Ki felelős a brexitért? Miért nincsen felelősségre vonás?
Mára kiderült hogy a brexit nem csak a britek egy pillanatnyi hangulatváltozása volt, hanem eltökéltek a kiválás végig vitelében.
Mindez nagy valószínűséggel Juncker és Schulz politikai ámokfutásának a következménye. Miért nem vonják őket felelősségre ezért? Meg azokat is akik kineveztek egy alkoholistát és egy aluliskolázott félnótást egy félmilliárd lakossal rendelkező államszövetség élére.
A károk jelenleg még beláthatatlanok, de mindenképpen óriásiak lesznek!
#2
de nekünk is!
Amúgy ha az EU egyik fő haszonélvezője nem érzi jól magát itt bent akkor valami nagy gond van az EU-val!
Sajnos rátapintottál a lényegre - ekkora szervezetben már eltűnik a felelősség. A döntéshozók csak a jogokkal rendelkeznek, a felelősséget mindig rátolják azokra akik megválasztották őket, vagy akik hagyják így működni a szervezetet. Valójában igazuk van, hiszen én szavazok, akit én juttattam abba a pozícióba hogy a nevemben döntést hozhasson, azért én vagyok felelős. Csak amíg egy kisebb szervezetnél közvetlenül számon lehet kérni a döntéseket és azokat akik meghozták, minél nagyobb a közösség, ez annál kevésbé lehetséges.
Az EU már túlnőtte magát és az emberek nem tudnak valós hatással lenni a döntéshozókra. Hiszen láthatod hogy hiába vannak népszavazások egyes tagállamokban, hiába van több milliós aláírásgyűjtés vagy éppen hiába szerepelnek nagyon rossz eredménnyel bizonyos pártok - mivel az egész EU-ban minden tagállam csak elenyésző kisebbségnek számít, az akaratuk is elveszik ha mások nem támogatják azt.
Juncker pl. egy olyan párt politikusa volt amely a saját országában, Luxemburgban a 60 parlamenti képviselői helyből 26-t szerzett meg (a wikipédia adata, nem tudom melyik évből), tehát nem is többséget, miközben Luxemburg lakossága fél millió csupán. De ő lehetett a vezetője, döntéshozója az 500 milliós EU-nak, a saját országában még 200 000 ember támogatását sem élvező felhatalmazásával.
Kit vonsz felelősségre a döntéseiért? Azt a pár százezer luxemburgit aki a pártjára szavazott? Vagy azokat akik az EU-ban a vele szövetséges pártokra szavaztak? Miközben lehet hogy egyáltalán nem támogatták azt hogy a döntésben, hogy ki legyen az Európai Bizottság elnöke, Junckert támogassák az általuk megválasztott pártok.
Juncker mutogathat a többi képviselőre, hogy azok hagyták jóvá a döntéseit - miközben valójában a bizottságokban dőltek el a dolgok, úgy hogy a választáson politikai hatalmat szerzett EP képviselőknek nem is volt módjuk beleszólni, csak háttéralkuk, biztosok döntései játszottak szerepet.
Ezért nem szabad hagyni hogy még több jogot kivegyenek a tagállamok kezéből - és pontosan emiatt történt meg a brexit is, hogy legyen személyi felelős és legyen felelősségre vonás a rossz döntések után. A britek nem azért léptek ki mert úgy hitték utána minden sokkal jobb lesz, a többség tisztában volt vele hogy sok területen rosszabbul járnak. Csak elegük lett abból hogy a fejük felett mások döntenek róluk - éppen az akaratukkal szemben.
Mindenkinek joga van a saját hibáit elkövetni. Ahogy ahhoz is hogy a saját életéről önmaga hozzon döntéseket. Ezért léteznek az országokon belül is egyre kisebb méretű közösségek, hogy ott dönthessenek ahol a legjobb. Régiónként, megyénként, településenként - mikor melyik a megfelelő.
A politkai felelősség nem büntetőjogi kategória. Egyébként a felelősök meg a választók, azaz te és én. Nem egy király nevezte ki Junckert.
2017-ben pl. 2016-hoz képest csökkent a várható élettartam, azaz idejekorán haltak meg emberek, a te értelmezésedben ez gyakorlatilag népirtás, mégsincs Orbán életfogyton.
A britek már azelőtt elfogadták az Eu tagsággal járó jogokat és kötelezettségeket, mielőtt Juncker és Schulz bármihez is hozzászagolhattak volna az uniós politikához, szóval eleve rossz az alapfelvetés.
A britek elsősorban a kelet-európai gazdasági bevándorlók miatt lépett ki, és többségében olyan emberek szavazták meg, akik nyugdíjazásukból kifolyólag mégcsak nem is érintettjei a jelenségnek.
Az angol szavazók. Közvetetten pedig azok, akik ezeket a szavazókat összeszervezték, és kampányoltak a Brexit mellett. Tehát Boris Johnson, Nigel Farage, Dominic Cummings, stb.
Majd lesz felelősségre vonás, amikor összeomlik a gazdaságuk, és a népük kipenderíti őket a parlamentből.
#6 "2017-ben pl. 2016-hoz képest csökkent a várható élettartam, azaz idejekorán haltak meg emberek, a te értelmezésedben ez gyakorlatilag népirtás, mégsincs Orbán életfogyton."
Miért kell butaságot leírni? Pontosan azért nevezik születéskor VÁRHATÓ élettartamnak, mert nem a jelen elhalálozottjairól van szó, hanem azokról akik most születnek meg.
Ráadásul amit te csökkenésnek nevezel az egy ingadozás csupán. 2016:75,91; 2017:75,77; 2018: 75,94 év. Ami nem azt jelenti hogy aki 2017-ben született az 75,77 évesen meg fog halni de aki már 2018-ban az 75,94 évig élhet, hanem hogy a jelen számítások szerint kb. ennyi várható legalább. De ha dohányzik, elhízott és hullára idegesíti magát Orbánon, akkor megüti a guta 35 évesen és annyi.
Azért igen siralmas népírtást emlegetni amikor egy számításokon alapuló statisztikai adatban megjelenik 1,5 hónapnyi különbség a várható élettartamok között.
Felelősségre vonás az EU-ban? Még felelősség sincs.
Merkelt se fogják, hogy az EU terhére rugta, rúgatta fel a Shcengeni Egyezményt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!