Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen háború van a közel...

Milyen háború van a közel keleten?

Figyelt kérdés
Az z igazság hogy teljesen el cagyok veszve ebben a témában. Annyit tudok hogy valahogy a szíriai polgárháborúval kezdődött aztán belépett valahogy az iszlám állam meg az usa meg oroszország meg a kurdok. Illtve hogy ez okozta a menekültválságot. Hallotam a most történtekről is hogy megöltek valami iráni hadvezért, meg hallottam törökország őszi párnapos háborújáról is. De próbáltam utánanézni ingerneten wikipédián de nem találtam semmit gondolom azért mert ez nem egy hanem sok kisebb háború. Valaki le tudná írni röviden ( vagy kicsit hosszabban hogy mi is van pontosan? Ki kivel van mi mikor miért történt. Tényleg nem értem.

2020. jan. 5. 00:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ott mindig van valami. Menj vissza a wikire, mindenki jobban jár.
2020. jan. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Megnyugtatlak. Pontosan senki sem érti.

De. Itt a Gyakorin is olvasgathatsz a témában.


Egyébként különböző érdekek ütköznek. Azzal, hogy az USA megdöntött néhány iszlám diktaturát, felnyitotta a Pandora szelencéjét. A korábbi ditaturákiban felbomlott a status quo, s ezt kihasználva a különbőző iszlám irányzatok harcolnak egymás ellen, s persze a háttérben ott van az USA, Oroszország, Törökország és Izrael. Sőt, nem is annyira a háttérben. Ezeknek mind megvan a saját érdekük, amit néha nehéz kihámozni.

2020. jan. 5. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
2020. jan. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
92%

Ez több külön történet :) Az Egyesült Államok és Oroszország úgy jönnek ide, hogy valamely felet mindig támogatják saját érdekeiknek megfelelően.


I. Kurdok

Az 1940-as években alakult ki a jelenlegi kurd helyzet, amelyben az iraki-iráni-török határon élő kurdok szeretnének függetlenedni a gyakori elnyomás alól. Ennek következménye az iraki-kurd, az iráni-kurd és a török-kurd konfliktus is.


II. menekültek

- A 2000-es évek óta tart az iraki polgárháború, miután az Egyesült Államok önkényesen szétverte a központosított hatalmat és egymásnak estek különböző felek.

- A 2010-es évek óta tart a szíriai polgárháború, miután a lakosság egy része megelégelte a társadalmi igazságtalanságokat.

- Ebbe a helyzetbe taposott bele 2010-es évek közepén az Iszlám Állam nevű katonai-politikai szervezet, miután sikeresen elfoglaltak több területet a polgárháborúktól meggyengült iraki-szír határvidéken, de őket mára nagyjából szétverték.


A menekülthullám alapvetően a polgárháborúk elől menekülő irakiakból és szírekből áll (illetve számos hasonló helyzetű afrikaiból és ázsiaiból).


III. Irán

Iránban az 1970-es években forradalom söpörte el az amerikaiakat kiszolgáló királyt. Innentől alap lett a két ország közötti ellenségeskedés. A most kiiktatott Szolejmani vélhetően több amerikaiak elleni támadást szervezett.


----------


A térségben van még az:

- 1960-as évek óta zajló jelenlegi izraeli-palesztin konfliktus

- 1980-as évek óta zajló azeri-örmény konfliktus

- 2000-es évek óta zajló kaukázusi-orosz konfliktus

- 2010-es évek óta zajló jemeni polgárháború

- 2010-es évek óta zajló libanoni polgárháború

2020. jan. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%
Az egész konfliktus akkor kezdődött mikor kiderül elég sok olaj van abban a térségben. Na, akkor szálltak be a nagyhatalmak be a buliba és próbálnak mindig olyan vezetőket a hatalomra juttatni, akik a lehető legolcsóbban adná nekik az olajt. Szaúd-Arábiát is az olaj miatt nem hajlandó terrorista államá nyilvánítatni az USA, holott csinál olyanokat, amiket még az Iszlám Állam is megirigyelne.
2020. jan. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szíria
2020. aug. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!