Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért gondolja Boris Johnson...

Miért gondolja Boris Johnson jogosnak, etikusnak, hogy amíg szerinte az Egyesült Királyságnak joga van népszavazást kiírni az EU-tól való függetlenségről, addig Skócia nem teheti meg ugyanezt az unióból (Egyesült Királyságból) való kilépésről?

Figyelt kérdés

2019. dec. 15. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A jogi hátteret lehet firtatni . Euban addig vannak amíg nekik oké de par éve nem nyerő a felallás emiatt kilepnek . Uniótól független tudni Anglia létezni . Skócia önalló működése kérdéses tamogatasok esetleges kárpotlások . Kiugrása briteknek veszteség lenne több dolog miatt .
2019. dec. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Egy agyatlan populistától mit vársz?
2019. dec. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%
Skócia az Egyesült Királyság része. Ők is szavazhattak a Brexitről. Az eredmény ismert. A néhány évtizedes EU egy sokkal lazább képződmény, mint a sok évszázados E.K. Melyik az a bolond politikus, amelyik vígan rábólint egy olyan népszavazásra, amely a saját országának megcsonkítását veszi célba? (Az ilyen töketlen Karigeri-féléket leszámítva...) :)
2019. dec. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20%
Ha nem engedi akkor márpedig nincs demokrácia... Nehogy már az elnyomo angolok döntsenek a skótok helyett... Évszázadokon át elnyomtak nagyon sok népet...
2019. dec. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 szántóvető ***** válasza:
61%
skócia az egyesült királyság része,tehát ilyen fontos kérdésben mint az eu-függetlenedés,nem helyezkedhetnek önálló álláspontra.függetlenségi népszavazást most tartottak,alig pár éve.most egyébként a nyilvánvalót írtam le,kifejezetten a te kedvedért.elnézést ha más kedves kommentelőt untattam dehát ez van.
2019. dec. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Más helyzetben van egy állam egy multinacionális szervezeten belül, mint egy alsóbb szintű igazgatási egység egy államon belül, még ha gazdag történelme van is. Ettől függetlenül Skócia teljesen legálisan tarthat függetlenségi népszavazást, Johnson véleményétől is függetlenül, és meg is tette. Más kérdés, hogy főleg azért nem váltak le, mert nem volt tisztázott, hogy maradhatnak az EU-ban vagy újra be kell lépniük (amire kicsi lett volna az esélyük). Erre Anglia most kiviszi őket...
2019. dec. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!