Általában hogyan szokott lefolyni külföldre költözés munkáltató segítségével? (Zöld kártya, vízumok stb. ) Leírásban szerepelt tulajdonságommal mennyire esély külföldön élni? (leírás)
Előre ki szeretném emelni, nem költözésről van szó, SEMMI ilyen, nem abban a korszakban vagyok, hogy készen állok erre. Csupán érdeklődés.
Egy 17 éves srác vagyok, aki informatikát tanul még csak középiskolában (középszintű szakmai informatika érettségihez [nagyesély emelt lesz ebből]). Jövőm iránt érdeklődök. Én modern, új építésű városokat szeretem (tehát ezek a középkorú építészeti stílus mint ami Budapesten van, UK legtöbb városában egyáltalán nem jön be sőt rosszul érezném magam). Amiket találtam érdeklődésem iránt Ausztrália, USA, végül Kanada. Fontos, hogy adott országnak hivatalos anyanyelve angol legyen.
Tehát ezeket az országokat néztem ki. Szinte mindenhol megtalálható munkáltató által lehetséges kapni Amerikában zöld kártyát, többi országban vízumot a letelepedéshez.
Az a kérdésem, hogy ez hogyan szokott lefolyni? Akik ez által kapott ilyen lehetőséget költözésre. Illetve mennyi az esély, hogy említett országokban a jövőben sikerül-e elhelyezkednem megélhetéssel (tehát nem könyörgök hónap elején egy zsíroskenyérérét, hanem hónap végéig kiválóan el tudok lenni).
Magamról még annyit, hogy angolom kezd topon lenni (nem 100%, nem anyanyelvű) de sokszor beszéltem már angolokkal internetes csevegőkön általában megértettük egymást de sokszor vétettem hibát, emelt angolt vele együtt B2 nyelvizsgát szintén le akarom tenni). Felsőfokú angolra nem vagyok felkészülve, azt akkor tudnám letenni ha éltem már külföldön legalább 1-2 évet. Nagyon érdekel az Informatika világa (tanárom szerint eltud képzelni egyetemen a mostani tudásommal (webfejlesztés, szoftverfejlesztés, és rendszergazda). 100% hogy szeretnék diplomát letenni, és mostis kurzusokból szoktam tanulni programozásból.
Tehát még egyszer, hogyan szokott működni munkáltató által kapott zöldkártya/vízum a letelepedéshez, és mi a véleményetek arról, hogy ha minden jól sikerül ahogy leírtam magamról minden, hogy jövőben érettségi, egyetem 1-2 év hazai munka után elhelyezkedni USA-ban, Kanadában vagy Ausztráliában?
Köszönöm az elolvasást, és előre is köszönöm a sok-sok segítséget.
"jövőben érettségi, egyetem 1-2 év hazai munka"
Ez annyira hosszú idő, hogy kár ezzel foglalkozni. USA-ba 3 Év alatt annyira sokat szigorodott, hogy most nyáron végül nem tudtam kimenni melózni, pedig 2016-ban voltam. Ha marad a mostani kormányzat akkor még további szigorítások várható.
Ezen kívül komoly anyagi vonzata lesz az egésznek.
Köszönöm #1 és #2. Kár az USA-ért :/. Bárcsak tudnék beszélni/elmesélni azzal az illetővel akinek így sikerült kijutni.
Többi országgal mi a helyzet?
A munkaközvetítők lényegében modern rabszolga kereskedők és ennek értelmében iparkodnak minél többet kaszálni, minél kevesebb ellenszolgáltatásért cserébe.
Európában megéri a frissen végzett informatikusokat eladni adatrögzítőnek, csak valami szállást kell biztosítani, de ne legyenek túlzott reményeid, volt olyan új belépő, aki le sem tette a bőröndjét, mert meglátta a számára felállított pótágyat egy olyan szobában, ahol már ketten laktunk.
Tengeren túlra az utazási költségek eleve drágák, zöldkártyát meg senki sem ad, három hónapig frankó vagy, aztán meg tűnj el a zavarosban, mert ugyan honnan tudnának ők adni, hiszen főleg román cigányok a munkaközvetítő cég tulajdonosai, akik gyakran a saját rabszolgakereskedő alkalmazottaikat sem fizetik ki rendesen, így semmi korrektséget ne várj senkitől, mert könnyen, gyakran előfordulhat, hogy dolgozol és semmit nem kapsz érte.
Európában valamivel jobb a helyzet, elsőre, amíg egy kicsit megszeded magad ebben gondolkozz, aztán magadtól menj ki abba az országba, ahová szeretnél, viseld a költségeket és intézz el magadnak mindent, zöldkártyát, bevándorlási engedélyt, letelepedést, stb..., csak úgy megy - de persze teljesítsd a követelményeket, mert senki nem fogja megtenni helyetted.
Európában sehol nem érezném magam 100%-on. Ha csak Európa akkor már maradnék itthon. Egyesült Királyság Brexittel fenyegetőzik, meg alapból ott sem érezném magam legjobban (ahogy írtam írtózom a középkorú építészeti stílustól). Amilyen országokat említettem az lenne számomra a legjobb, akkor élvezném legjobban az életem. De viszont egyik kedvelt ország sem jön össze akkor belföld vagy UK.
Nem értelek 100%-osan ezzel a rabszolga felhozatallal. Sok helyen olvastam, itt van a legnagyobb esély a zöld kártyára, betelepedési vízumra. Ha már valaki kap zöld kártyát munkáltató segítségével akkor nem tudom hol a gond.
Követelményeket magamtól csinálom mint ahogy láthatod, minél jobban fejlesztem az angolom ,informatikai tudásomat: ha bár 17 évesen saját programokat írtam a közönség számára, egy közeli cég is felkért alap program megírásához. Majd ha meglesz a diploma meg minden amit elszeretnék végezni utána költöznék ki, addig csak érdeklődés tapasztalatokból illetve tudásotok iránt.
Amúgy az lepett meg legjobban, hogy mondták régebben tanárok meg legtöbben: Informatika az nagyon keresett szakma, szinte mindenhova kitudsz vele utazni, költözni és megélni. Aha......
"Informatika az nagyon keresett szakma, szinte mindenhova kitudsz vele utazni, költözni és megélni."
Hát ez igaz, csak nem mindegy, hogy informatikán belül mit csinálsz, milyen szintre jutsz el, stb.
Én is tudok havi bruttó 11 ezer eurós állást Belgiumba, csak az már nem nyilvánosan meghirdetett.
"ahogy írtam írtózom a középkorú építészeti stílustól"
Az meg mégis milyen?
"Én modern, új építésű városokat szeretem"
Mégis mennyit éltél bennük, hogy ennyire szereted őket? Itthoni kezdő fizetés azt jelenti, hogy kibírsz bérelni egy ágyat ott, jobb esetben egy szobát.
#7 "ahogy írtam írtózom a középkorú építészeti stílustól"
„Az meg mégis milyen?”
Hát olyan középkorú, vagyis 40-50 év körüli :-D
"Hát olyan középkorú, vagyis 40-50 év körüli :-D"
Akkor viszont amerikai sem fog neki tetszeni :/
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!