Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért harcolnak a "globális...

Miért harcolnak a "globális felmelegedés" ellen?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy van globális felmelegedés, én legalábbis ezen az állásponton vagyok.

Namost azt tudni kell, hogy a felmelegedés eddig kimutatható hatása hogy az egyenlítőnél kb. 0.5 fokkal lesz melegebb, a pólusoknál , ahol hideg van pedig 2 fokkal.

Namost ennek egyetlen általam ismert hátránya, hogy megemelkedik a tengerszint, ezért városokat kell majd kiüríteni.

Cserébe viszont hatalmas előnye, hogy Kanadában, Alaszkában, Szibériában, Grönlandon lehet majd ételt termeszteni az embereknek. Így csökkenthetjük az éhezők számát.

Miért kell tehát harcolni ellene? Mit felejtettem ki az érvelésből?



2019. szept. 29. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%
Mert ostobák.
2019. szept. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
amiket felsoroltál területek ott rossz minőségű talajok vannak, ráadásul ritkán rakott területeket ezek vagyis nem lenne ki megművelve pluszba nincs jó infrastuktúra például öntözésre, cserébe a termékeny területek esnek ki. Lehet hogy viszonylag kicsi területek kerülnek víz alá, de ne felejtsd ki hogy a legnagyobb populációk a tengerpart területén vannak, például kína tengerpartfelöli 1/3 területén van az összlakosság 90%-a, ez érvényes mindenhol.
2019. szept. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 hollófernyiges ***** válasza:
88%
Emellett felborul az eddigi időjárásrendszer és mindenütt kihalnak az eddigi körülményekhez alkalmazkodott fajok, de mivel mindez nagyon gyorsan megy végbe, nem lesz ideje újaknak az újabb körülményekhez alkalmazkodni. Csökken a biomassza, azaz az eddig lekötött szén, vagyis még több megy a levegőbe és még melegebb lesz. Csökken a mezőgazdasági termelés (drága lesz a kaja), az élhetetlenné váló délről erősödik a migrációs nyomás, vagyis extra politikai instabilitás várható. A savasodó tengerekben felborul a tápláléklánc, a halászat is visszaesik.
2019. szept. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

"Cserébe viszont hatalmas előnye, hogy Kanadában, Alaszkában, Szibériában, Grönlandon lehet majd ételt termeszteni az embereknek. Így csökkenthetjük az éhezők számát."


A ma megtermelt élelmiszerek több mint ötven százaléka a kukában landol, hová akarsz még többet termelni?

Mért akarod csökkenteni az éhezők számát, mikor a túlnépesedés az eget veri?

2019. szept. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Nem azért vannak éhgezők, mertt a világ össz élelmiszertermelése nem lenne elég.


Az élelmiszer túlnyomó része túlfogyasztásra kerül vagy megvásárlás után kidobás lesz a sorsa.


Plusz senki sem fogja ingyen adni a termékét. Ha Európában az utolsó négyzetmétert is felszántanánk és krumplival meg búzával vetnénk be, akkor is vásárlóerő híján lenne Közép-Afrika...

Továbbra sem tudnák megvenni az itt előállított élelmiszert.

De mondom, nem a termelés mennyisége itt a gond, hanem hogy megvenni nem tudják azok a területek amik éheznek (pont ezért éhheznek...logikus, nem gondolod?).


És ahogy előttem is írták, a dolog egy további buktatója hogy ha feolvadna komplett észak-kanada és a szibériai tundra, akkor sem használhatnád semmire sem.


Nem csak az afrikaiak etetésére nem lehetne használni ezeket a területeket, de senki etetésére sem.

Ezek több tízezer éve vagyott földterületek, ahol max a szikla aprózódik, és a legnagyobbra növő humuszképző növények a mohák, esetleg egy-két apró kis fűszál.

Magyarán valami szervesanyagot nem tartalmazó, kavicsos, borzalmasan rossz tulajdonságú talajok vannak arrafelé.

Kb az eke kicsorbulna benne.


Ezeken semmit nem tudsz termelni.


És ahogy egy másik válaszoló már említette, a felmelegedésnek egy a sok közül hatása a tengerszint emelkedés.

A partmenti területeken túl minden más területet is befolyásolnak a tengeráramlatok megváltozásai, ugyanis ezzel hő és vízpára eloszlás is változik.



Plusz kérdező, azt magyarázd már el nekem hogy az emberéletet miért úgy méred mint a krumplit?


Elnyel a víz olyan városokat amiknek a lakossága több százmilliós nagysáégrendben mozog, erre te azt mondod hogy legalább máshol jobb lesz az idő?

Mi pont nem vagyunk érintettek, de ha pl Budapest tengerpart menti város lenne, akkor hogyan magyarázod meg 1,5 millió embernek, hogy "Ne aggódjatok, tőlünk 3000 km-re legalább tökjó lesz az idő, mehetünk oda a kietlen semmibe élni".


Mert kb ezt mondod.


Nem látom túl nagy realitását annak, hogy a kicsivel élhetőbbé váló Alaszkában vagy Kanadában kezdjen új életet pár százmillió ázsiai és afrikai klímamenekült.

2019. szept. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Namost azt tudni kell, hogy a felmelegedés eddig kimutatható hatása hogy az egyenlítőnél kb. 0.5 fokkal lesz melegebb, a pólusoknál , ahol hideg van pedig 2 fokkal."


Csak itt a hőmérséklet emelkedése az nem a legnagyobb hőmérsékletet jelenti, hanem az átlaghőmérsékletet. Ez picit azért megkavarja a dolgokat.

2019. szept. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Namost ennek egyetlen általam ismert hátránya, hogy .."

És máris leírtad hogy mi a bibi az általad leírtakkal. Hogy TE ennyit tudsz. De ez közel sem jelenti azt hogy csak ennyi lenne, még azt sem hogy ez lenne.

Egyrészt nem "globális felmelegedés" van, hanem klímaváltozás - máris más a leányzó fekvése. Ami az egyik helyen és időben melegedést jelent az máshol és máskor éppen extrám lehülést. A szélsőséges időjárási jelenségekből lesz egyre több, ezért van hóesés ott ahol az emberek még soha nem láttak havat stb. stb.

A klíma egy rendkívül összetett dolog. A légkör hőmérsékletének emelkedése nem csak a jég olvadását és í vízszint emelkedését okozza, hanem a tengeráramlatok is megváltozhatnak, megszűnhetnek. Ezzel kiszámíthatatlan változások indulhatnak be. Amúgy ha ránézel egy Földgömbre, akkor láthatod, hogy azok a területek amiken élhetetlenné válik az élet azok nagyságrenddel nagyobbak, mint amiken szerinted élhetőbb lesz - hiszen az előbbiek az Egyenlítőhöz közel vannak, vagyis sokkal nagyobb sávot foglalnak el, mint az északi sarkkörhöz közelebb lévő vékonyka sáv ahol kissé melegebb lesz. Egyszerű gömb felület, a "derekánál" jóval nagyobb a sáv mint a "végeken".

Amúgy meg nem kell harcolni ellene. Csak meg kell tenni amit amúgy is kellene, nem szemetelni annyit, nem vágni ki a fákat anélkül hogy újakat ültetnénk és nem tönkretenni az élőhelyünket.

2019. szept. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Alex Fly ***** válasza:
100%
Azért az, hogy Kanadában valamivel több termőföld lehetneb az nem igen vigasztalja a Golf-áramlat leállása miatt jég alá kerülő Skandinávia lakosságát, a befagyó Jeges-tenger miatt a külvilágtól elzárt lakosságot, a víz alá kerülő bangladeshieket, az elmerülő szigeteikről menekülni kényszerülő polinézeket, a tengeri élővilág pusztulása miatt éhező, halászatból élő közösségeket, az elsivatagosodó afrikai, ázsiai területek lakosságát, azokat, akiknek a házát elviszik az emiatt mindennapos hurrikánok... Szóval nem valami jó üzlet.
2019. szept. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Hogy (emberek által) lakható maradjon a bolygó.
2019. szept. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%
Azért, mert így lehet eladni a környezetbarátnak hirdetett, természetesen a "nem környezetbarátnál" jóval drágább termékeket.
2019. szept. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!