Milyennek képzeled el Kínát kb.20-30 év múlva?
ma 13:34
1. Mi az a "kivonná a pénzét" ebben a kontextusban? Nehéz értelmezni.
2. Ha Kína "kivonná a pénzét" az USA-ból úgy értve, hogy nem vásárolna több amerikai államkötvényt és más eszközt, abba az USA nem roppanna bele.
3. Kína nem viccből nem borítja fel a jelenlegi amerikai-kínai gazdasági kapcsolatrendszert, hanem azért nem, mert ez így neki, ahogy most áll a helyzet, "jó". Ha Kína elszigetelődne, azzal magának sokkal többet ártana. Nincs értelme annak, hogy Kína öngyilkos legyen azért, hogy az USA-nak átmeneti kellemetlenségeket okozzon. Így, mint említettem, felelős kínai vagy egyéb politikus nem gondolkodik, így csak az érzelmi Amerika-ellenes, a világpolitikát számítógépes játékokkal összetévesztő fiatalok gondolkodnak.
00:10
"Kínának nincsenek olyan tervei, hogy színtiszta vagányságból vagy szórakozásból megkísérli felborítani a világrendet. "
Én sem úgy gondoltam hogy brahiból egyik napról a másikra próbálkozna. De mondjuk adott esetben pl Amerikai-Orosz v Kínai-Amerikai viszony megromlása esetén látnék rá esélyt. Mintha egy időben diplomáciailag közeledtek volna. Amerikával meg Taiwan és Tibet kapcsán állandó vitája van (egyiket vissza akarja csatolni, a másikat meg nem akarja hogy függetlenedjen)
"Ami az USA helyzetét illeti, az USA nemzetközi hírneve megtépázódott Bush uralkodása idején, de az utóbbi néhány évben pont nem látom, mi lenne velük a probléma. Az USA gazdasági helyzete javul."
Csak a háborúi miatt, de amúgy Bush erősebb kezű jobb elnök volt. Jelenleg viszont eléggé el van adósodva az US még az Eu-s IMF is beszólt vmit Obamának hogy nem kéne annyira költekeznie. Mert nigger módjára szórja a sok közpénzt a szegényeknek.
19:19
"Amerikai-Orosz v Kínai-Amerikai viszony megromlása"
De magától egy viszony nem "romlik meg" csak úgy. Azt valakinem meg kellene rontania. Kína számára kulcsfontosságú, hogy a viszony jó maradjon. Akkor meg miért rontaná el?
"Amerikával meg Taiwan és Tibet kapcsán állandó vitája van"
Taiwan kapcsán van némi vita. Ezt a vitát sokféleképpen le lehet zárni, pl. lehet olyanfajta konstrukcióban megoldani, mint HK vonatkozásában. Ebbe gondolom a taiwani vezetés nem egyezne bele. De Taiwan kapcsán sohasem lesz amerikai-kínai háború. Egyszerűen azért, mert Kínának nem ér annyit ez a kérdés.
"Bush erősebb kezű jobb elnök volt."
Erős volt a keze, hogy aztán ez mire volt jó, az nem világos. Bush öröksége néhány nagyon kínos háború, egy mélyen eladósodott gazdaság és egy tekintélyt vesztett, közutálatnak örvendő USA.
"Jelenleg viszont eléggé el van adósodva az US"
Köszönhetően főleg az elmúlt évtizedek republikánus kormányainak, kitüntetett helyen G. W. Bushnak.
ma 16:38
Na ez a tipikus "hosszabbítsuk meg a grafikont vonalzóval" típusú "előrejelzés", aminek semmi értelme.
tegnap 14:33
Így van. A jelenlegi, főleg ingatlanspekuláción alapuló gyors növekedés nemsokára véget ér, utána pedig Kínának úgy kell szembenéznie az elöregedő lakosság problémájával, hogy mivel szegény ország, messze hátrányosabb helyzetből indul, mint Európa vagy az USA. 2020-tól Kínában válságos korszak kezdődik, szó sem lesz nagyhatalmi ambíciókról. Csak ezt nem fogják megérteni azok, akik a 10%-os kínai "gazdasági növekedésből" (ami főleg ingatlanspekulációból áll) vonalzóval való meghosszabbítással levonják azt a "következtetést", hogy 50 év múlva akkora lesz a kínai gazdaság, mint ma a világgazdaság.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!