még nem volt vezető). 2006 és 2016 között (egy rövid idő kivétellel) Nigel Farage volt a vezetője a pártnak, és elkezdett nőni, így sikeresebb lett a 2013-as helyi választásokon, a 2014-es európai választásokon (ahol az UKIP lett a legnagyobb EU-s képviselője az Egyesült Királyságnak 24 MEP-pel) és a 2015-ös választásokon.


Visszatérve David Cameronra, az ő általa vezetett Konzervatív Pártban is egyre több volt az euroszkeptikus és attól félt, hogy elveszti a párt felett a hatalmat, vagy hogy a párt elveszti a parlamenti többségét, mert a szavazói kezdtek átpártolni az UKIP oldalára. A Konzervatív Párt kimondta a kiáltványában a 2015-ös választás idején, hogy 2017 vagy az előtt tartani fognak egy népszavazást az ország EU-s tagságáról.


Sikerült megnyerniük a választásokat, de azért hogy csökkentsék az EU ellenesek számát, az Egyesült Királyság elkezdett tárgyalni az EU-val, hogy egy reformegyezményt kössenek.


Ilyen dolgokat akartak:

- Nagy-Britanniának ne kelljen részt venni az EU alapítási céljának (egyre közeledő unió), és hogy szabályként bele legyen írva, hogy Nagy-Britanniának nem kell részt venni további politikai integrációban; illetve, hogy a nemzeti parlamenteknek nagyobb erejük legyen blokkolni EU-s törvények elfogadását - ez sikeres volt

- Ahhoz, hogy valaki adó-jóváírást, gyermek juttatást kapjon vagy lehetőséget szociális lakásokban való részvételben, négy évig kell Nagy-Britanniában dolgoznia; ha 6 hónapon belül más EU tagállam állampolgára nem talál munkát, el kell hagynia Nagy-Britanniát; az adó-jóváírásra és a többire nem kaphat lehetőséget az, akinek a gyereke más országban él, attól függetlenül se, hogy mennyi adót fizettek - ez félig-meddig sikerült, az adó-jóváírás és gyermek juttatást gyengítve aláírták, de pénz-visszaküldést nem tudta megakadályozni

- Megegyezni, hogy az euró nem az Unió egyetlen pénzneme; hogy további pénzügyi unió nem lehet ráerőltetve eurózónán kívüli országokra; és hogy Nagy-Britanniának nem kell részt venni eurózónás szanálásokban (?) (bailout) - az első és az utolsó sikeres volt, de a további pénzügyi unióban részt kellett venniük - a pénzügyi törvényszabályzat ki lett bővítve azzal, hogy minden pénzügyi szervezetnek be kell tartania egyenlő versenyfeltételek szerint (az egyenlő versenyfeltételek a City, London pénzügyi központja miatt lettek beleírva)

- Cél a "túlságos" szabályozás teherének és az EU-s egységes piac növelésének csökkentésére - ez sikeres volt, át lett írva a változás úgy, hogy fontos szektorokról van szó


A végeredmény az lett, hogy nem sikerült minden pontot amit kiírt magának elérnie, amit az UKIP kihasználhat ellene. Azért, hogy a Konzervatív Párt ne veszítse el a hatalmat, hogy betartsák a kiáltványukban kiírt dolgokat és hogy valamennyire megijesszék az EU-t, elkezdték a készületeket az EU tagságról szóló népszavazáshoz, aminek a végeredménye végül 52-48 lett.

2020. febr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Benézte. Biztos volt a maradás párti sikerben, ami az ő helyzetét stabilizálta volna.

De nem így lett.

2020. febr. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!